dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Podział kawalerki 35,5 m. Czy jest sens?

    Witam wszystkich.
    Jestem w trakcie planowania rozkładu swojego pierwszego mieszkania. Metraż nie jest może imponujący – bo to tylko 35,5m2 , ale ważne że własne. W głowie mam tysiąc pomysłów, a nim bliżej terminu odbioru tym bardziej mam wątpliwości czy wszystko dobrze robię.

    Do dyspozycji mam cześć użytkową o powierzchni niespełna 24m2 którą chcę podzielić na salon z aneksem oraz sypialnię. Pod spodem zamieszczam rysunki, pierwszy to stan surowy/wyjściowy, drugi to moje pomysły. Na zielono zaznaczyłem planowane rozmieszczenie ścian działowych.
    Boję się że po podziale powstałe pomieszczenia będą całkowicie nie praktyczne. Może lepszym wyjściem będzie pozostanie przy jednym pomieszczeniu?

    Proszę o opinię oraz może jakieś porady.
    Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	start.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	460043Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	460044

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cześć,

    modyfikacja Twojego pomysłu:


    Sugeruję jednak inaczej:


    Kluczowa jest kwestia ile jest miejsca na przejście do salonu. TV możesz dać nad stołem na ramieniu - do wyciągnięcia przy oglądaniu, a jednocześnie pracująca w kuchni kobieta też obejrzy
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Odległość o którą pytasz wynosi 121 cm. Problemem może być usunięcie wiatrołapu. Do mieszkania będzie wchodziło się z loggii. Trochę boję się utraty ciepła zimą.
    Ostatnio edytowane przez N31than ; 20-07-2022 o 11:54

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Sprawdź jakiej klasy masz drzwi zewnętrzne. Możesz dać też dodatkowy próg. Ewentualnie zostawiasz wiatrołap tak jak jest.
    W tym układzie:
    1) łazienka 5,33 m2
    2) wiatrołap 3,37 m2
    3) sypialnia 10,55 m2
    4) salon z aneksem ok. 15 m2 - niewiele ale ograniczając wielkość sypialni (gdzie w obok lub w miejsce szafy dajesz biurko do pracy w domu), uzyskuje się nieforemne pomieszczenie, utrudniające aranżację.

    Odpowiedz też sobie na pytanie czy i jak korzystasz z kuchni. Czy musi być piekarnik? Bez niego może zniknąć słupek. Może niska lodówka pod blat będzie wystarczająca? Czy będziesz korzystał z zmywarki? Może często jadasz w pracy lub na mieście?

    EDIT: odwrotnie umieściłem płytę ze zlewem - powinna być zachowana ścieżka -> lodówka -> blat -> płyta/piekarnik -> zlew/zmywarka
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #5

    Domyślnie

    Zależy mi na jak najbardziej funkcjonalnej kuchni. Zdecydowanie częściej jem w domu. Raczej na pewno zrezygnuję ze zmywarki. Bardzo podoba mi się Twoja sugestia aranżacji. Bardzo dziękuję za pomoc.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będziesz tam mieszkał sam czy z kimś?

  7. #7

    Domyślnie

    Ze swoją dziewczyną. Z tego względu chcę to mieszkanie podzielić. Na początku planowałem tego nie robić, podobały mi się projekty mieszkań typu studio. Coś w tym stylu: https://www.behance.net/gallery/1293...t-%28Dnipro%29. Ale na dłuższą metę myślę, że może to okazać się trochę męczące. W aranżacji udostępnionej przez dewelopera także nie było podziału. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	460048
    Ostatnio edytowane przez N31than ; 21-07-2022 o 07:49

  8. #8

    Domyślnie

    W przypadku wydzielenia sypialni postawiłabym jednak na jak największe wizualne otwarcie przestrzeni - stąd dodatkowe wejście z salonu, najlepiej z przeszklonymi drzwiami (suwanymi). Albo bez tego wejścia ale ściana z tv w całości lub części przejrzysta/ażurowa, ewentualnie z możliwością jakiegoś zasłonięcia.
    Zmniejszyłam łazienkę do 260cm i jest w niej kabina 80cm, miejsce na toaletę 75cm, umywalka 45cm i pralka 60cm. Można dodać ze 20-30cm na większą kabinę i umywalkę (kosztem garderoby) albo zostawić łazienkę jak zaplanował deweloper ale uważam, że jak na kawalerkę jest trochę za duża.
    Można trochę pokombinować ale ogólnie według mnie spokojnie możesz podzielić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	460129

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	460130

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	460131

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	460132

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	460133

  9. #9

    Domyślnie

    No i mi Pani namieszała. Bardzo podoba mi się pomysł z wydzieleniem garderoby, przy tak małej przestrzeni myślałem że raczej nie jest to możliwe, więc nawet nie brałem tego pod uwagę. A tutaj podsunęła mi Pani bardzo fajny pomysł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony