dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ubytki w fundamentach

    Witam. Mam dylemat związany z fundamenti ponieważ po rozszalowaniu wczorajszym okazuje się ze miejscami występują ubytki i to nie małe. Majstry twierdzą że to nic takiego i jak zamaluja je dysperbitem to ta warstwa przykryje ubytki (co dla mnie jest idiotycznym argumentem). Zaczęli nawet malować ściany zewnetrzne nie uzupełniając niczym tych dziur - zakupiłem im zaprawę cx20 żeby to uzupełnić ale nie raczyli jej ruszyć. Co o tym sądzicie ? W mojej ocenie osoby która się nie zna wygląda mi to na duże zaniedbanie i trzeba teraz to naprawić i położyć jakąś warstwę zaprawy przed malowaniem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1658423205758-1205619028.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	460052
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1658423248793-580870410.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	460053
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16584232825801455445913.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	460054

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Jedyną "dziurę" na upartego do jakiegokolwiek szpachlowania widzę na trzecim zdjęciu. Bardzo ładne fundamenty.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Podobnie jak kolega @samotnik nie wiele tam można poprawiać. Ładne te betony

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze, trochę mnie podbudowaly bo myślałem ze kiepsko to wyglada. Rozmawiałem jeszcze z kierownikiem i przeka żal ze można użyć zaprawy w miejsca większych dziur gdzie blisko jest do zbrojenia co zrobiłem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Jeśli jedyną hydroizolacją ma być dysperbit, to szkoda cokolwiek z tym robić. Bo dysperbit to ani hydroizolacja ani materiał na zakrycie tych ubytków.
    Natomiast normalna hydroizolacja np. typu KMB powinna mieć jak najbardziej równe podłoże. Bo mniejsze zużycie samej masy oraz mniejsze naprężenia powłoki a zatem niższe ryzyko powstania nieszczelności (z tego samego względu wykonuje się fasety oraz fazowanie ostrych krawędzi fundamentu przed układaniem hydroizolacji).
    Ale jak koledzy wskazali, ubytki są niewielkie, w większości wydają się zbyt małe dla zaprawy cx20 - tu powinna być szapchlówka do napraw betonu np. cd24 (skoro już idziemy w Ceresit). Myślę, że tu mimo wszystko można by te ubytki wypełnić samą masą KMB (przy okazji wykonać fasety), zużycie aż tak bardzo nie wrośnie. Potem zagrunotować całość gruntem dedykowanym pod KMB, a po jego wyschnięciu nanieść KMB w dwóch warstwach (zgodnie z wytycznymi KT produktu, przestrzegać przerw technologicznych, nie czekać ani za długo ani za krótko). Hydroizolacja będzie prima sort.
    Nie ma co się spinać. Najważniejsze, żeby ubytki nie odsłaniały zbrojenia.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    To nie ma najmniejszego znaczenia..ani te dziury ani ten dysperbit ,przekonasz sie po 10 latach mieszkania tam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony