dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tauron warunki przyłącza

    Dzień dobry
    Dostałem następujące warunki przyłącza:

    1.1 Po stronie TAURON Dystrybucja:
    1.1.1 Dla zasilania podstawowego w terminie do: 2024-01-19
    - wykonanie przyłącza napowietrznego przewodem AsXSn 4x16 mm2 o długości około 17 m.

    1.2 Po stronie Przyłączanego Podmiotu:
    1.2.1 Dla zasilania podstawowego w terminie: nie później niż 14 dni przed 2024-01-19:
    - zabudowania na zewnętrznej ścianie obiektu typowego uchwytu (haka) umożliwiającego podwieszenie
    przyłącza, oraz ułożenia wlz wykonanego przewodami o przekroju co najmniej 10mm2 Cu lub 16 mm2 Al
    dostosowanymi do obciążenia, w rurze ochronnej PCV od miejsca podwieszenia przyłącza do zestawu
    złączowo-pomiarowego.
    - zabudowania zestawu złączowo - pomiarowego typu ZK1e-1P-B, wykonanego w II klasie ochronności
    odpowiadającego wymaganiom określonym w OSD zlokalizowanego na zewnętrznej ścianie budynku,
    w miejscu dostępnym do obsługi, wyposażonego w rozłącznik bezpiecznikowy o prądzie znamionowym
    wkładki 50 A oraz wyłącznik instalacyjny nadprądowy (bez członu zwarciowego).

    Czyli rozumiem że ja mam kupić tą skrzynkę ZK1e-1P-B. Czy Tauron coś jeszcze będzie dokładał swojego? Ja to mam podłączyć wszystko a oni zepną tylko przy haku kable?
    4,48kW na południe kąt 45°

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Wg tego co pisze to tak , choć dziwne to że inwestor ma kupić skrzynkę ze złączem i potem przekazać ją ZE bo to będzie ich po podłączeniu licznika. Może temu że przyłącze napowietrzne ?.
    Mnie zamontowali na swoim słupie i dalej ich nie interesowało , skrzynka również po ich stronie za to ja miałem daleko ciągnąc wlz do domu i to już na mój koszt
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3

    Domyślnie

    Niby tak bo zaplombują ale nie do końca

    2. a) Miejsce dostarczania energii elektrycznej: Zaciski prądowe przewodów przy konstrukcji wsporczej w ścianie
    budynku.
    b) Miejsce rozgraniczenia własności urządzeń elektroenergetycznych: Zaciski prądowe przewodów przy
    konstrukcji wsporczej w ścianie budynku.
    4,48kW na południe kąt 45°

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony