dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 157
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie Węgiel plus podpisany

    No właśnie , teraz interesuje mnie mina cichych złodziejaszków czytaj handlarzy tych co chcieli po 4 tys sprzedawać ,bezcenne

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No właśnie, teraz interesuje mnie mina cichych złodziejaszków czytaj handlarzy tych co chcieli po 4 tys sprzedawać,bezcenne
    A o co w tym chodzi, bo jakoś nic nowego nie mogę w necie wypatrzeć ponad to co już od dawna jest w obrocie na FM-ie odnośnie tych rzekomych dopłat. Jakiegoś linka podasz do tego co masz na myśli.
    Supermarkety też złodziejaszkami nazywasz, bo niby skąd u nich takie same ceny i dlaczego składy opałowe mają względem supermarketów ceny zaniżać skoro towaru nima.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 13-07-2022 o 13:17

  3. #3

    Domyślnie

    Reglamentacja węgla czyli komuna już z nami

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Reglamentacja węgla czyli komuna już z nami
    Ale chwilowa lepsza taka komuna niż płacenie cwaniakom po 5 tys od tony , za rok pewnie węgla będzie pod dostatkiem a i ludzie z tego co wiem mają już zapasy na dwa lata bo co to będzie , oby tylko prąd nie zdrożał radykalnie bo przyjdzie mi ponownie kocioł ekogroszkowy podłączać a nie za bardzo mi się uśmiecha .

  5. #5

    Domyślnie

    Komuna każda kończy się tak samo, biedą i upadkiem. Obecni Twoi komuniści ciągną nas do takiego upadku...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale chwilowa lepsza taka komuna niż płacenie cwaniakom po 5 tys od tony , za rok pewnie węgla będzie pod dostatkiem a i ludzie z tego co wiem mają już zapasy na dwa lata bo co to będzie , oby tylko prąd nie zdrożał radykalnie bo przyjdzie mi ponownie kocioł ekogroszkowy podłączać a nie za bardzo mi się uśmiecha .
    Ja pierdzielę żeby tak u ciebie na Śląsku z dnia na dzień węgiel zdrożał. Tego co ci zostało tosz to teraz fortuna a jak jeszcze go trochę potrzymasz, to chyba wartości złota nabierze.
    Antracyt - Wałbrzych - FS7 II competition https://www.youtube.com/watch?v=p3JeukX-Hso
    Miast tu na wypisywanie pierdół czas tracić bierz szpadel i zacznij fedrować a na kolejne PC w mgnieniu oka się nazbiera i co ci po cenie prądu skoro dudki w kapeluszu będą się przelewać.

  7. #7

    Domyślnie Propa-granda.

    Wybory 2011: nie Donald Tusk a prof. Mariusz Jędrysek odkrył gaz łupkowy. Spot wyborczy. https://www.youtube.com/watch?v=DaPyReTnMi8
    Donald Tusk o gazie łupkowym - 5 lut 2014 https://www.youtube.com/watch?v=I-JsmbQmnwk
    Expose premiera- fragm.na temat gazu łupkowego - 18 lis 2011 https://www.youtube.com/watch?v=cRp0QFhKluU
    "Biedaszyby i chrust".- 8 cze 2022 https://www.youtube.com/watch?v=gXXqbDW7ls4
    Propa-granda.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariuszwu

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-007
    Posty
    8

    Domyślnie

    W praktyce to żadna pomoc moim zdaniem... Ponoć węgiel jest nieekologiczny. Mieliśmy przechodzić na ekologię i co? Ja mam piec na pellet i kto mi do mojego Olczyka da dofinansowanie? Nikt. A u mnie w okolicy tona pelletu kosztuje tylko 200zł mniej niż tona węgla. Żenada ta "pomoc". Ocieplajmy domy... Panie MM, a kto nam na to da skoro toniemy w kredytach?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwu Zobacz post
    W praktyce to żadna pomoc moim zdaniem...
    Liczba głosów się liczy – na Śląsku larum podnieśli, że najpierw ludzi zmusili do wymiany kotłów a teraz się okazało, że paliwa do nich nie ma a jeśli jest, to po takich cenach, że nie ma o czym gadać.
    Z pelletowcami historia jest podobna tylko, że siedzicie na razie cicho i głosu waszego nie słychać a skoro niesłyszalni jesteście, to jak byście chcieli być zauważonymi – no jak wasze głosy policzyć.
    Konferencja prasowa Donald Tusk w Kołobrzegu. - 7 lip 2022 https://www.youtube.com/watch?v=jPqCBw-3wrQ
    Złapał turek Tatarzyna ale to Tatarzyn Turka za łeb trzyma.
    Z dobrobytu do biedy powrót ciężki – cóż to może dla desperaty oznaczać.
    Cyganka prawdę powie tylko trzeba się wsłuchać w to co gada dobrze.
    Paliwo alternatywne jedynie nas ratuje, bo mnie ten węgiel ze Śląska z ceną dostawy kurierem ani kręci ani rajcuje i co powiedzieć na to mają np. w Szczecinie lub może w Gołdapi.

  10. #10

    Domyślnie

    USA redukują personel ambasady w Kijowie. Rodziny dyplomatów mają opuścić kraj - 24.01.2022, - https://www.tvp.info/58111166/ukrain...ich-dyplomatow
    Wypelletowani. Polska nie dba o użytkowników ekologicznych paliw https://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-...zadzie/4fwheve
    W tym okresie jeśli się nie mylę razem z drewnem wyemigrował też z kopalnianych hałd węgiel w dobrej cenie, bo jeszcze popytu na niego nie było choć już wiadomo było co niektórym, iż na Ukrainie dojdzie do tego o czym już wiemy. O Chinach dużo wtedy gadali i o strajkach na kopalniach potentatów węglowych na świecie – no i ma – płacimy i będziemy płacić, bo cóż innego nam pozostaje.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ja pierdzielę żeby tak u ciebie na Śląsku z dnia na dzień węgiel zdrożał. Tego co ci zostało tosz to teraz fortuna a jak jeszcze go trochę potrzymasz, to chyba wartości złota nabierze.
    Antracyt - Wałbrzych - FS7 II competition https://www.youtube.com/watch?v=p3JeukX-Hso
    Miast tu na wypisywanie pierdół czas tracić bierz szpadel i zacznij fedrować a na kolejne PC w mgnieniu oka się nazbiera i co ci po cenie prądu skoro dudki w kapeluszu będą się przelewać.
    samsu , śląsk Opolski a my to kopalni nie mamy co prawda aż tak daleko nie jest do kopalni ale te 50 kilosów trzeba by robić , ja mam pompę ciepła węglami nie potrzeba ale nie lubię jak różnej maści cwaniaczki chcą okradać ludzi , ten powyżej co komuną wylatuje to pewnie handlarz broniący swego intersu .

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No właśnie , teraz interesuje mnie mina cichych złodziejaszków czytaj handlarzy tych co chcieli po 4 tys sprzedawać ,bezcenne
    Z czego się cieszysz przecież ciebie i mnie właśnie okradli w białych rękawiczkach w majestacie prawa.
    Regulamin forum

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    oby tylko prąd nie zdrożał radykalnie
    Toż ty nie wiesz że prąd ma zdrożeć o 300%.
    Regulamin forum

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    ...nie lubię jak różnej maści cwaniaczki chcą okradać ludzi , ten powyżej co komuną wylatuje to pewnie handlarz broniący swego intersu .
    Chcesz pogadać, to pogadajmy. Ja coś wiem o tym i ty też coś wiesz a nawet więcej oraz od jakiego czasu już o tym na FM-ie gadamy.
    Zajmijmy się tymi, tzw. cwaniaczkami ale z mojego poziomu czyli z perspektywy posiadacza składu opałowego w mojej okolicy – jak widzisz ode mnie na Śląsk jest w uj drogi i co on ma zrobić – wanną może se jechać, bo takim do tej pory węgiel na skład se woził a teraz co – jeśli odgaruje pod kopalni bramą swoje, to ile przywieźć może – czy jemu choć za paliwo się na tym wróci – nie wiem. Chyba kumasz w czym rzecz.
    Teraz jeśli o supermarkety chodzi w nich węgla nie brakowało, nie brakuje i raczej nie braknie a już na pewno nie przystąpią do programu „węgiel+”, bo nie są tu po to, by do interesu dokładać tylko po to by kasę łupić i to one w pierwszej kolejności wyśrubowały tak wysokie ceny węgla – zastanawia mnie tylko co za węgiel one sprzedają i skąd go brały i biorą, bo patrzę na to i oczom nie wierzę – wszak to nasz węgiel.
    Jak się ta pandemia z węglem zaczęła z początkiem roku, to na kopalniach w ten czas sprzedawali już po 5t i po ok. 700 zł/t w limicie 50t dziennie – pamiętasz jeszcze ile w ten czas węgiel w supermarketach kosztował i nie zapominaj o PGG i Tauronie oraz jeszcze cholera wie : o „das boocie” w PGG już my gadali a tu jeszcze są następni nie ujawnieni : Związki z Polskiej Grupy Górniczej wnioskują o rozmowy z ministrem Sasinem https://radio.opole.pl/104,596514,zw...-wnioskuja-o-r
    ...Jako kluczową uznał kwestię aktualnych cen węgla dla energetyki (wynikającą z kontraktów długoterminowych – PAP). „To jest 250 zł za tonę surowca, który po 1,5-1,6 tys. zł za tonę spółka córka jednego z koncernów energetycznych sprzedaje do innych przedsiębiorstw. To tak nie może wyglądać” – zaakcentował Hutek....
    Ze @stanisław.k gadamy już od jakiego czasu i przestań pierdzielić głupoty takie o nim – ma takie zdanie swoje i w taki sposób może je sobie tu wyrażać – wszak naziolem cię nie nazwał a jak zauważyłeś - mnie to co wypisałeś też poruszyło.
    Jeszcze do tych zaświadczeń CEEB - nie wierzę w to by za darmo te zaświadczenia w urzędach miast rozdawali - pomijając już przy tym koszty uboczne z tym związane.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Reglamentacja węgla czyli komuna już z nami
    @stasiu – a na co do choroby ciężkiej komu do czego jest potrzebne 3t lub 5t węgla dzisiaj – wszak żyliśmy i żyjemy w dobrobycie – domy mamy dobrze ocieplone – wentylację z rekuparacją też mamy – PC i PV to już nowość żadna – ekologiczne kotły na ekogroszek, pellet i gaz – wszystko to już nuda straszna – oj coś czuję że z tego powodu będziemy domki sobie ze śniegu budować i w nich kagankami oliwnymi se je ogrzewać, by pokazać wszystkim, że Polak potrafi – tylko co jak śniegu nie będzie albo zaś nam antysmogową dowalą, że kaganki eco nie są, bo nie mają 5 klasy w ecodesign.
    Komuna nigdy tak na prawdę nie odeszła ona tylko przy każdych wyborach się przepoczwarza i dalej jak działała tak zasadniczo działa.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Komuna nigdy tak na prawdę nie odeszła ona tylko przy każdych wyborach się przepoczwarza i dalej jak działała tak zasadniczo działa.
    Fakt, zmienili tylko taktykę i założyli owcze skóry.
    Regulamin forum

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Fakt, zmienili tylko taktykę i założyli owcze skóry.
    Panoczki a też dostaliście od dostawców energii elektrycznej info takie :
    Dzień dobry,
    w tym miesiącu później niż zwykle wyślemy Twoje rozliczenie oraz prognozy zużycia energii.
    Powodem opóźnienia jest oczekiwanie na zapowiedziane przez Radę Ministrów przepisy, które wydłużą obowiązywanie obniżonych stawek VAT i akcyzy dla energii elektrycznej (przedłużenie tzw. „Tarczy Antyinflacyjnej”).
    Dzięki temu zapłacisz niższe rachunki za energię, które uwzględnią stawkę VAT 5% oraz zwolnienie z akcyzy obowiązujące do 31 października 2022r.
    Przepraszamy za utrudnienia.
    Z pozdrowieniami
    Zespół E.ON Polska
    Piąta kolumna – ktoś jaszcze pamięta co to znaczy i co to było oraz w jaki sposób to działało?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8141868.
    Na co im te podatki płacić i z racji jakiej - do tego jaszcze się ciągle odgrażają, że mogą jeszcze sięgnąć głębiej i dalej.
    Ciekawe jak by tak wprowadzili ten o którym od czasu do czasu przebąkują - ile by trzeba było płacić za na ful wypasioną chatę w PC; PV i takie tam.
    Podatek katastralny – co to, od kiedy w Polsce? https://samorzad.infor.pl/sektor/fin...tastralny.html
    Podatek katastralny różni się od niego głównie tym, że jest liczony od wartości mieszkania. Zazwyczaj wynosi średnio 1-2 proc. wartości nieruchomości. Oznacza to, że właściciel mieszkania wartego 500 000 złotych zapłaciłby 5.000 złotych tego podatku. Jest to znacznie więcej niż obecnie, gdy podatek od nieruchomości jest naliczany według maksymalnych stawek zawartych w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych w zależności od powierzchni nieruchomości. Dla przykładu, w 2021 r. właściciel 50-metrowego mieszkania musi zapłacić 42,50 zł.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Chcesz pogadać, to pogadajmy. Ja coś wiem o tym i ty też coś wiesz a nawet więcej oraz od jakiego czasu już o tym na FM-ie gadamy.
    Zajmijmy się tymi, tzw. cwaniaczkami ale z mojego poziomu czyli z perspektywy posiadacza składu opałowego w mojej okolicy – jak widzisz ode mnie na Śląsk jest w uj drogi i co on ma zrobić – wanną może se jechać, bo takim do tej pory węgiel na skład se woził a teraz co – jeśli odgaruje pod kopalni bramą swoje, to ile przywieźć może – czy jemu choć za paliwo się na tym wróci – nie wiem. Chyba kumasz w czym rzecz.
    Teraz jeśli o supermarkety chodzi w nich węgla nie brakowało, nie brakuje i raczej nie braknie a już na pewno nie przystąpią do programu „węgiel+”, bo nie są tu po to, by do interesu dokładać tylko po to by kasę łupić i to one w pierwszej kolejności wyśrubowały tak wysokie ceny węgla – zastanawia mnie tylko co za węgiel one sprzedają i skąd go brały i biorą, bo patrzę na to i oczom nie wierzę – wszak to nasz węgiel.
    Jak się ta pandemia z węglem zaczęła z początkiem roku, to na kopalniach w ten czas sprzedawali już po 5t i po ok. 700 zł/t w limicie 50t dziennie – pamiętasz jeszcze ile w ten czas węgiel w supermarketach kosztował i nie zapominaj o PGG i Tauronie oraz jeszcze cholera wie : o „das boocie” w PGG już my gadali a tu jeszcze są następni nie ujawnieni : Związki z Polskiej Grupy Górniczej wnioskują o rozmowy z ministrem Sasinem https://radio.opole.pl/104,596514,zw...-wnioskuja-o-r
    ...Jako kluczową uznał kwestię aktualnych cen węgla dla energetyki (wynikającą z kontraktów długoterminowych – PAP). „To jest 250 zł za tonę surowca, który po 1,5-1,6 tys. zł za tonę spółka córka jednego z koncernów energetycznych sprzedaje do innych przedsiębiorstw. To tak nie może wyglądać” – zaakcentował Hutek....
    Ze @stanisław.k gadamy już od jakiego czasu i przestań pierdzielić głupoty takie o nim – ma takie zdanie swoje i w taki sposób może je sobie tu wyrażać – wszak naziolem cię nie nazwał a jak zauważyłeś - mnie to co wypisałeś też poruszyło.
    Jeszcze do tych zaświadczeń CEEB - nie wierzę w to by za darmo te zaświadczenia w urzędach miast rozdawali - pomijając już przy tym koszty uboczne z tym związane.
    Wszystko by się zgadzało ale mój brat mieszka w Rudzie Śląskiej gdzie jest kilka kopalni idzie na skład gdzie leży chyba ze 200 ton węgla pyta po ile a on nie wiem jak to nie wiesz no nie wiem szef kazał wstrzymać sprzedaż aż ceny wystrzelą to będziemy sprzedawać to uważasz za ok ? ja odbieram to jako lichwę .

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Wszystko by się zgadzało ale mój brat mieszka w Rudzie Śląskiej gdzie jest kilka kopalni idzie na skład gdzie leży chyba ze 200 ton węgla pyta po ile a on nie wiem jak to nie wiesz no nie wiem szef kazał wstrzymać sprzedaż aż ceny wystrzelą to będziemy sprzedawać to uważasz za ok ? ja odbieram to jako lichwę .
    Gdybyś był z Konfederacji to byś wiedział co to wolny rynek. Ten wolny rynek jest niszczony przez obecną władzę co skutkuje takimi podwyżkami.
    Konkurencja to jest najlepsze lekarstwem na wysokie ceny, a obecny socjalizm spowoduje odwrotny efekt do zamierzonego.
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 15-07-2022 o 10:28

  20. #20

    Domyślnie

    @stanisław.k - W formie domyślnej nie możesz swych personalnych wypowiedzi formułować czy chcesz koniecznie, by tu do czegoś w rodzaju rozlewu krwi doszło – personalnie będziesz @gogusia atakował – on w zemście będzie i atakował Ciebie – jeśli chcesz koniecznie na banany się wybrać – poproś – pomogę – ja to do moderatorów zgłoszę a zanim do tego dojdzie lepiej z edytuj paszkwila swego.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony