dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Remont czy budowa nowego obok

    Witam mieszkamy z zona i 2 dzieci + tesciowa w domu z lat 60-70. Z lesza . Wymieniony dach -byl juz dziurawy , okna , piec( instalacja slaba niby nowa ale apartolona kiedys) Do zrobienia - nowa klatka schodowa/dobudowa , elektryka , hydraulika , wylewki , ocieplenie piwnic fundamentow , ocieplenie polowy domu z zewnatrz , ocueplenie dachu (wymiana stropu u gory? ( Wilgoc w pokojach na gorze juz niby wyschla po wymianie dachu etc) wilgoc w lazience wentylacja slaba. Przebudowa gory 2 laczone pokoje . Ogolnie wszystko to roboty... Dom z gora +- 100-110m . Bez burzenia scian przebudowa klatki niemozliwa. Obecnie schody ala drabina... Polowa domu pod piwnica . Tam gdzie piwnica podlogi na legarach drewniane skrzypiace druga czesc. Na plycie brak wylewek .

    Na ten moment fundusze okolo 350tys zl . Budowa parterowki 105m , na dzialce wszystko mamy . Wz , mapa zgody posiadane.

    Co robic ?

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewna na ta parterowke ci braknie , jak masz mozliwosc dokredytowac sie , dorobic to napewno co nowe i zrobione pod was bedzie lepsze .

  3. #3

    Domyślnie

    Do stanu deweloperskiego powinno wystarczyć, jeśli odpuścisz klimatyzację i zrobisz wentylację grawitacyjną.

    Na wykończenie raczej zabraknie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zakladam budzet 450-500 tys na wejscie do domu bez zadnych klimatyzacji rekuperacji czy pomp ciepla. 350 tys ma starczyc na +-deweloperski.

  5. #5

    Domyślnie

    Budowa conajmniej 3-5 lat wiec do tego czasu jesscze sporo wpadnie.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Bez dwóch zdań buduj nowe obok. Miejsce masz. Prąd, woda do budowy obok w starym budynku. Łatwo będzie dopilnować ekip. Skoro w starym masz do poprawy jak to określiłeś "wszystko" to nie ma nad czym myśleć tylko stawiać parterowy. Teraz będzie łatwiej przynajmniej o ekipy, bo materiały to może być różnie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaire Zobacz post
    Witam mieszkamy z zona i 2 dzieci + tesciowa w domu z lat 60-70. Z lesza . Wymieniony dach -byl juz dziurawy , okna , piec( instalacja slaba niby nowa ale apartolona kiedys) Do zrobienia - nowa klatka schodowa/dobudowa , elektryka , hydraulika , wylewki , ocieplenie piwnic fundamentow , ocieplenie polowy domu z zewnatrz , ocueplenie dachu (wymiana stropu u gory? ( Wilgoc w pokojach na gorze juz niby wyschla po wymianie dachu etc) wilgoc w lazience wentylacja slaba. Przebudowa gory 2 laczone pokoje . Ogolnie wszystko to roboty... Dom z gora +- 100-110m . Bez burzenia scian przebudowa klatki niemozliwa. Obecnie schody ala drabina... Polowa domu pod piwnica . Tam gdzie piwnica podlogi na legarach drewniane skrzypiace druga czesc. Na plycie brak wylewek .

    Na ten moment fundusze okolo 350tys zl . Budowa parterowki 105m , na dzialce wszystko mamy . Wz , mapa zgody posiadane.

    Co robic ?
    Za 350k + działka + przyłącza to już dużo. Zdecydowanie szedłbym w nowy. Na papiery, projekt wydasz powiedzmy 15k, to za resztę postawisz 100-120 m2 SSZ + część deweloperki. Na gotowo, bez dużego wkładu swojej pracy + znajomości w 500-600k możesz się zamknąć.

    Alernatywa = remont starego. To kosztuje 2x tyle co postawienie nowego, a nigdy takiego stanu nie osiągniesz. Wiem, przerabiałem to. Szkoda czasu, sił i kasy.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Na pewna na ta parterowke ci braknie , jak masz mozliwosc dokredytowac sie , dorobic to napewno co nowe i zrobione pod was bedzie lepsze .
    Dokredytować??? w tych czasach ? chyba durniem by trzeba być kompletnym , ja mimo wszystko wolałbym remontować obecny dom bo kasy starczy aż nadto a z drugiej strony my 200 lat nie żyjemy by się tak rozpasać .

  9. #9

    Domyślnie

    Tak w tych czasach . Znasz jego miesieczne dochody ze twierdzisz ze 200 tys kredytu to dla niego szalenstwo ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Dokredytować??? w tych czasach ? chyba durniem by trzeba być kompletnym , ja mimo wszystko wolałbym remontować obecny dom bo kasy starczy aż nadto a z drugiej strony my 200 lat nie żyjemy by się tak rozpasać .
    Eetam.
    Jak jesteś w stanie spłacać to nic tylko brać kredyt ze stałym oprocentowaniem.
    Przy kredycie 6% i inflacji 16% jesteś 10% do przodu.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Dokredytować??? w tych czasach ? chyba durniem by trzeba być kompletnym , ja mimo wszystko wolałbym remontować obecny dom bo kasy starczy aż nadto a z drugiej strony my 200 lat nie żyjemy by się tak rozpasać .
    Zaraz będzie najlepszy moment na podpisanie umowy kredytowej. Banki z czegoś muszą żyć, więc obniżą swoje marże, by sprzedać produkty. Odsetek się nie płaci, póki nie wykorzysta pieniędzy z kredytu. Wniosek: teraz umowa, a budowa w momencie spadku stóp.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak z ciekawości - a co z teściową? Zostanie w starym sypiącym się domu? Realnie patrząc - i tak ją w końcu weźmiecie pod swój dach, bo ona starego domu sama nie utrzyma.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Eetam.
    Jak jesteś w stanie spłacać to nic tylko brać kredyt ze stałym oprocentowaniem.
    Przy kredycie 6% i inflacji 16% jesteś 10% do przodu.
    Teoretyzowanie, które upada, gdy tylko spytać , czy zarabiasz więcej, np. tyle ile wynosi gusowska inflacja? Poza tym 6 % było w listopadzie zeszłego roku. Teraz to ok 10%.

  14. #14

    Domyślnie

    Masz 350tyś - to już jakaś kasa jest. Na Twoim miejscu dobrałbym z 250tyś z banku i budował nowy. Stary dom bym wynajął i z zysku z wynajmu spłacałbym raty kredytu za nowy dom.

    Jeśli myślisz o porterówce 100m2 to pod klucz może ona kosztować 600tyś. A może więcej. Nie wiem. Ostatnio byłem w sklepie to płyty GK zielone kosztowały 43zł za sztukę a ja gdy się budowałem to płaciłem 17zł. Także bardzo trudno ocenić teraz koszty budowy.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Eetam.
    Jak jesteś w stanie spłacać to nic tylko brać kredyt ze stałym oprocentowaniem.
    Przy kredycie 6% i inflacji 16% jesteś 10% do przodu.
    akurat dzis branie kredytu na stałej stopie to głupota kompletna

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaire Zobacz post
    Witam mieszkamy z zona i 2 dzieci + tesciowa w domu z lat 60-70. Z lesza . Wymieniony dach -byl juz dziurawy , okna , piec( instalacja slaba niby nowa ale apartolona kiedys) Do zrobienia - nowa klatka schodowa/dobudowa , elektryka , hydraulika , wylewki , ocieplenie piwnic fundamentow , ocieplenie polowy domu z zewnatrz , ocueplenie dachu (wymiana stropu u gory? ( Wilgoc w pokojach na gorze juz niby wyschla po wymianie dachu etc) wilgoc w lazience wentylacja slaba. Przebudowa gory 2 laczone pokoje . Ogolnie wszystko to roboty... Dom z gora +- 100-110m . Bez burzenia scian przebudowa klatki niemozliwa. Obecnie schody ala drabina... Polowa domu pod piwnica . Tam gdzie piwnica podlogi na legarach drewniane skrzypiace druga czesc. Na plycie brak wylewek .

    Na ten moment fundusze okolo 350tys zl . Budowa parterowki 105m , na dzialce wszystko mamy . Wz , mapa zgody posiadane.

    Co robic ?
    Ja bym mimo wszystko remontował stary dom, ale musi to byc remont kompletny a nie po łebkach - czyli do gołych scian i wszystko od nowa. Budując nowy z tym starym tez coś bedziesz musiał zrobic - Wyburzyć? to tez sie darmo nie dzieje

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    akurat dzis branie kredytu na stałej stopie to głupota kompletna
    A ty prorok jesteś? Jak taka lub wyższa inflacja utrzyma się przez 3 -4 lata to taki ktoś będzie dużo do przodu.

  18. #18

    Domyślnie

    Nikt nic sensownego nie napisal. 350 tys za SSZ 100m dom to chyba zwariowaliscie i to tak naprawde....SSZ to max 250 tys. 350 tys to praktycznie stan deweloperski .

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    akurat dzis branie kredytu na stałej stopie to głupota kompletna
    Bo uważasz że stopy spadną?
    Naiwnych nie sieją sami się rodzą.

  20. #20

    Domyślnie

    Branie hipoteki obecnie na wiecej niz 10 lat to idiotyzm i nic wiecej .... Przy 200tys na 25 lat splata 500 tys .... jedyna opcja to 10 lat i rata 2300. Czyli tyle co przy 25 latach na zmiennym na 300tys....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony