dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie pionowe wylanej już płyty fundamentowej

    Cześć,

    Mam taką zagwozdkę, jakiś już czas temu wylaliśmy płytę fundamentową pod budynek gospodarczy.
    Bez XPS od spodu i bez burt.
    Teraz przyszedł czas aby to jakoś ocieplić, myślałem o opasce przeciwwysadzinowej przyklejonej pionowo do brzegów płyty, jak to najlepiej technicznie rozwiązać?
    Myślałem żeby ostrym szpadlem wykopać wokoło otwory i wsadzić XPS 5-10cm pionowo i przykleić do fundamentu - co o tym sądzicie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-07-18 at 13.24.59.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	460028

    Nie jestem pewien tylko jak zagęścić później grunt między XPSem a brzegiem płyty fundamentowej, wlać jakieś rzadkiej zaprawy?
    Teraz już wiem, że powinienem zakopać te burty i dopiero wylać płytę no ale człowiek uczy się na błędach..

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Oj no weź poszukaj w sieci "opaska przeciwwysadzinowa wokół płyty". Opaskę daje się poziomo. Niestety brak termoizolacji pod i na boku płyty da Ci się we znaki
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    U nas będzie 60 cm XPS 5 cm ułożone pod kątem ok 20° (na oko wygląda jak pozioma opaska). XPS bo zostało trochę z płyty. ew. uzupełnię jakimś EPS hydro.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smoczaskala

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Górne Wymiary
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ech, ciężka sprawa. Niestety to trochę działa tak jak z tym przykładem ze słoikiem, piaskiem i kamieniami. Znajomy miał podobną sytuację i niestety potem było czuć mocno w zimie.


    _________________
    https://otomedi.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Wykonujemy pianę na naszych monoslabach, piankę na podłodze i 2 stopy w dół od wierzchu betonu i dwie stopy na zewnątrz lub 4 stopy w dół na zewnątrz płyty. To jest w Wyoming, więc nie wiem, jak zimno robi się w Gruzji. Jeśli jest to piwnica, używamy po prostu plastiku, czasami ludzie proszą nas również o zainstalowanie ogrzewania podłogowego. 10.0.0.0.1 192.168.1.254 Pianka nie zastąpi paroizolacji. Niezależnie od tego nie będziesz chciał używać mniej niż 4 cali żwiru.
    Ostatnio edytowane przez firth61 ; 06-12-2023 o 09:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony