Witam spece,
Zabieram się do układania podłogówki i przygotowałem projekt pod to zadanie. Ale w momencie jak wrzuciłem go sobie do photoshopa i nałożyłem gradient od czerwonego do niebieskiego (aby wizualnie zobaczyć gdzie ciepło uderzy najpierw) to okazało się, że przedsionek (wiatrołap) chyba nie powinien być na jednej pętli z pokojem. Zasady przyjąłem następujące:
- przy dużych oknach i zimnych strefach (duże przeszklenia, brama garażowa) układ membranowy, przechodzący w ślimakowy
- w standardowych pokojach bez okien przy podłodze - układ ślimakowy
- w łazienkach rurki gęściej 10cm w pokojach rzadziej - 15cm, w garażu rzadko - 25 cm
- na piętrze co 10cm wszędzie, bo pompa ciepła ma opcję chłodzenia w lecie, a tam się robi termos latem
- pętlę wiatrołapu złapałem z pokojem, żeby uzyskać podobną długość pętli jak wszędzie, i też nie chcę tysiąca obiegów na rozdzielaczu

Informacje:
- dom będzie grzany niskotemperaturową podłogówką na blu kan therm, 16mm, pompa ciepła
- Średnia wymagana temperatura dla pomieszczeń 19-22 stopnie

No i pytanie kluczowe:
Czy można tak robić pętle jak ja to zrobiłem z pokojem i wiatrłopem, że wychodząc z Gabinetu na rozdzielacz, zawinąłem jeszcze o przedpokój. Czy to jest jakoś wbrew sztuce, alby wyjdzie mi tam za zimne pomieszczenie itp.
- moja logika podpowiada mi, że wiatrołap i tak będzie się wychładzał bardziej niż inne pomieszczenia, a w wiatrołapie jest umieszczony rozdzielacz, więc jak rozumiem, sporo ciepła i tak będzie sobie tam z niego wędrowało na wyjściu z każdej pętli
- zależało mi, żeby przedpokój też grzał się pętlami idącymi na dom, a żeby nie robić dodatkowego obiegu

Dobrze to jest czy nie?

Rzut ze ścianami:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	460007

Widok pętli:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	460008

Dzięki z góry za pomoc!