dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie umiejscowienie jednostki wewnetrznej klimatyzacji

    dzień dobry, mam dylemat gdzie umieścić jednostkę wewnętrzną klimatyzacji ( dom to parterówka, około 110m2 powierzchni mieszkalnej). Planuję tylko jedną o mocy około 6kW). Mam do wyboru dwie lokalizacje - kolor pomarańczowy prostokąta i kolor czerwony prostokata. Będę wdzięczny za +- obu lokalizacji.

    www.fotosik.pl/zdjecie/cc57af745f280fe2

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeśli chcesz chłodzić cały dom jedna jednostka, to mimo wszystko czerwony. Zostawić otwarte drzwi, chłodzić 24h i powinno być całkiem ok.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Jeśli chcesz chłodzić cały dom jedna jednostka, to mimo wszystko czerwony. Zostawić otwarte drzwi, chłodzić 24h i powinno być całkiem ok.
    Do ogrzewania to czerwony, ale do chłodzenia to zależnie od stron świata - jeśli pokój dzienny jest od południa to jednak pomarańczowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Do ogrzewania to czerwony, ale do chłodzenia to zależnie od stron świata - jeśli pokój dzienny jest od południa to jednak pomarańczowy.
    chciałbym chłodzić cały parter nie tylko salon, stąd pierwotnie "pomarańczowa" lokalizacja a po namyśle "czerwona" i teraz dylemat gdzie najlepiej ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzień dobry, mam dylemat gdzie umieścić jednostkę wewnętrzną klimatyzacji ( dom to parterówka, około 110m2 powierzchni mieszkalnej). Planuję tylko jedną o mocy około 6kW). Mam do wyboru dwie lokalizacje - kolor pomarańczowy prostokąta i kolor czerwony prostokata. Będę wdzięczny za +- obu lokalizacji.

    www.fotosik.pl/zdjecie/cc57af745f280fe2
    ponieważ mam PC z funkcją chłodzenia (potrafi wyprodukować ponad 7kw chłodu) jest propozycja aby to wykorzystać i użyć klimakonwektorów Aermec (użycie wody lodowej). Jest możliwe gdyż mam sufit z GK i nieużytkowe poddasze, dość łatwo puścić kanały nawiewne do pomieszczeń.
    Będzie to sensowne rozwiązanie ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Policz ile wyniosą kliakonwektory z instalacją, plus oczywiście zbiornik na wode lodową, ruru z izolacją, pompka obiegowa itd. Różnice pewnie niewielkie, a lepiej mieć 2 niezależne urządzenia niż 1.

    Od jakiej strony świata masz salon? Jak masz sufit z GK to nie lepiej po prostu zrobić kanałówkę? Nawiewy w każdym pokoju, wyciąg w hallu. Nie dość że bardziej efektywnie, to jeszcze bardziej estetycznie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Policz ile wyniosą kliakonwektory z instalacją, plus oczywiście zbiornik na wode lodową, ruru z izolacją, pompka obiegowa itd. Różnice pewnie niewielkie, a lepiej mieć 2 niezależne urządzenia niż 1.

    Od jakiej strony świata masz salon? Jak masz sufit z GK to nie lepiej po prostu zrobić kanałówkę? Nawiewy w każdym pokoju, wyciąg w hallu. Nie dość że bardziej efektywnie, to jeszcze bardziej estetycznie.
    dzięki za odzew, instalacja oparta na klimakonwektorach jest w trakcie wyceny - tak jak napisałeś wymagana jest przeróbka instalacji PC, propozycja jest aby 3 sypialnie były na 1 klimakonwektorze a salon (uklad południowo-zachodni z tym, że południe w głębi 3 metrowego podcienia, słońce tam bezpośrednio nie dochodzi) na drugim.
    co do rozwiązania opartego na kanałówce też masz rację - to rozwiązanie też jest absolutnie do przyjęcia - i znów dylemat

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Policz ile wyniosą kliakonwektory z instalacją, plus oczywiście zbiornik na wode lodową, ruru z izolacją, pompka obiegowa itd. Różnice pewnie niewielkie, a lepiej mieć 2 niezależne urządzenia niż 1.

    Od jakiej strony świata masz salon? Jak masz sufit z GK to nie lepiej po prostu zrobić kanałówkę? Nawiewy w każdym pokoju, wyciąg w hallu. Nie dość że bardziej efektywnie, to jeszcze bardziej estetycznie.
    z kanałówką jest jeden problem niezależnie od czy to woda lodowa czy freon - mam do schłodzenia 3 sypialnie + salon - sypialnie jedna skrajna od strony północnej druga skrajna od południowej - jeżeli chciałbym w tej południowej 22 stopnie to w tej północnej będzie nawet poniżej 20 - to zbyt zimno. Są już na rynku rozwiązania (mitsubishi, airwell) umożliwiające sterowanie strefowe kanałówką ale boje się zapytać o cenę ).
    I znowu zataczam koło i wraca rozwiązanie oparte na multisplicie... ewidentnie temat chłodzenia domu jest sprawą przy której poległem w trakcie budowy

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tego co pamietam, to i LG i Samsung mieli rozwiazania do sterowania strefowego. Sam planowałem kanałówkę. Podniosłem nawet parter, ale stanęło na moje hybrydzie.

    A ja już projekt robiłem kanałówki i opory liczyłem
    O jest nawet:
    http://www.lg.wienkra.pl/produkty/v-...-strefowy.html

    Jak się postarasz, to sporą część instalacji możesz sam zrobić, a potem tylko przyjdzie gość i założy jednostkę - lub po prostu zrobi połączenie jednostek, które sam wcześniej zamontujesz. Sterownik sam steruje prędkością wentylatora w zależności od położenia przepustnic. Jego cena nie zabijała kilka lat temu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony