dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Moja aktualna kamera puszcza dwa strumienie. Czy soft od NVR nie umożliwia zarządzanie nimi, tak by "w locie" zapisywała się niska rozdzielczość, a w razie wykrycia ruchu - hi res?
    Na str. 33. instrukcji mowa jest o możliwości konfigurowania main- oraz substream, ale niekoniecznie tak jak w przypadku postawieia serwera:
    https://www.hikvision.com/content/da...0_20210917.pdf
    Hika nie miałem w ręku, więc się nie wypowiem. Soft mojego NVR nie pozwala na to o co pytasz i jest to jego największa wada.

    Ale... tanie kamery mają często tylko 2 streamy. Z czego substream ma rozdzielczość, która pozwoli rozpoznać czy to było koń czy kot. I tak więc skończysz na nagrywaniu z głównego. Droższe, z kolei, mają 3 dodatkowy stream, który możesz ustawić na 720p, albo nawet 1080p. I 720p H264H CBR do tej pory nagrywałem. Przy tej konfiguracji miałem >14dni nagrań. Teraz testuję nagrywanie głównego streamu w H265 z VBR i quota (rozmiar/czas) dla poszczególnych kamer, dla których nie muszę mieć nagrań nie wiadomo jak daleko wstecz. Zobaczę ile da mi to dni nagrań.



    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Co sądzisz o schemacie systemu?
    Generalnie to się zgadzam tu z Kaizenem. Najlepiej wszystko zasilić z jednego miejsca. Ale jak się nie da, to zrezygnowałbym z NVR z PoE. Po pierwsze opcja PoE kosztuje dużo w NVR. A jak padnie, to wszystko. A samo zasilanie PoE generuje dużo ciepła.Dałbym te 2 małe dedykowane zasilacze PoE - Hik ma tanie i z tego co widziałem polecane - i z nich indywidualnymi kablami podłączył kamery.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiesz kiedy była ostatnia aktualizacja mojego NVR? Cztery lata temu. Tak wygląda profesjonalne rozwiązanie - producent się wypnie i jesteś uziemiony. Czy/jak zareaguje na znalezienie dziury nie wiesz.
    Mojego w lutym. Co nie zmienia faktu, że nie polegam na producencie i nie wystawiam NVR do internetu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony