dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Jeśli poważnie chcesz zająć się opracowaniem koncepcji własnego domu, proponuję pobawić się modelowaniem 3D. Zacznij od prostego Kazaplan (on-line) czy SweetHome 3D (do zainstalowania), a jeśli okażą się zbyt ograniczone to potem SketchUp albo Blender. Możesz zacząć od wybranego gotowego projektu, potem modyfikować ściany wewnętrzne i wypełnić modelami realnych przedmiotów w skali - zobaczysz co i jak się zmieści a co nie.
    Bierz miarę i mierz. Mierz wszystko wokół siebie. Począwszy od wysokości łóżka, z którego wstajesz rano i szerokości kanapy, na której siedziesz przed tv, czy w kuchni odstęp między lodówką a zlewozmywakiem jest ergonomiczna, etc.
    Dzięki temu zrozumiesz lepiej przestrzeń i architekturę.

    Zanim przygotowywałem swoją koncepcję dla architekta to wykonałem w 3D 4-5 diametralnie różnych układów (nie licząc pośrednich wariantów, gdzie testowałem przesunięcie kilku ścianek), łącznie kilkanaśice modeli a i tak byłem znacznie ograniczony szerokością działki.
    Popieram! Dokładnie sam tak przygotowałem koncepcję swojego domu. Architekt stwierdził, ze sam sobie daje radę i tylko podrzucałem mu kolejne poprawione wersje. Tylko klatkę schodową zrobił sam.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Popieram kolegów. Mam podobne doświadczenia - z tą różnicą, że ja miałem zeszyt i kartkę papieru. Cały dom zaprojektowaliśmy my, pod nasze wyobrażenia, potrzeby i rozmiary. Polecam

  3. #43

    Domyślnie

    Zaczyna się coś dziać. Dostałem WT z Wodociągów.
    Wycena projektu od projektanta to: 1400 netto.

    Projekt przyłącza wody - 1400zł netto:

    w cenę wchodzi:

    opracowanie projektu przyłącza wody
    uzgodnienie trasy w wodociagach
    uzgodnienie trasy w ZD
    uzyskanie zgody na lokalizacje przyłącza w pasie drogowym
    uzgodnienia branżowe
    uzgodnienie projektu w wodociagach



    cena nie uwzględnia opłat za uzgodnienia, opłat skarbowych oraz jeżeli zaistnieje taka sytuacja że przyłącza będą biegły po działkach prywatnych to zgody uzyskuję inwestor - i tak jest w Pana przypadku.

    Po naszej stronie są wszystkie uzgodnienia (bez opłat za te uzgodnienia - jak wyżej jest napisane). Musimy uzyskać uzgodnienie w orange i gazowni oraz wejście w teren drogowy, każda instytucja ma na to 30dni, uzgodnienia wysyłamy równocześnie
    Co myślicie o wycenie projektu?

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MichalikViola

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    siemka witam

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał XYS Zobacz post
    Co myślicie o wycenie projektu?
    Widać co wodociąg, to zwyczaj. Mi powiedzieli, że projektów nie robią i nawet nie mogą polecić projektanta. Poszukaj lokalnego projektanta z uprawnieniami (możesz zapytać swojego projektanta - może mieć uprawnienia a jak nie, to ma podwykonawcę). IMO wycena ze 2x zawyżona - ale czasy dziwne i może lokalnie tak ceny wyglądają. Do tego tutaj masz szerszy zakres, niż samo opracowanie projektu przyłącza - nie wiem, jak się te dodatkowe rzeczy cenią.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał XYS Zobacz post
    Zaczyna się coś dziać. Dostałem WT z Wodociągów.
    Wycena projektu od projektanta to: 1400 netto.



    Co myślicie o wycenie projektu?
    Weź poszukaj dobrego wykonawcę z okolic, który dobrze zna się z technicznymi. On Ci poleci kogoś i porównasz wyceny.
    Ja płaciłem 1000 zł.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #47

    Domyślnie

    Dzięki, tak też zrobiłem. Zadzwoniłem w parę miejsc, poprosili o mapkę zasadniczą + warunki i będę czekał.
    Na razie muszę się zająć wyłączeniem 500m2 pod zabudowę mieszkaniową bo klasa ziemi RIIIb i mi zakwestionowali w SP budowę garazu - blaszaka.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ja płaciłem 500 zł za projekt wodkan branżowy, który przerobiłem w paint. Wodociągów nie interesowały uprawnienia osoby sporządzającej projekt, tylko pieczątka firmy że wykonała zgodnie z projektem i ich zasadami (głównie średnica rur, rodzaj materiału, sposób łączenia, rodzaj konsoli).

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    4 lata temu płaciłem 1200 netto za projekt przyłącza wody i kanalizacji. Z tym, ze projekt porządnie zrobiony, policzone wszystkie spadki, wyszczególnione materiały itp - a nie jedna kreska na mapie.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    4 lata temu płaciłem 1200 netto za projekt przyłącza wody i kanalizacji. Z tym, ze projekt porządnie zrobiony, policzone wszystkie spadki, wyszczególnione materiały itp - a nie jedna kreska na mapie.
    Zawsze można spadki dorysować paintem
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #51

    Domyślnie

    U mnie 1000 zł brutto. Cena z wczoraj. Opole.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zawsze można spadki dorysować paintem

    No właśnie nie bardzo. Była u mnie obawa że spadki będą za małe i trzeba będzie przepompownie. trzeba było wszystko dokładnie wyliczyć i zaplanować.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    No właśnie nie bardzo. Była u mnie obawa że spadki będą za małe i trzeba będzie przepompownie. trzeba było wszystko dokładnie wyliczyć i zaplanować.
    Ja też kupiłem normalny, pełen projekt. To powyżej to był żart
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    No właśnie nie bardzo. Była u mnie obawa że spadki będą za małe i trzeba będzie przepompownie. trzeba było wszystko dokładnie wyliczyć i zaplanować.
    Hmm, może autor jestem, ale na czym polega "dokładne wyliczyć i zaplanować spadek"?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał XYS Zobacz post
    Dzięki, tak też zrobiłem. Zadzwoniłem w parę miejsc, poprosili o mapkę zasadniczą + warunki i będę czekał.
    Na razie muszę się zająć wyłączeniem 500m2 pod zabudowę mieszkaniową bo klasa ziemi RIIIb i mi zakwestionowali w SP budowę garazu - blaszaka.
    Współczuję. Wyłączałem spod prod leśnej. Papierologia i opłaty.

  16. #56

    Domyślnie

    Do 500m2 jest za darmo.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał XYS Zobacz post
    Do 500m2 jest za darmo.
    Tak. Ale papiery nie są za darmo. Mapka np.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Hmm, może autor jestem, ale na czym polega "dokładne wyliczyć i zaplanować spadek"?
    Jak masz X metrów kanalizy do podciągnięcia i do dyspozycji Y cm różnicy poziomów a stosunek X/Y jest na granicy prawidłowych spadków, to musisz tak zaplanować instalację, żeby wszędzie ten prawidłowy spadek był. Nie możesz sobie pozwolić żeby dać na jakimś odcinku 4% bo w takim razie na innym nie zrobisz wymaganych 2%. Planujesz też instalację żeby była jak najkrótsza. Jak masz to wcześniej policzone a trochę brakuje, to możesz też trochę wyżej wyjść z kanalizacją z domu i zyskać parę cm.

    W moim przypadku 30m w drodze do studzienki na mojej posesji ciągnęły wodociągi, kolejne 15 do domu podłączałem ja. Jakby zrobili mi za wysoko studzienkę to bym się nie wyrobił z podłączeniem domu. Dlatego dla mnie ważny był dokładny projekt.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Wybacz na podśmiechujkę. Myśłałem, że wystarczy podzielić długość rur przez różnicę poziomów lub zmienić poziom wejścia do studzienki/przyłącza kanalizacji w domu.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  20. #60

    Domyślnie

    Zobacz sobie 100m (uztkowe) nie zabudowy parterowki .... 2 lazienki , sypialnia , 2 pokoje , kotlownia , wiatrolap ...., Garderoba, salon kuchnia. To jakim cudem nie miesci sie tam 2 pokoje z mozliwiscia przerobki na 3 pokoje bez garderoby.... .. Ci co pisza ze 100m parterowki to malo chyba na oczy takich domow nie widzieli.... Dom z poddaszem tanszy ? Chyba 100m a taki z poddaszem to klitka...niemajaca sensu bo klatka schodowa zajmie ci.... Tanszy ? Bo fundamenty i dach ?....a lanie skosow , piony , schody to za darmo sa ?????? Same schody to 20 tysiecy ....skosy pewnie nastepne 20. Koszt ogrzewania ?...temperatura w lecie ?....w parterowce robisz kominek stropem pusczasz rury i masz do kazdego pomieszczenia....rekuoeracja ? A od kiedy to za darmo jest ?filtrow nikt nie wymienia ? Pradu nie zuzywa ? Pic dla naiwnych ..tak filtry to kilkaset zlotych rocznie. + Prad daje latwy rachunek. Nigdy sie nie wroci a jescze dolozysz....fotowoltaika ? Kiedy sie wroci wraz z pompa ciepla ? Za 50 lat ?............. Fajnie wygladaja rachunki po 2 tys rok. Tylko nikt nie pisze ze wydal na to 100tys. Ktore wroca sie za ?20,30 ,40 ,,50 lat ???.....jak bedzie zupelnie inna technologia. Czyli nigdy pieniadze wyrzucone w bloto. Takie cos zkladaja osoby ktore maja no limit budzet. I zakladaja by pozniej powiedz "mam" . Nikt kto patrzy na $ nie pcha sie w takie wynalazki bo to koszty ktore nigdy sie nie zwroca .

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony