dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dachówki amator sam nie położy.
    Zostawię termometr na dłuższy czas i dam znać.
    Co ciekawe szczyt z drugiej strony (zachodniej) nie jest jeszcze ocieplony, a temperatura jest mimo tego super. Chyba to zasługa silikatów.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #22

    Domyślnie

    Pandzik buduję się dom by był fukncjonalny, zmniejszanie kąta w poddaszu to zaburza. Dla dwóch trzech tysięcy oszczędności na dachowce skrajnej by stracić funkcjonalnośc. Trochę lipa.

    Sativum - no ja będę budował poddasze i tego upału boję się najbardziej, a jak u ciebie z nasłonecznieniem dachu może tu jest różnica? Mieszkasz w lesie lub w pobliżu dużych budynków?

    Jak masz szczeliny wentylacyjne w dachu? Deskowanie na krokwiach czy najpierw masz folie potem kontrlaty i dopiero deskowanie?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Pandzik buduję się dom by był fukncjonalny, zmniejszanie kąta w poddaszu to zaburza. Dla dwóch trzech tysięcy oszczędności na dachowce skrajnej by stracić funkcjonalnośc. Trochę lipa.

    Sativum - no ja będę budował poddasze i tego upału boję się najbardziej, a jak u ciebie z nasłonecznieniem dachu może tu jest różnica? Mieszkasz w lesie lub w pobliżu dużych budynków?

    Jak masz szczeliny wentylacyjne w dachu? Deskowanie na krokwiach czy najpierw masz folie potem kontrlaty i dopiero deskowanie?
    Dach dwuspadowy 30st. idelanie w osi Północ-Południe. ok 180 m2, połowa wyeksponowana na południe. Budowa krokwiowo-jętkowa o dużych przekrojach i sporym zagęszczeniu, deskowana, kryta papą i blachodachówką Budmatu. Ocieplone wełną isover 20cm lambda 38 sznurkowane, z przepustami 2x na odpowietrzenie 110mm (gdzie ułożenie wełny muszę poprawić + okno połaciowe w łazience - tam jest piekło przy tej temperaturze (w przyszłym roku damy roletę zewn.)
    Nic nie zasłania dachu. Komina brak.

    Nie mam folii, ani rusztowania dla zapewnienia przepływu powietrza.
    Z tym położeniem wełny to akurat mam spore wątpliwości - bo chyba jest tam po prostu wepchnięta - przestrzeni między deskowaniem/krokwiami było 18 cm.
    Mam za to na poddaszu umiejscowione skrzynki rozprężne od reku - jest nawiew i wywiew.
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 22-07-2022 o 13:41
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli wełna dotyka deskowania?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Myślę, że dokładnie tak jest. Na razie obserwuję, a przy zagospodarowywaniu poddasza podejmę decyzję co i jak zrobić.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Pandzik buduję się dom by był fukncjonalny, zmniejszanie kąta w poddaszu to zaburza. Dla dwóch trzech tysięcy oszczędności na dachowce skrajnej by stracić funkcjonalnośc. Trochę lipa.
    Zgubiłem się. Jaka funkcjonalnosc? Pod dachem jest poddasze np dla gołębi, a pod poddaszem jest piętro mieszkalne. Tak samo dla parterówki jak i piętra.,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony