dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Co lepsze na dach - ceramika czy blacha?

    Hej,
    jestem tu nowa, nic jeszcze nie wiem o budowaniu, ale szukam aktywnie informacji. Jednym z kluczowych tematów jest pokrycie dachowe - mam dylemat, bo podobają mi się dachówki, ale ostatnio spodobał mi się dach w nowoczesnej odsłonie - z płaskiej blachy... No i co tu zrobić??? Chłopak optuje za ceramiką, a ja jestem w rozterce Pomożecie co tu robić, co wybrać? Dodam, że w projekcie mamy dachówkę już, więc ewentualna zmiana jest bez problemu możliwa...
    Jestem bardzo ciekawa co powiecie
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-07-2022 o 16:07

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dachówka

  3. #3

    Domyślnie

    Przecież to tzw. marketing szeptany. Tylko linka się nie udało zamieścić.

  4. #4

    Domyślnie


    Według producentów dachówek - lepsza jest dachówka.
    Natomiast wśród producentów blach panuje przekonanie, że lepsza blacha.
    Wybór jest trudny

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    i to i to będzie ok. Nie zależało mi szczególnie na jakimś określonym materiale, dlatego zwróciłem uwagę na 1. cenę 2. walory użytkowe. Blachodachówka była rozwiązaniem przynajmniej 15 tys. tańszym od ceramiki. Estetycznie - nie do odróżnienia: ja mam blachę, sąsiad ceramikę, kolejny beton. Nikt prawidłowo nie odpowiada jaki materiał znajduje się na jakim dachu
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6

    Domyślnie

    Gont. Cała Ameryka nie może się mylić. Prosty dach dwuspadowy ze znajomym w 3 dni zrobisz.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    282

    Domyślnie

    Włącz myślenie nie rób dachu, to spisek producentów pokryć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Gont. Cała Ameryka nie może się mylić. Prosty dach dwuspadowy ze znajomym w 3 dni zrobisz.
    a Ty masz gont?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    a Ty masz gont?
    Nie, ale może będe miał w nowym. W tym roku postawiłem gospodarczy, wiatę i daszek nad wejściem i zakochałem się w tym materiale. Trwałe (taka blacha może odbarwić się po 3 latach) a i efekt fajny.

  10. #10

    Domyślnie

    I ile to taniej wyjdzie jako materiał aniżeli dachówka betonowa? Taki dach 200m2. Robocizny nie licz.

  11. #11

    Domyślnie

    Skad mam wiedzieć? Zapytaj w składzie. Ja rozważam w przypadku własnego montażu. Dachówki sam nie położę , a taki gont na parterówce z 180m2 dachu o małym nachyleniu, już powinienem.

  12. #12

    Domyślnie

    A tak o chciałem wiedzieć, bo jeśli ma być różnica na dachu 3-4 tys w materiale to powstaje pytanie czy jest sens iść w gont.

    A czemu to dachówki nie położysz na dwuspadzie a już gont tak?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    i to i to będzie ok. Nie zależało mi szczególnie na jakimś określonym materiale, dlatego zwróciłem uwagę na 1. cenę 2. walory użytkowe. Blachodachówka była rozwiązaniem przynajmniej 15 tys. tańszym od ceramiki. Estetycznie - nie do odróżnienia: ja mam blachę, sąsiad ceramikę, kolejny beton. Nikt prawidłowo nie odpowiada jaki materiał znajduje się na jakim dachu
    A jak wyglądają walory użytkowe? Nie jest gorąco albo nie przeszkadza deszcz, bo to główne wady blachy, o których czytam..?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Niczego, nigdy nie było słychać. W nocy podobno była mega ulewa a ja nawet nic nie słyszałem i zostawiłem auta z pootwieranymi szybami. Na poddaszu najzimniej (najprzyjemniej) w całym domu, a tylko 20 cm wełny między krokwiami jest (+ deskowanie). Jak stawiałem dach marzec/kwiecień rok temu, to blacha była tańsza od ceramiki, co pozwoliło mi zaoszczędzić 10-15 tys. zł. Potem cena stali mocno wzrosła, tak że aż ceramika stała się tańsza. Brałbym to co jest tańsze.

    Przy dachu dwuspadowym było bardzo mało odpadów z blachy. Nie wiem jak to jest z ceramiką.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #15

    Domyślnie

    Z ceramika czy dachówka cementowa jest ten problem ze podstawowa załóżmy kosztuje 5zl co daje ok 50zl /m2 ale duże koszty to dachówki skrajne i gąsiory które potrafią kosztować po 40zl brutto sztuka.

    Ja liczyłem na dach 240m2 dwuspad, garaż doklejony do domu potrzebuje ok 140sztuk dachówki skrajnej. Łatwo policzyć jak doją na tym produkcie.

    Naprawdę przy 20cm wełny i blachodachowce w takie upały jak dziś masz chłód na poddaszu?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    A tak o chciałem wiedzieć, bo jeśli ma być różnica na dachu 3-4 tys w materiale to powstaje pytanie czy jest sens iść w gont.

    A czemu to dachówki nie położysz na dwuspadzie a już gont tak?
    Dachówki amator sam nie położy.

  17. #17

    Domyślnie

    Ale dlaczego? To wygląda jak układanie klocków.

  18. #18

    Domyślnie

    @pandzik zaglądnij na kanał Programista Na Budowie. Gość wykonuje wszystko sam i mega dokładnie. Podziwiam go.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Z ceramika czy dachówka cementowa jest ten problem ze podstawowa załóżmy kosztuje 5zl co daje ok 50zl /m2 ale duże koszty to dachówki skrajne i gąsiory które potrafią kosztować po 40zl brutto sztuka.

    Ja liczyłem na dach 240m2 dwuspad, garaż doklejony do domu potrzebuje ok 140sztuk dachówki skrajnej. Łatwo policzyć jak doją na tym produkcie.

    Naprawdę przy 20cm wełny i blachodachowce w takie upały jak dziś masz chłód na poddaszu?
    To trzeba budować dom wąski, a długi z dachem powiedzmy 30 stopni. Wtedy wyjdzie mniej. Bergamo widziałem po 55zł. Zwykła 11zł
    Jednak nie wyobrażam sobie robić dwuspadu bez dachówki skrajnej. Znowu będę budował bezokapowy dom i tylko ze skrajną.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 22-07-2022 o 12:04

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Z ceramika czy dachówka cementowa jest ten problem ze podstawowa załóżmy kosztuje 5zl co daje ok 50zl /m2 ale duże koszty to dachówki skrajne i gąsiory które potrafią kosztować po 40zl brutto sztuka.

    Ja liczyłem na dach 240m2 dwuspad, garaż doklejony do domu potrzebuje ok 140sztuk dachówki skrajnej. Łatwo policzyć jak doją na tym produkcie.

    Naprawdę przy 20cm wełny i blachodachowce w takie upały jak dziś masz chłód na poddaszu?
    W największe upały robiliśmy prądy na poddaszu. Sam byłem w szoku że tak jest.
    Tak samo jak pytała @Kate, przed podjęciem decyzji obawiałem się wyboru blachoachówki z uwagi na:
    # wiatr - hałas
    # deszcz - hałas
    # gorąco
    Jestem przyjemnie zaskoczony, że żadnego z tych problemów nie ma. Co do wytrzymałości - tę należy ocenić za +10 lat
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony