dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wygładzanie ścian i sufitów

    Niedawno pozbawiłem popcornu moje sufity i zamierzam również zmienić teksturę moich ścian. Ściany mają wiele blizn, brzydkich tekstur i nierówności, więc chcę je jak najbardziej wygładzić przed ponownym teksturowaniem i malowaniem.
    VidMate Mobdro
    Tak naprawdę nie zdecydowałem, czy gładsze jest lepsze, bo czy powinienem wybrać całkowicie płaskie powierzchnie? Wydaje się, że jest to bardziej nowoczesny wygląd, ale problem polega na tym, że wgniecenia będą bardziej widoczne nawet po ich załataniu.

    W każdym razie szukam najlepszej metody, aby całkowicie wygładzić ściany i sufity przed kontynuowaniem.
    Ostatnio edytowane przez prash ; 20-08-2022 o 09:38

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Zajrzałem bo jestem akurat w trakcie malowania swoich tynków gipsowych....
    Byłem nastawiony (jak pewnie większość) że tynki gipsowe wyjdą cud miód jak pupcia i nie trzeba będzie gładzi. Niestety to jest wielkie nieporozumienie bo takie tynki są co prawda gładkie ale gładź to to nie jest. I tu pojawia się pytanie do INDYWIDUALNEGO odbioru przez inwestora. Albo jest to dla niego nie do zaakceptowania bo ma być ideał i będzie latał z halogenem i szukał dziury w całym i wtedy gładź albo machnie ręką i stwierdzi, że naprawić tylko gorsze miejsca i tyle...Ja należę do tych drugich bo raz że gładzie są drogie (robocizna), dwa te ściany będą piękne przez pół roku (góra). Mam małe dzieci więc jak wpadną to zaraz będą wgniecenia, dziury, obcierki itd. Dom to jest do mieszkania/używania a nie zabawka na pokaz. Wszystko zależy tak jak mówię od indywidualnego oczekiwania inwestora (i także zasobności jego portfela). Jedna sprawa - na sufitach jeśli nie są zrobione przyzwoicie to koniecznie gładź bo tam (najczęściej) jest źródło światła i najbardziej widać uchybienia, nie ma też ich jak zasłonić. Ściany był olał poza jakąś najbardziej wyeksponowaną z ciemnym kolorem. Ściany pozasłaniają meble, firany udekorują obrazy, plakaty, zdjęcia i tak bardzo tych niedoskonałości nie będzie widać. To tak jak z nowym samochodem z salony - najpierw ochy i achy, woskowanie, chuchanie dmuchanie i ból d*** przy pierwszych ryskach, które są nieuniknione w daily car. A potem to już człowiekowi się "opatrzy", machnie ręką i traktuje jako środek transportu i tyle (o który oczywiście też jakoś należy dbać).
    Mieszkałem w mieszkaniu (w miarę nowe budownictwo 2010 rok) gdzie były tynku CW - chyba w ogóle niezacierane bo było takie ziarno i ostra faktura że szok i co? po miesiącu w ogóle się tego nie zauważało a dodatkowo wydaje mi się że akustyka była lepsza. A dziś co poniektórzy to wydaje mi się przesadzają z tym perfekcjonizmem.

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    gładzią można wykończyć bardziej wyeksponowane ściany, natomiast pozostałe powierzchnie ścian nie muszą być koniecznie wykończone „na gładko” – wszystko zależy od Pana preferencji i od aranżacji wnętrza. Przed aplikacją gładzi kluczowe jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które powinno być oczyszczone, odpylone i zagruntowane. Do gruntowania można wykorzystać szybkoschnący, głęboko penetrujący grunt Śnieżka Acryl Putz GR43 Pro.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony