dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie Pytanie o schemat instalacji monitoringu

    Cześć,
    Chciałbym skonsultować schemat budowanego przeze mnie systemu monitoringu. Z czym mam problem:
    - jaka kamera - dobra i tania (chętnie hikivision) 2mp wystarczy, detekcja ruchu, onvif
    - podłączenie 2 kamer na 1 skrętce 8 żył. Czy rozdzielacz będzie ok, czy trzeba dać mały switch poe?
    - jak podać sygnał z kamer na dwa tv smart z androidem? Da radę?
    Na początek 2-4 kamery. Docelowo 8. Dostęp przez WAN. Bez wifi.
    Chętnie poczytam Wasze uwagi.

    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Modelu kamery nie podam, ale kupuję hikvision w Chinach. Jednak nawet tam w tej cenie to chyba szybciej jakiś reolink. Mam 3 kamery zewnętrzne 360 stopni plus kamery wewnętrzne o szerokim kącie z oświetleniem IR. No i 2MP to chyba zdecydowanie za mało. Szedlbym w 5mp.

    Rozumiem, że nie dasz rady pociągnąć osobnych skrętek?
    Masz czym zasilić switche POE do podziału sygnału? Nie wiadomo czy zasilanie Poe z rejestratora pociągnie switch plus 2 kamery. Musisz sprawdzić dokładnie jaki będzie pobór prądu.

    Nie wiem jak ten rejestrator hikvision, ale mój nie pozwala na dostęp bezpośrednio do kamer przez WAN rejestratora. Natomiast rejestrator wystawia onvif dla wszystkich urządzeń.

    Na tv z androidem mam klienta DMSS od hikvision, ale instalowanego z pendrive.
    Zadziała też inny dowolny klient onvif - choć prawdę mówiąc zainstalowałem i nigdy nie użyłem. Szybciej to sprawdzę w telefonie.

  3. #3

    Domyślnie

    @Owczar, DMSS to jest od dahuy. Kamery też kojarzę, że miałeś dahua

    Jeżeli PoE ma iść z rejestratora, to też mam obawy czy pociągnie zasilanie 2 kamer.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Nie podałem w pierwszym poście istotnej informacji:
    dom 3 kondygnacje. Dach dwuspadowy.
    Switch, rejestrator, przyłącze, tv - parter
    piętro - tv, gniazdko z jednym torem lan i switch w routerze
    poddasze - poprowadzone po jednym torze skrętki na ścianę szczytową - przód i tył domu. Z tego miejsca chciałem rozprowadzić sygnał w każdy narożnik dachu - czyli z jednego kabla - na dwa i po dwie kamery.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Modelu kamery nie podam, ale kupuję hikvision w Chinach. Jednak nawet tam w tej cenie to chyba szybciej jakiś reolink. Mam 3 kamery zewnętrzne 360 stopni plus kamery wewnętrzne o szerokim kącie z oświetleniem IR. No i 2MP to chyba zdecydowanie za mało. Szedlbym w 5mp.
    Obecnie mam jedną kamerę 5mp LTE. Przeraża mnie trochę ilość MB ile będą zajmować zapisy przy 8 kamerach, dlatego myślałem by zejść do 2mp. Jeśli jednak mówisz, że zdecydowanie 5mp, to może jednak zostanę przy tej rozdzielczości. Chodzi o jakość zapisu - rozpoznawalność twarzy?

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Rozumiem, że nie dasz rady pociągnąć osobnych skrętek?
    Masz czym zasilić switche POE do podziału sygnału? Nie wiadomo czy zasilanie Poe z rejestratora pociągnie switch plus 2 kamery. Musisz sprawdzić dokładnie jaki będzie pobór prądu.
    Już nie - wszystko jest w peszlach w posadzce. Ewentualnie mogę puścić - po drodze - z innego switcha (na piętrze) kolejny tor, ale to raczej niewiele zmieni.
    Na poddaszu są poprawdzone zasilanie 2.5mm2. W zapasie jest kabel. Nie ma problemu. Tak jak zauważyłeś, nie wiem czy zasilacz PoE uciągnie na takim odcinku sygnał z 4, a docelowo 8 kamer. Dlatego wpadłem na pomysł dania małych switchy PoE na końcówkach skrętki.
    Rejestrator ma:
    "Wbudowany 8-portowy switch PoE, 25.5 W / Kanał - PoE (802.3af/at), max. 120 W (łącznie)"
    Nie znam się czy da radę, ale "wygląda" ok.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Nie wiem jak ten rejestrator hikvision, ale mój nie pozwala na dostęp bezpośrednio do kamer przez WAN rejestratora. Natomiast rejestrator wystawia onvif dla wszystkich urządzeń.

    a tv z androidem mam klienta DMSS od hikvision, ale instalowanego z pendrive.
    Zadziała też inny dowolny klient onvif - choć prawdę mówiąc zainstalowałem i nigdy nie użyłem. Szybciej to sprawdzę w telefonie.
    Chciałem się upewnić, że kamery/rejestrator zgody z onvif pozwoli mi uzyskać sygnał z kamer na każdym z TV bez konieczności ciągnięcia kabla HDMI z rejestratora. Dziękuję.

    Może: Hikvision IPCAM-T4 15039PG
    https://allegro.pl/oferta/kamera-hik...c-fa3cd5d10ee5
    ?
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 05-07-2022 o 09:24
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=fwoonl5JKgo

    Zrób wszystko POE zasilane z jednego miejsca. Jeden switch POE i jeden UPS. Nie komplikuj układu sieci.

    Jak się uprzesz na rejestrator (nie jak z filmiku) to kamerki podpinasz bezpośrednio do niego - sam je zasila (powtórzę - nie komplikuj układu sieci i zasilania). Nie wiem jak ten dokładnie NVR, ale zazwyczaj producenci nie chwalą się zgodnością z jakimś standardem 802.3 - i nie wiadomo, czy wszystkie kamerki i inny sprzęt (np. jak zechcesz dołożyć wideodomofon czy access point) odpalą bezproblemowo.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    @Owczar, DMSS to jest od dahuy. Kamery też kojarzę, że miałeś dahua

    Jeżeli PoE ma iść z rejestratora, to też mam obawy czy pociągnie zasilanie 2 kamer.
    Haha, no masz rację. Zafixowałem się na hikvision bo ostatnio przekładałem domofon tej firmy na ogrodzenie Tak czy inaczej te rejestratory wystawiają onvif. Zresztą w HA też mam integrację po tym protokole.

    Jakby nie było, obaj producenci z Chin i ich produkty są w dużej ilości na aliexpress.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=fwoonl5JKgo

    Zrób wszystko POE zasilane z jednego miejsca. Jeden switch POE i jeden UPS. Nie komplikuj układu sieci.

    Jak się uprzesz na rejestrator (nie jak z filmiku) to kamerki podpinasz bezpośrednio do niego - sam je zasila (powtórzę - nie komplikuj układu sieci i zasilania). Nie wiem jak ten dokładnie NVR, ale zazwyczaj producenci nie chwalą się zgodnością z jakimś standardem 802.3 - i nie wiadomo, czy wszystkie kamerki i inny sprzęt (np. jak zechcesz dołożyć wideodomofon czy access point) odpalą bezproblemowo.
    1. Tak, chcę zasilanie z jednego miejsca, ale jak z na dwóch kablach podłączyć 4 kamery w czterech miejscach:

    2. Druga kwestia, to ewentualny problem z napędzeniem kamer na takich odległościach z centrali (rejestratora o którym wyżej) - ale to problem ewentualnościowy.
    3. Nie za bardzo rozumiem. Jak zrobić monitoring bez rejestratora?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    1. Tak, chcę zasilanie z jednego miejsca, ale jak z na dwóch kablach podłączyć 4 kamery w czterech miejscach:

    2. Druga kwestia, to ewentualny problem z napędzeniem kamer na takich odległościach z centrali (rejestratora o którym wyżej) - ale to problem ewentualnościowy.
    3. Nie za bardzo rozumiem. Jak zrobić monitoring bez rejestratora?
    ad. 1 do każdej kamery osobny kabel. Jak nie da się w razie W pociągnąć nowego - to nie zaszkodzi jeszcze zapasowy.
    ad. 2 przekroczysz 100m kabla?
    ad. 3 nie widziałeś filmu? Czy chodzi Ci o to, że PC w roli NVR to NVR?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ad. 1 do każdej kamery osobny kabel. Jak nie da się w razie W pociągnąć nowego - to nie zaszkodzi jeszcze zapasowy.
    ad. 2 przekroczysz 100m kabla?
    ad. 3 nie widziałeś filmu? Czy chodzi Ci o to, że PC w roli NVR to NVR?
    ad 1. Dom stoi, kable poprowadzone.
    ad 2. Suma, czy po odcinku? Na schemacie zaznaczyłem, że końcówki skrętki (przy 1. i 2. ściany) mają już 40+ m
    ad 3. Napisałeś o monitoringu bez rejestratora. Nie wiem czy tak da radę. Jeśli tak, to i tak postawienie sensownego serwera, prąd i zużycie podzespołów wyjdzie raczej sumarycznie więcej niż 1000 zł za rejestrator + dysk?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    ad 1. Dom stoi, kable poprowadzone.
    To późno pytasz. Zaznacz sobie jeszcze na schemacie pole widzenia kamer. Kamera, do której można podejść poza polem widzenia jakiejkolwiek kamery jest bezużyteczna.

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    ad 2. Suma, czy po odcinku? Na schemacie zaznaczyłem, że końcówki skrętki (przy 1. i 2. ściany) mają już 40+ m
    Pojedynczy kabel. Do 100m dobrej skrętki nie powinno być problemu. Jak dasz z zestawu NVR od chińczyka też da radę na długości, jaką ma.

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    ad 3. Napisałeś o monitoringu bez rejestratora. Nie wiem czy tak da radę. Jeśli tak, to i tak postawienie sensownego serwera, prąd i zużycie podzespołów wyjdzie raczej sumarycznie więcej niż 1000 zł za rejestrator + dysk?
    Zależy co poskładasz. Może być i bardziej energooszczędny z celeronem, może być potężna maszyna na której odpalisz jeszcze inne rzeczy.
    Ale nawet w wersji energooszczędnej będziesz miał możliwości których pudełkowy NVR nie potrafi - jak choćby nagrywanie 24/7 w niskiej rozdzielczości i w wysokiej jakości gdy wykryje człowieka, psa czy samochód (nie liść, motyl czy cień) czy ostrzeże kogoś, kto wtargnął na teren że jest nagrywany i że został zawiadomiony właściciel i firma ochroniarska. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz albo mniejszy (tańszy - a może 1TB NVME znacznie bardziej energooszczędny zamiast 8TB HDD) dysk który pomieści tyle samo czasu nagrań, albo na tej samej wielkości dysku masz drastycznie dłuższy czas (miesiąc vs 5 dni w przykładzie z filmu).

    Najtaniej to byłoby coś z demobilu. Znajdzie się też energooszczędne za bezcen z windowsem + switch POE za jakieś 250zł.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To późno pytasz. Zaznacz sobie jeszcze na schemacie pole widzenia kamer. Kamera, do której można podejść poza polem widzenia jakiejkolwiek kamery jest bezużyteczna.



    Pojedynczy kabel. Do 100m dobrej skrętki nie powinno być problemu. Jak dasz z zestawu NVR od chińczyka też da radę na długości, jaką ma.



    Zależy co poskładasz. Może być i bardziej energooszczędny z celeronem, może być potężna maszyna na której odpalisz jeszcze inne rzeczy.
    Ale nawet w wersji energooszczędnej będziesz miał możliwości których pudełkowy NVR nie potrafi - jak choćby nagrywanie 24/7 w niskiej rozdzielczości i w wysokiej jakości gdy wykryje człowieka, psa czy samochód (nie liść, motyl czy cień) czy ostrzeże kogoś, kto wtargnął na teren że jest nagrywany i że został zawiadomiony właściciel i firma ochroniarska. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz albo mniejszy (tańszy - a może 1TB NVME znacznie bardziej energooszczędny zamiast 8TB HDD) dysk który pomieści tyle samo czasu nagrań, albo na tej samej wielkości dysku masz drastycznie dłuższy czas (miesiąc vs 5 dni w przykładzie z filmu).

    Najtaniej to byłoby coś z demobilu. Znajdzie się też energooszczędne za bezcen z windowsem + switch POE za jakieś 250zł.
    Wrzuciłem konkretne pytanie - nie będę dywagował czy i jak inaczej można coś zrobić. Kąta pokrycia obrazem też nie będę omawiał...
    Wiem co i jak zrobić. Mam wątpliwość jak podzielić sygnał oraz ogólnie - czy schemat jest ok.
    Nie będę dywagował na tematy niezwiązane z opisem. Jest to bezcelowe i bezowocne. Każdy robi w oparciu o konkretne potrzeby i budżet. Jeśli bym odwiedził Twój dom, to jestem przekonany, że byłbym w stanie wytknąć naście rzeczy, które można zrobić inaczej, efektywniej, "lepiej", lecz nie przybliża to konkluzji/osiągnięcia celu.

    OFF TOP
    Nie wiem jakie masz doświadczenie z komputerami, ale "cywilny" sprzęt źle znosi pracę ciągłą 24/h. Dlatego sprzęt na serwery kosztuje x razy tyle co konsumencki. Nie będę się też bawił w naprawy, wymiany takiego serwera. Drugi komputer ma dużą moc i spory pobór i nie zamierzam go zajechać taką pracą.
    Ogólnie ciekawy klip i pomysł - kiedyś się nad tym zastanawiałem (postawienie serwera domowego), ale odrzuciłem z przyczyn wskazanych wyżej (cena, utrzymanie, serwis). Ewentualnie kiedyś podepnę do LAN jeśli będę miał dla niego konkretne zastosowanie. Część opcji o których piszesz ogarnia zwykły NVR. Sam dysk 1 TB NVME (osobliwy wybór do monitoringu), to 50-60% dobrego rejestratora 8ch. Nie mówię, że taki wybór jest zły. Nie jest on optymalny dla mnie.
    Za 250 zł serwer i switch poe? Gdzie?

    KONIEC OFF TOP

    Czy sam rozdzielacz sygnału z jednej skrętki 8x obsłuży dwie kamery poe (np. przez podzielenie sygnału po 4 żyły)? Czy wąskim gardłem nie będzie bitrate? Czy przy długości kabla 40 + 20 m zasilacz w rejestratorze da radę (dla 4 i 8 kamer). Czy od razu - po drodze dać małe switche poe na 40. metrze sketki i nim podzielić sygnał na 2-4 kamery?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Nie wiem jakie masz doświadczenie z komputerami, ale "cywilny" sprzęt źle znosi pracę ciągłą 24/h.
    Jak chcesz możesz kupić sprzęt serwerowy z demobilu i zbudować mu klimatyzowaną serwerownię.
    Ja od ponad 20 lat mam coś chodzącego 24x7. Był czas, że za NAS robił cywilny router (Asus wl-500gP), był NAS zyxela, ale najczęściej pecet (kiedyś z windowsem, potem linux). Aktualnie od 3 lat OMV na ASRock J4105-ITX (na nim różne usługi - w tym maszyna wirtualna z windowsem jak potrzebuję czegoś windowsowego). Problemy? Raz mi się wentylator zatarł w zasilaczu. Zdecydowanie wolę otwarte rozwiązania. Zwłaszcza po doświadczeniach z nędznym wsparciem producentów i małą elastycznością rozwiązań.
    Monitoring kupiłem od chińczyka na etapie SSZ - i zamontowałem na budowie. Ciągle się trzyma. Ale jak padnie, to przesiądę się na to z filmiku (pewnie zainstaluję na obecnym NASie). Wiesz kiedy była ostatnia aktualizacja mojego NVR? Cztery lata temu. Tak wygląda profesjonalne rozwiązanie - producent się wypnie i jesteś uziemiony. Czy/jak zareaguje na znalezienie dziury nie wiesz.


    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Część opcji o których piszesz ogarnia zwykły NVR. Sam dysk 1 TB NVME (osobliwy wybór do monitoringu), to 50-60% dobrego rejestratora 8ch.
    Jaki NVR rozpozna psa i rozróżni od kota (i ile kosztuje)? Który rozpozna twarze domowników?
    To jakiż ten dobry rejestrator za 680zł kupujesz? 339zł. Nie mówię, czy to dobry, czy zły wybór - możliwy.
    W przykładzie z filmu wychodzi, że jedna kamera zapisuje miesięcznie jakieś 400GB (zależnie od czasu jaki zapisuje w 4K) co przy 4 kamerach daje 1,6TB miesięcznie więc TBW 400TB/1,6TB daje 250 miesięcy > 20 lat żywotności tego dysku.

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Za 250 zł serwer i switch poe? Gdzie?
    Tak zrozumiałeś
    Najtaniej to byłoby coś z demobilu. Znajdzie się też energooszczędne za bezcen z windowsem + switch POE za jakieś 250zł.

    Nie, sam nowy switch 250. Komp - wg uznania. Jak chcesz, to za stówkę Ci sprzedam Dell USSF GX620 z 4GB RAM z licencją na windowsa XP ale w czasie testów przypisana licencja na 10. Coś mu się z kolorami rozjechało i nie obsługuje NVME - ale tego i tak, jak rozumiem, nie chcesz.

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Czy sam rozdzielacz sygnału z jednej skrętki 8x obsłuży dwie kamery poe (np. przez podzielenie sygnału po 4 żyły)?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3356277.html
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-07-2022 o 15:50

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ten soft blue iris wyglada ciekawie. Może kiedyś się skusze na przesiadkę NAS+NVR jako soft. Szczególnie ciekawie wygląda AI.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #14

    Domyślnie

    Nic ciekawego, najpierw musi wykryć ruch i wysłać pojedynczą klatkę do analizy. Frigate robi to znacznie lepiej. Rejestratory dahuy z wizsense, czyli -I na końcu modelu też zrobią to lepiej.

  15. #15

    Domyślnie

    Rejestrator w dodatku za ułamek energii, którą PC z Blue Iris pobierze. Bo BI robi to na pałę z wykorzystaniem CPU zamiast dedykowanego procesora do analizy.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Widziałem właśnie, że potrzebują mocny sprzęt.
    A jest opcja Integracji tych rejestratorów dahua wizsense z ha?

  17. #17

    Domyślnie

    Jest i to na bogatości po mqtt. Jak chcesz to odszukam, bo nie mam NVR teraz do HA podpiętego.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Póki co mam rejestrator bez wizsense więc się nie przyda

    W salonie mogłoby być niegłupie rozpoznawanie osób. Czujniki PIR mają swoje wady, obecności na mikrofalach widzą przez szybę i ciężko im ograniczyć pole widzenia. A kamerka mogłaby fajnie to rozwiązać.

    Właśnie sprawdziłem i 2 kamerki wspierają wizsense. Czy bez rejestratora łącząc się bezpośrednio do nich mogę tego użyć?
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 06-07-2022 o 11:11
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #19

    Domyślnie

    Tak. Używałem tego z samymi kamerami zanim miałem NVR.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Rejestrator w dodatku za ułamek energii, którą PC z Blue Iris pobierze. Bo BI robi to na pałę z wykorzystaniem CPU zamiast dedykowanego procesora do analizy.
    Moja aktualna kamera puszcza dwa strumienie. Czy soft od NVR nie umożliwia zarządzanie nimi, tak by "w locie" zapisywała się niska rozdzielczość, a w razie wykrycia ruchu - hi res?
    Na str. 33. instrukcji mowa jest o możliwości konfigurowania main- oraz substream, ale niekoniecznie tak jak w przypadku postawieia serwera:
    https://www.hikvision.com/content/da...0_20210917.pdf


    Co sądzisz o schemacie systemu?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony