dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Rozliczenie w net-bilingu 1:1 od Orange

    Orange pod swoim szyldem oferuje rozliczenie, już po nowych zasadach net-bilingu, 1:1. Czyli na zdrowy chłopski rozum - ile oddasz do sieci = tyle odbierzesz.

    https://www.telepolis.pl/tech/taryfy...ntow-solarspot

    Poza ogólnikowymi informacjami - brak szczegółów. Wgryzał się ktoś w temat?
    Jak to kontrolować potem?
    Czy to będą ceny godzinowe energii, czy jakieś uśrednione?
    I w ogóle czy to 1:1 oznacza kWh czy złotówki? Chyba kilowatogodziny?
    Jak to się ma do nowej ustawy? Nijak.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 14-07-2022 o 07:04

  2. #2

    Domyślnie

    1. Dość wysokie opłaty stałe
    2. Piszą tam tylko o energii, nie ma nic o kosztach przesyłu. Może być tak że energię rozliczą 1:1, ale za przesył i to w obie strony sobie policzą.
    3. A tak w ogóle to trzeba by zobaczyć umowę z cennikiem, a nie artykuł z portalu.

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie.
    Zamówiłem telefon od konsultanta.
    Wyraźnie zdenerwowane dziewczę ze wschodnim akcentem nie potrafiło powiedzieć mi o tym dwóch zdań. Podobno gdzieś na stronie Orange jest regulamin.
    Jak na poważną ofertę - bardzo zakamuflowane warunki.
    Wiem - ale nie powiem.

  4. #4

    Domyślnie

    To jak - korzysta ktoś ?

    Orange pisze o swoim net-billingu 1:1 tak:
    "rozliczenie 1:1, czyli rozliczenie energii oddanej i pobranej po tej samej stawce, zatem nie ponosisz ryzyka straty w wyniku różnicy stawek. W przypadku sprzedawcy zobowiązanego energia oddane rozliczana jest po ustalonej stawce referencyjnej dla każdego miesiąca, zależnej od wahań giełdowych, natomiast energia pobrana rozliczana jest po stawce według taryfy sprzedawcy. W przypadku sprzedawcy zobowiązanego Klient ponosi ryzyko wynikające ze zmian stawek"

    Jeśli jest tak, że prosument "sprzedaje" Orange, powiedzmy 1000 kilowatów za 1zł w sierpniu, a potem (np. w zimie) "kupuje" ten 1000 (który wtedy jest po 2zł), to w przeciwieństwie do net-billingu ustawowego "kupuje" 1000 za 1zł, a nie właśnie za 2. Ale tak przede wszystkim, to w ogóle do tego 1000 nie kupuje, tylko rozlicza ten 1000 tak jakby miał net-metering, tylko że jeszcze korzystniejszy niż na starych warunkach (1:8/1:7). Nazywa się to w Orange net-billingiem, a jest jakby net-meteringiem?

    Czy ktoś korzysta i może potwierdzić powyższe rozumienie rozliczenia net-billing 1:1 w Orange ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Umowa na 4 lata i montaż instalacji PV przez Orange w cenach Orange (czyli pewnie odpowiednio wysokich).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Co do cen paneli to pewnie będą wyższe, ale jeśli to działa tak jak napisałem, to tym lepiej, że umowa na 4 lata, bo nie dość, że jest to chyba ciągle net-metering (?), to jeszcze w przyszłym roku net-billing będzie jeszcze gorszy (rozliczenie godzinowe).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Zależy jaka będzie różnica cen kompletnej instalacji.
    Jeżeli "normalna" cena za przykładowe 5 kWp będzie wynosić 25 tys. zł a w Qrange np. 35 tys. zł to może jednak nie warto.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    W "Orange" miałem telefon i w zupełności mi wystarczy,
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Euronymous Zobacz post
    Jeśli jest tak, że prosument "sprzedaje" Orange, powiedzmy 1000 kilowatów za 1zł w sierpniu, a potem (np. w zimie) "kupuje" ten 1000 (który wtedy jest po 2zł), to w przeciwieństwie do net-billingu ustawowego "kupuje" 1000 za 1zł, a nie właśnie za 2.
    Energia kosztuje maksymalnie (po przekroczeniu limitu 2MWh w 2023 r.) nie 2zł, a wg limitu ustawowego 0,85239 zł brutto (0,693 zł netto) za kWh

    Za dystrybucję płacisz osobno.

  10. #10

    Domyślnie

    Zgadza się, wskazywałem kwoty 1 i 2 zł jako przykładowe, żeby było łatwiej wytłumaczyć mechanizm w Orange. Widzę jednak, że raczej nikt z tego nie korzysta.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Raczej nie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Ta oferta ORANGE ma jakieś zalety ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    A ja podbiję temat, bo korzystam z tego i po przeszło roku wydaje się, że nic lepszego nie mogłem wybrać. Po 1-sze instalację założyłem sobie sam i tylko zgłosiłem do Orange. Po 2-gie opłata abonamentowa została przez Operatora anulować na 2 lata. Płaci się tylko za szeroko rozumiany przesył, ale w net-bilingu nie ma wyboru. Przez rok zarobiłem na prądzie ok. 2,5kpln, czas zwrotu wynosi obecnie niecałe 6 lat, a przy rosnących cenach prądu tylko będzie się skracał. Pozdrawiam!

  14. #14

    Domyślnie

    Jaka moc instalacji, ile zużywałeś przed załozeniem, ile zapłaciłeś za cały rok?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony