dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolcia4475

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    3

    Domyślnie Pianoklej podciąga wodę

    Witam,
    Mam XPS przyklejony do funadamentu na pianoklej i zauważyłem, że po dużym deszczu podciąga on kapilarnie wodę na pierwszy pustak H+H- ale problem wystepuje tylko z jednej strony domu, nie z kazdej. Co mam z tym faktem zrobic aby to naprawic?
    Druga sprawa, ze ten pianoklej trochę mi zdegradowal (czy on jest na zasadzie pianki i taki pomaranczowy juz jest do d*py? mam nadzieje, ze nie trzeba teraz odrywac xps i kleic na nowo?
    Moze przesmarowac jeszcze tą wystającą piankę i częsć styku XPS ze scianą Soudalem i problem z podciaganiem wody zniknie? Nie chcę degradacji fundamentu, nie wiem co zrobic z tym faktem. Nie widzę ze swojej strony zadnych nieprawidlowosci w wykonaniu hydroizolacji przez ekipę. Planuję zrobić drenaż opaskowy wokol domu jesli to ma jakies powiazanie z tematem.

  2. #2

    Domyślnie

    XPS jest przyklejony do fundamentu a między fundamentem a bloczkami zakładam, że jest papa. To jakim cudem Ci podciąga wodę na pustaka? Jesteś pewien, że tamtędy?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    @boconek03
    Intrygująco wygląda opis Twojego domu. Masz może prowadzony dziennik?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4

    Domyślnie

    Pytasz o relację z budowy tutaj na forum?
    Oczywiście nie bo nie jestem taki odważny a bym pewnie usłyszał, że wszystko jest źle
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    bym pewnie usłyszał, że wszystko jest źle
    No są tu tacy, którzy uważają, że jeśli jest coś inaczej niż ich przekonanie, to jest fatalna pomyłka
    Szkoda, że tak jest, bo interesujące byłoby obejrzenie dużego projektu domu, izolowanego wełną, grzanego pompą... Może dasz się namówić do retrospekcji.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6

    Domyślnie

    Mam jakieś kilka tysięcy zdjęć z budowy więc może na długie jesienne wieczory będę miał zajęcie
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony