dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elsiete92

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Wasosz
    Kod pocztowy
    56-210
    Posty
    5

    Domyślnie Gruntownie gładzi

    Witam, mam kilka pytań jak prawidłowo zagruntować gładź polimerową przed malowaniem.
    Zacznę od tego, że zrobiłem test na kawałku ściany, gruntowałem wałkiem i rozcieńczonym gruntem. Problem polega na tym, że brzegi wałka zostawiają smugi na całej długości ściany, których nie mogłem rozprowadzić, tak jakby ściana w tych miejscach więcej się napiła. Zapewne będzie to widać po malowaniu, więc mam pytanie co robić by tego uniknąć?
    - Czy to wina temperatury, czy moja?
    - Drugie pytanie co jest lepsze na taką gładź, geunt czy farba gruntujaca?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum.
    Jeżeli chodzi o gruntowanie gładzi polimerowej, przypuszczam już barwionej w masie na biało to wystarczy użycie gruntu wodnego w celu wyrównania chłonności. Powstawanie pasów może wynikać z tego, że malując wałkiem przy jego krawędzi jest największa siła docisku co powoduje większe dystrubuowanie gruntu na ścianę. Polecam użycie wałka z mikrofibry o włosiu maks. 10mm i dobre odciskanie. Przy gruntowaniu nie powinno sie też przesadzać z dociskaniem wałka do powierzchni. Jeżeli to są tylko ciemniejsze pasy a pod halogenem nie widać zgrubień to nie powinno być problemów przy malowaniu. Ostatnia sprawa - przy gruntowaniu lepiej zrobić to 2x słabszym gruntem niż raz a zbyt mocnym preparatem.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elsiete92

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Wasosz
    Kod pocztowy
    56-210
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak myślę, że na krawędziach wałka może być największy nacisk, więc postaram się delikatnie rozprowadzać grunt. Ale czy to przez temperaturę tak pije, że nie mogę tego w ogóle rozprowadzić?

    Gruntowałem tanim gruntem, bodajże Super Plus pod tanią śnieżkę by pomalować za meblami, też były te zacieki i po malowaniu widać ich strukturę niestety.

    Natomiast ostatnio próbowałem Progold rozcienczony 1:1 i to samo robił, czy to wina za mocnego dociekania czy bardziej temperatury?

  4. #4

    Domyślnie

    Jakiego wałka używasz do gruntowania? Przed nałożeniem trzeba grunt dobrze odcisnąć na kuwecie i lekko dociskać przy ruchu wałka z dołu do góry. Jeżeli dociśniemy za mocno z góry na dół na świeżo namoczonym to od razu grunt poleje się po ścianie i zrobi zacieki. Ważny jest sam wałek, ja używam zwykłego z mikrofibry włosie ok 10 lub 13mm gdyż dobrze wpija w siebie grunt i dobrze oddaje go na podłoże.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Do gruntowania wałek musi być z długim włosiem. Inne wałki czy pędzle bardziej "głaszczą" powierzchnię, grunt trudniej wnika w podłoże i łatwiej tworzy zacieki, szklistą powierzchnię, nie wiąże pyłów. Zbyt mała dawka gruntu lub zbyt duże rozwodnienie niczego nie wnosi.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie gruntu, którego nie trzeba rozcieńczać. Warto również przed aplikacją zapoznać się z wytycznymi zawartymi w karcie technicznej produktu. Oprócz dopasowania techniki aplikacji i odpowiedniego wałka, ważne jest również dobre przygotowanie podłoża, które powinno być oczyszczone i odpylone. Rekomenduję użycie gruntu polimerowego Śnieżka Acryl-Putz GU40, który można aplikować pędzlem, wałkiem z delikatnym włosiem, jak również natryskowo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony