dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kupujący chce zacząć wcześniej remont

    Witam wszystkich, nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić, więc zostawiam go tutaj jeżeli to nie odpowiednie miejsce to proszę admina o przeniesnie go.
    Zaczynam.. kupca na mieszkanie znalazłem kilka miesięcy temu, ale sama sprzedaż wydłuża się w czasie, ponieważ musiała się odbyć sprawa w sądzie co do spadku. Następnie za nim przyszły papiery też trochę upłynęło i ostateczny termin w tej chwili jest na końcówkę lipca, lecz kupującemu zależy już na rozpoczęciu remontu. Pytanie się nasuwa czy jest możliwość skonstruowania tak umowy, że płaci np. 20-30% całkowitej kwoty, aby móc już zacząć coś tam sobie działać, a za 3-4tyg dokonać już całkowitej sprzedaży. Chciałbym, żeby w umowie było coś na zasadzie że to w jaki sposób teraz może zacząć remont nie ma wpływu na całkowity zakup i nie będzie mógł wymyślać że coś mu się nagle nie podoba.. co myślicie o tym? Sytuacja dość niecodzienna, ale zapytał mnie właśnie o to bo wszystko się mega dłuży dla niego w czasie, więc pomyślałem że zapytam was, bo sam nie wiem co o tym myśleć.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Możesz podpisać umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego ze wszystkimi warunkami sprzedaży (powiedziałbym, że nawet powinieneś). Ale wydanie mieszkania przed przeniesieniem własności to zawsze ryzyko. Zazwyczaj jest odwrotnie - po przeniesieniu własności sprzedający ma jakiś czas na wyprowadzkę i przekazanie mieszkania.

    A co się stanie, jak zemrze, kasę będzie musiał przeznaczyć na leczenie raka (albo nie dostanie kredytu) czy cokolwiek innego? Zostaniesz bez kluczy do niesprzedawalnego mieszkania.

    Może bym się zdecydował na umowę najmu okazjonalnego (którego podstawową cechą jest zgoda na poddanie się egzekucji) do czasu sprzedaży - ze zgodą na remontowanie. Ale pytanie, co dostaniesz za zwiększone ryzyko?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-07-2022 o 16:02

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Przekazanie kluczy do mieszkania bez otrzymania 100% ceny jest ryzykowne.
    Wszystko jest dobrze, póki nie zacznie być źle. Umowy się pisze na złe czasy.
    Dlatego sugeruję przyspieszyć notariusza i uzyskać płatność przed przekazaniem kluczy i podpisaniem umowy sprzedaży.
    Ewentualnie - przyszły nabywca opłaca ekipę, ale nie otrzymuje kluczy. Te wciąż są przy Tobie. Nijako remontuje Ci mieszkanie. Można to opisać umową o nakłady/prace budowlano-remontowe, których koszt zostanie uwzględniony w umowie przeniesienia własności.
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 05-07-2022 o 10:27
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    w zyciu nie zgodzilabym sie na takie rozwiazanie przed dokonaniem pełnej płatnosci za lokal. w kazdym wypadku nawet wplaconym zadatku to Ty ponosisz konsekwencje jesli cos pojdzie nie tak.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nigdy! Np. po skuciu fragmentu tynku kandydatowi na nabywcę przestaną się podobać fugi dotychczas ukryte pod tynkiem lub sposób przewiązania ścian/cegieł będzie niezgodny z jego światopogladem (niekiedy wystepuje tam coś na kształt krzyża równoramiennego) lub producent cegieł będzie z niewłaściwej miejscowości. Że co, że głupoty piszę? Jak ktoś chce psa uderzyć, to kija znajdzie. Awanturnicy vel pieniacze mają takie pomysły, że głowa mała a kodeksy za krótkie.

    Prawo jest jak płot: wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, tylko bydło się nie rozłazi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony