dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mapka

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    40

    Domyślnie solax x3 pro 8kw - głośność

    dzień dobry , czy sa tu na forum użytkownicy inwertera solax x3 mic/pro?
    mam model 8KW i chciałem zapytać czy przy dużym trwajacym kilka godzin nasłonecznieniu, kiedy falownik działa z mocą powyżej 5kw słyszycie radiator w owym falowniku?
    u mnie jest to dość słyszalne i nie wiem czy to jest normalne czy jest to wada mojego falownika?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Co to znaczy słyszycie radiator ? Czy jest to dżwięk wentylatora czy jakieś inne odgłosy. Mój 4 kW nie posiada wentylatora , słychać w nim tylko czasem jak wzrasta gwałtownie moc dziwne dźwięki .
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mapka

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    u mnie słychać wentylator

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapka Zobacz post
    u mnie słychać wentylator
    To normalne - każdy falownik w jakiś sposób ma aktywne bądź pasywne chłodzenie 8kW to nie mało więc jeśli włączą się wentylatory to jego normalny objaw pracy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Potwierdzam.
    Na przykład falownik FoxEss T6 G2 (6kW) nie posiada wewnętrznego wentylatora i zawsze jest cichy.
    Natomiast T8 G3 (8kW) posiada wentylator i im większą moc wydatkuje tym ten wentylator głośniej pracuje bo wydzielane ciepło jest spore więc pracuje na wysokich obrotach a pewnie jest to jakiś liliput. To jest pewnie wentylator dla płyty, nie dla końcówki mocy ale w sumie to są naczynia połączone bo nagrzewa się wszystko - i radiator i wnętrze z elektroniką falownika.
    To jest wada T8 G3 bo producent zwiększył moc falownika a nie zwiększył rozmiaru radiatora.
    W "starym" T6 (G2) radiator mniej się grzał, nawet przy maksymalnej mocy nie był specjalnie ciepły więc nie potrzebowała aktywnego chłodzenia.
    Cóż, tego typu oszczędność na aluminium to idiotyzm ale z punktu widzenia księgowego w firmie liczy się każdy cent.
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 18-07-2022 o 21:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony