dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie docieplenie strupu nieużytkowego pod dachem

    Witam.
    Mam dom z lat 80' z dachem dwuspadowym. Jedna połowa dachu jest wykonana bezpośrednio nad pomieszczeniami, których strop został docieplony niestety małą ilością i pewnie tandetnego styropianu na co nałożono wylewkę.
    Tak więc całe ocieplenie stropu to ok. 5cm styropianu + szlichta też pewnie z 5cm. Tyle.
    To poddasze jest nieużytkowe i nigdy nie będzie ponieważ jest bardzo niskie (od 0,2-1,6m).
    Chciałbym to docieplić jakoś sensownie poprzez ułożenie dodatkowej warstwy materiału izolacyjnego na szlichcie. Nie biorę pod uwagę ocieplenia samego dachu np poprzez ułożenie warstwy izolacji pomiędzy krokwie bo to byłoby bardziej problematycznym i mniej skutecznym rozwiązaniem.
    Tak więc chcę po prostu docieplić strop. Najpierw pomyślałem o wełnie, kupić rozwinąć z wałka i tyle. Ewentualnie na to rozłożyć paroizolację (taką jak daje się nad wełnę na dachy). W sumie może i tak zrobię.
    Jednak, jak to w takich miejscach, muchy i pająki zawsze się dostaną. Na strych dostaję się po drabinie przez okno. Po kilku latach był w jego okolicy rój padłych much. Jakoś to by się dało zebrać, szczególnie jeśli na wełnę nałożyłbym paroizolację. I też w sumie nie jest to wielki problem. Może trochę większym byłoby dojście do jakiegoś miejsca, jeśli zaszłaby taka konieczność. Aczkolwiek przez 20 lat nikt tam w sumie nie zaglądał - dopóki nie założyłem fotowoltaiki. Zresztą, wełnę można zawsze zwinąć, wykonać jakieś prace i ponownie nałożyć.
    Tak więc pierwszy pomysł jaki mi się nasunął to po prostu wełna + paroizolacja. Może takie rozwiązanie będzie również najtańsze, co ma znaczenie bo ceny materiałów budowlanych tego typu są obecnie zabójcze.
    Chciałem dopytać - może ktoś ma lepszy pomysł w jaki sposób docieplić taki strop pod dachem? Może jest jakiś tańszy lub lepszy materiał docieplający w tego typu przypadku?
    Wełna jest o tyle dobra, że można ją w razie potrzeby jakiegoś remontu dachu zwinąć a następnie ponownie rozłożyć.
    Mam jeszcze takie spostrzeżenie, w dwóch miejscach dach przeciekał (załatałem nieszczelności) ale po ustaniu deszczu to odparowywało ze szlichty i nikt nawet o tym nie wiedział dopóki nie zrobiłem "przeglądu" przed kładzeniem fotowoltaiki. Po załataniu nieszczelności powinien być spokój na jakiś czas ale na wszelki wypadek o tym piszę. Może warto zastosować jakąś wełnę (skalną), która nawet jak się zawilgoci to potem odparuje. Taka "zwykłą" wełna ponoć nie wypuszcza wilgoci ale tego nie wiem.
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 17-07-2022 o 15:29

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Zakłądam że masz jakiś strop masywny. Otóż w tej chwili wystarczy że ułożysz wełnę na stropie . Nie komibinuj i nie dawaj żadnej paroizolacji na węłnę bo jak para wodna będzie prznikać przez warstwę stropu a moze jakaś jej niewielka część przejsć to nie będzie się to miało gdzie zwentylować. Nie musisz ukłądac zadnej folii. Wystarczy samo ocieplenie stropu wełną poprzez ułożenie jej na podłodze stryszku
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony