dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie działka oznaczona w MPZP jako MN o mniejszej powierzchni niż zakłada MPZP..

    Witam. Interesuje mnie zakup działki, jednak w MPZP zaniepokoił mnie zapis dotyczący minimalnej powierzchni działki budowlanej. Na obszarze, dla którego obowiązuje dany MPZP, 4 działki oznaczono w MPZP jako usługi turystyczne/zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Działka, która mnie interesuje ma powierzchnię 2000m2, pozostałe działki mają od 4000-6000m2. Na interesującej mnie działce zaznaczona jest również nieprzekraczalna linia zabudowy, określone są wymogi dot. koloru dachu, wysokości okapu itp. - stąd wnioskuję, że przewidziano dla tej działki możliwość budowy domu.
    Zapisy uchwały:
    1. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu
    symbolami 1UT/MN, 2UT/MN, 3UT/MN, 4UT/MN
    ustala się następujące przeznaczenie terenu:
    1) przeznaczenie podstawowe:
    a) usługi turystyczne;
    b) zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.
    2) przeznaczenie uzupełniające:
    a) zieleń urządzona;
    b) stawy, sadzawki oraz oczka wodne
    4. Dla terenów, o których mowa w ust. 1 obowiązują następujące ustalenia dotyczące parcelacji gruntów:
    1) dopuszcza się podziały i scalenia,
    2)]ustala się minimalną wielkość działki budowlanej na 2500 metrów kwadratowych.[/B]
    Czy zapis ust. 4 odnosi się tylko do sytuacji, gdyby właściciel większej działki chciał podzielić ją na mniejsze? Czy, mimo oznaczenia działki w planie jako MN Starosta może nie wydać pozwolenia na budowę ze względu na wielkość działki?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rachel77 Zobacz post
    4. Dla terenów, o których mowa w ust. 1 obowiązują następujące ustalenia dotyczące parcelacji gruntów:
    1) dopuszcza się podziały i scalenia,
    2)]ustala się minimalną wielkość działki budowlanej na 2500 metrów kwadra
    Pisze, ze "dotyczące parcelacji gruntów", czyli obowiązuje przy podziale działki, a nie przy występowaniu o pozwolenie na budowę.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Parcelacja czyli podziały na które decyzja będzie wydana po dacie, od której MPZP wszedł w życie. Czyli dotyczy nowych tematów a nie gruntów/działek istniejących.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony