dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz centralny - optymalne umiejscowienie jednostki centralnej

    Mam kilka zagwozdek technicznych dotyczących instalacji odkurzacza:

    1. Na jakiej wysokości od poziomu gruntu najkorzystniej jest wyprowadzić wyrzutnię powietrza z odkurzacza centralnego? Widziałam po domach, że są instalacje z wyrzutnią tuż pod podbitką i wersje na wysokości 1/2 metra od gruntu. Nie wiem jeszcze jakie są wady i zalety jednej i drugiej wersji, stąd moje pytanie. Jakiś hałas, rozdmuchiwanie krzaczków przy płocie, etc.?

    2. Jaka daleko powinna znajdować się wyrzutnia odkurzacza centralnego od czerpni odkurzacza centralnego, gdy oba wyprowadzenia muszą być na jednej ścianie? Czy są jakieś książkowo-instalacyjne wymagania co do tego, żeby brudne powietrze z odkurzacza nie było zasysane przez czerpnię rekuperatora?

    3. Jaka jest dopuszczalna maksymalna długość rury wyrzutni odkurzacza centralnego, gdy jednostkę trzeba zawiesić nie na ścianie skrajnej? Słyszałam opinię, że jak łączna długość wyrzutni jest powyżej 2 m to już znacząco spada siła ssania odkurzacza.

    Prośba o komentarz i poradę.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ojtam17
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    1. Najlepiej umiejscowić wyrzut powietrza na wysokości ½ ( aby nie został zasypany śniegiem) metra bądź 2 metrów.
    Nie należy wykonywać wyrzutu powietrza przy samym gruncie ponieważ może on zostać w trakcie zimy zakryty śniegiem.
    Przy nisko umiejscowionym wyrzucie powietrza istnieje także możliwość zastawienia tej klapki np. Meblami ogrodowymi co jest niebezpieczne dla naszej jednostki ponieważ klapka nie ma miejsca gdzie może się otworzyć i nie możliwości odprowadzenia powietrza z jednostki co skutkuje przegrzaniem się urządzenia, a co za tym idzie uszkodzenie silnika.

    2. W 95 % modelach odkurzaczy centralnych wlot umiejscowiony jest z prawej strony natomiast wylot z prawej strony.
    Wyrzutnia powinna być oddalona w granicach 1 metra od czerpni rekuperatora.
    Jednostka centralna wyrzuca czyste, przefiltrowane powietrze na zewnątrz na odległość 1 metra.
    Powietrze wyrzucane przez nasze urządzenie jest lekko podgrzane nie posiadające zabrudzeń.


    3. Nie ma dopuszczalnej maksymalnej długości rury wyrzutni odkurzacza centralnego .
    Najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie jednostki jak najbliżej miejsca w którym będzie montowany wyrzut powietrza, czyli na ścianie gdzie znajduje się miejsce na wyrzut.
    Należy Pamiętać przy wyborze jednostki, aby dobrać model z silnikiem By-pasowym ( Np. Beam, Vacuflo) a nie przepływowym ponieważ dla tych pierwszych nie ma znaczenia długość wyrzutni gdyż chłodzą się powietrzem z pomieszczenia, a urządzenia z urządzenia z silnikiem przepływowym przy dłuższym wylocie będą się przegrzewać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony