dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Drzwi garazowe dwuskrzydłowe - szukam czegoś ciepłego

    Witam!
    Mam drewniane drzwi do garazu. Są z 1985r i w tym roku muszę coś wymienić bo są juz rozszczelnione, wypaczone i krzywe. Zle się domykają.
    Garaz jest częścią domu.

    Mam trzy wyceny. Zwykła brama dwuskrzydlowa, ocieplona , plus przeszklenia)
    Wisniowski 3400. Legbud 3100. Horeman 11000 (chyba ma złote klamki).

    Wisniowski ma ocieplenie 3 cm. Legbud 4 cm. Ale nie mam pojecia który z nich ma lepsze uszczenienie po obwodzie.

    Pytanie mam o montaz. Jezeli zamontuje nową bramę w miejsce starej (wyjecie drewnianych futryn) to bardzo duzo stracę na swietle wjazdu. Zamiast 222cm bede mial 210cm. Zastanawiam się na montazu "za swiatłem wjazdu. Czyli do elewacji budynku. Czy taki montaz bardzo spowoduje "ucieczkę ciepła w zimie? "
    Nie ma mozliwosci montazu nic wewnatrz garazu. Drzwi idą przy suficie.


    Zalezy mi aby nie bylo gorzej pod wzgledem cieplnym jak jest teraz. Teraz są cienkie drzwi drewniane.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220721_154035ff.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	460059  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie chce mi się wierzyć, że brama skrzydłowa zabierze więcej światła niż obecna drewniana? Czy chodzi o jakiś typowy wymiar?
    Nie wiem czy porównywanie 3 do 4 cm ocieplenia ma sens. Może 3 jest lepsze niż 4? Sprawdź parametr U (wyjdzie ile jest realnie różnicy).
    Uszczelnienie - dobry salon miałby taką bramę by zobaczyć, ale.. myślę że taką ekspozycję ma może 1 na 100 firm. Więc może producent deklaruje przepuszczalność powietrza?
    Co do tematów pozostałych: za mało wiemy (np. jaką masz zwykle temp w garażu?) Raczej nie masz się co obawiać, że będzie gorzej..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Brama drewniana ma cieńsze ramy, i zawiasy zrobione tak ze po otwarciu jest za swiatłem wjazdu. Bramy stalowe/alumionowe mają szerszy profil po bokach, i zawias idzie tak ze po otwarciu swiatło wjazdu zmiensza się o grubość drzwi.

    Wymiar jest kompletnie nietypowy. Otwór w scianie to 235x181. Beton.

    To są bramy niepopularne i ciezko cokowiek znalesc w internecie o przenikalnosci cieplnej, sprzedawcy tez mało wiedzą.

    W garazu jest około 10 stopni w zimie. Nie jest ogrzewany. Za ścianą jest kotłownia.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cóż, nie pomogę. Moje wyobrażenia o sytuacji są odwrotne: drewniane, grube ramy. Metalowe - cienki kątowniki. Ale ja jestem jednym z tych sprzedawców, co mało wie, bo u mnie brama rozwierna sprzedaje się raz na kilkaset.. .z tego powodu też temat nie jest rozwijany przez fabryki...
    W Twojej sytuacji wybrałbym lepszego sprzedawcę, który będzie potrafił potwierdzić lub obalić tezy/fakty, które napisałeś wyżej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony