dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wygodna umywalka i bateria - mycie włosów

    Dla niektórych może to się wydać głupie ale w nowym mieszkaniu będę miała prysznic, w którym nie da się umyć głowy bez brania prysznica. A niestety należę do osób, które wolą umyć włosy oddzielnie. I teraz sobie uświadomiłam, że muszę się zdecydować na jakieś rozwiązanie z umywalką, które będzie wygodne i praktyczne.
    Wstępnie myśleliśmy o takiej umywalce https://www.roca.pl/produkty/ohtake-...sku=A327A13000 + bateria podtynkowa.
    Czy macie w domu osoby, które myją długie włosy w umywalce? Może mają jakieś swoje doświadczenia / przemyślenia jaki rodzaj umywalki czy baterii jest mniej lub bardziej wygodny? Dotychczas myłam włosy nad brodzikiem i praktycznie muszę zdecydować trochę w ciemno. A jak zrobimy instalacje pod baterię podtynkową czy wysokość na daną umywalkę (i do tego meble) to potencjalna zmiana będzie bolała...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zależy jakie włosy. Krótkie można umyć w umywalce szerokiej na 55cm i z wylewką baterii 22 cm nad dnem umywalki. Przy odrobinie wprawy i bez ochlapania wszystkiego wokół. Jeden warunek: stoisz w miejscu a nie drepczesz nogami jak młody źrebak, bo wtedy masz pod nogami "bagno", posadzkę do sprzątania i kapcie do suszenia.

    Teraz na lapku doczytałem: długich włosów w takiej umywalce nie umyjesz, zresztą blat będzie cały mokry i sprzątania kupa. Umywalki nablatowe chyba wymyślił jakiś masochista.
    Jeśli masz system bez brodzika (walk in) , to trzeba coś zamontować na niskim stołeczku (miednica z odpływem wprost do kratki -woda nie rozpłynie sie na posadzce). Najlepsza jest druga łazienka z dużą umywalką - bez blatu! Zobaczcie na kwaterach prywatnych czy taki blat pod umywalką wytrzyma sezon , góra dwa. Do tego gospodarze może się przyznają podczas suto zakrapianego grilla. Na trzeźwo nikt się nie przyzna do błędu. I tak co sezon lub dwa trzeba robić generalny remont . Cicho sza!
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 07-07-2022 o 18:44

  3. #3

    Domyślnie

    Hehe, no wydaje mi się, że w trakcie mycia włosów nie zachowuję się jak źrebak i chyba aż takiego syfu nie robię Możliwe, że najlepszym rozwiązaniem byłaby umywalka w całości z jakimś blacikiem. Ale pomyślałam, że głębsza, nablatowa, zbliżona kształtem do misy, też dałaby radę...

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie dziewczyny też tylko w umywalce myją włosy.
    Wstępnie wybór padł na coś takiego:

    https://www.kolo.com.pl/produkty/umy...zelewem/11909/

    Możliwe że w wersji trochę mniejszej. 120 to już taka mała wanna
    I wylewka podtynkowa - odpowiednio wysoko.

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, przy takich wymiarach i moim wzroście to można się nawet wykąpać )

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba najwygodniej byłoby myć pod kranem z wyciąganą wylewką

  7. #7

    Domyślnie

    To prawda. Tylko chciałam baterię podtynkową a takie z wyciąganą wylewką nie trafiłam nawet w necie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony