dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wylewka na płytę pilsniową

    Witam. Pytanie do fachowców
    Mieszkanie znajduje się w starym budynku gdzie na podłogach są przykręcone płyty pilśniowe, a pod nimi zwykle deski.
    Nie chciałbym ruszać tych płyt, ze względu na to że pasuje mi wysokość względem innego pomieszczenia, więc w planie mam położenie na nich płyt OSB (pod panele).
    W środku pomieszczenia jest dziura i wymyśliłem,że zagruntuje płyty pilśniowe środkiem szczepnym, na to położę siatkę elewacyjna i na to wyleje wylewkę samopoziomującą i dopiero wtedy na równe podłoże dam płyty OSB.

    Więc pytanie moje czy etap gruntowanie szczepnym - saitam elewacyjna - wylewka samopoziomująca jest właściwym rozwiązaniem ?
    Czy nie położyć jeszcze np pod wylewkę folii ?






  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Jakie są nierówności?
    Jaka grubość wylewki samopoziomującej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziura jest na samym środku pokoju. Po przyłożeniu poziomicy jest luka ok. 2cm

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Siatka elewacyjna jest za słaba, musi być siatka z włókna szklanego. Na to leje się żywicę. Szczegóły powiedzą Ci na jakimś forum o budownictwie drewnianym, ponieważ tak wzmacniają strop pod wanną.

    Miałem w jednym domu podobny temat i na płyty dałem OSB 18mm w dwóch warstwach, skręconych ze sobą wkrętami. Wszystko jest mega stabilnie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    2 cm dziura czyli 3 cm wylewki samopoziomującej nawet z siatką stalowąto zbyt mało aby utworzyć pływającą podłogę tym bardziej na tak niestabilnym materiale jakim jest płyta pliśniowa.
    Warstwa wylewki nie będzie się trzymać płyty pliśniowej nawet gdy będzie do niej przymocowana siatka.

    Dlatego albo zalewasz to żywicą tak jak wspomniał kolega przede mną albo nie bawisz się w jakieś półśrodki w postaci łatania starych płyt i zrywasz je a zamiast nich kładziesz grubszą warstwę lub dwie płyt OSB
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony