dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zagęszczenie gruntu pod wylewkę

    Witam wszystkich. Chcę zrobić wylewkę w starym drewnianym domu z 1939r. Podłoga była drewniana na legarach, pod nią sypki żółty piasek. Planuję zrobić chudziaka 8cm B-15, następnie dać folię, 10cm styropianu, folię i 6cm wylewki. Czy po tylu latach piach trzeba zagęszczać, czy można od razu wylać na to chudziaka? Jest jakiś "domowy" sposób na sprawdzenie tego czy zagęszczenie jest konieczne? Z góry dzięki za zainteresowanie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Ten żółty piasek oczywiście leżał tam możliwe kilkanaście lat a może więcej.
    Nie był zagęszczony tylko wyrównany.
    Deszcz także na niego nie padał więc sam się nie zagęścił.
    Nie wiadomo co jest pod piaskiem i jaka jest grubość tej zasypki.

    Chcesz wiedzieć więcej......... odkop w jednym miejscu żółty piasek sprawdzając grubość warstwy oraz rodzaj gruntu na głębokości 0,5 - 0,7m.

    Pytanie czy to piasek płukany czy pospółka.?
    Odkopując zauważ czy grunt z boków obsuwa się do wykopu czy jest stabilny.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dom stoi na równinie i grunt na naszym terenie to głównie żółty piasek. Dowiedziałem się, że nikt pod dom nie robił żadnych wykopów a jedynie zostało podsypane kilka cm pod podłogę. Po wybraniu piasku na odpowiednią głębokość pod wylewkę, zlałem go dużą ilością wody i raczej wyglądał na zagęszczony. Na to poszedł już chudziak około 8cm B15. Na razie jest ok Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony