dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marzenka47

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Łochowice
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    1

    Domyślnie Zapach stechlizny i zaduch

    Witam ,
    Potrzebuję pomocy ...
    Mam drewniany dom który nie byl budowy przez mnie .
    Ocieplilam go pianą ,mam okna 3 szybowe .
    I pierwszy rok w nim mieszkam .
    Dom umiejscowiony jest w lesie.
    Strasznie na piętrze smierdzi jak by stechlizna i strasznie jest duszno .Jak by w ogóle nie było powietrza .Dom jest cały czas wietrzony przez otwarte okna .
    Zwłaszcza w najmniejszym pomieszczeniu jest problem .
    Czasami jak jest burza Mam również zapach jak by z kanalizy w domu .
    Nie wiem czy to problem źle zrobionej wentylacji ,czy wszystko kisi się prze zta pianę.
    Bardzo proszę o pomoc ,najbardziej smierxiz u syna w pokoju.
    W drugim pokoju nawet jak okno jest uchylone to szyby parują.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Mało danych. Czy budynek jest podpiwniczony? Jesli nie, to jak ułożono podłogę parteru - warstwy, izolacja od gruntu. Czy jest sprawna wentylacja? Człowiek dopóki oddycha też jest źródłem wilgoci - pary wodnej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.465
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    .... Czy jest sprawna wentylacja? Człowiek dopóki oddycha też jest źródłem wilgoci - pary wodnej.
    Po co pytac?, oprócz ewentualnych innych przyczyn na pewno wentylacja nie jest sprawna. Okna nowe trójszybowe i ocieplenie sprawiły ze budynek jest szczelny, ale ktos zapomniał o wentylacji, nie chodzi o WG bo ta w szczelnym budynku dzialac nie bedzie, a o WM z rekuperacją. Po prostu termomodernizacja wykonana niekompletnie.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-07-2022 o 20:20

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzenka47 Zobacz post
    okna 3 szybowe
    Bez nawietrzników? To masz pierwszą przyczynę.

    Cytat Napisał Marzenka47 Zobacz post
    Dom jest cały czas wietrzony przez otwarte okna .
    W lesie wiatru nie masz, więc otwarte okna niewiele dają. Przy WG potrzebne są kominy wentylacyjne. Im wyższy, tym lepiej. Ale jest jeszcze jeden czynnik niezbędny do wysysania kominami powietrza z wnętrza domu przy braku wiatru - cieplej wewnątrz niż na zewnątrz. Bez tego ratunkiem są wentylatory.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W lesie wiatru nie masz, więc otwarte okna niewiele dają. Przy WG potrzebne są kominy wentylacyjne. Im wyższy, tym lepiej.
    Nawet tytaj te twoje mądrości. Ciekawe co w lasach drzewa łamie Po co ci te wysokie kominy, Bernoulli nakazał?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzenka47 Zobacz post
    Witam ,
    Potrzebuję pomocy ...
    Mam drewniany dom który nie byl budowy przez mnie .
    Ocieplilam go pianą ,mam okna 3 szybowe .
    I pierwszy rok w nim mieszkam .
    Dom umiejscowiony jest w lesie.
    Strasznie na piętrze smierdzi jak by stechlizna i strasznie jest duszno .Jak by w ogóle nie było powietrza .Dom jest cały czas wietrzony przez otwarte okna .
    Zwłaszcza w najmniejszym pomieszczeniu jest problem .
    Czasami jak jest burza Mam również zapach jak by z kanalizy w domu .
    Nie wiem czy to problem źle zrobionej wentylacji ,czy wszystko kisi się prze zta pianę.
    Bardzo proszę o pomoc ,najbardziej smierxiz u syna w pokoju.
    W drugim pokoju nawet jak okno jest uchylone to szyby parują.
    Dom w fajnej okolicy, las jeziorka. Dom prawdopodobnie był zawilgocony do tego po niezłym uszczelnieniu ciągnie powietrze gdzie się da, równiż z kanalizy. Jak wcześniej pisano wentylacja, wentylacja i jeszcze raz wentylacja. Na początek zmierzyć wilgotność w domu (będzie wysoka) postawić osuszacz, w niektórych gminach można wypożyczyć, zaprosić kogoś kumatego od wentylacji.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nawet tytaj te twoje mądrości. Ciekawe co w lasach drzewa łamie Po co ci te wysokie kominy, Bernoulli nakazał?
    Byłeś kiedyś w lesie? Drzewa są dużo wyższe niż domy jednorodzinne. I ich szczyty owszem, smaga wiatr i potrafi chore wygiąć tak, że się złamią. Nie często, ale zdarza się. Na dole wiatru nie uświadczysz.
    AFAIK Bernoulli nie jest autorem wzoru na ciąg kominowy. Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    To forum jednak schodzi na psy, takie forum jacy jego rekordziści
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To forum jednak schodzi na psy, takie forum jacy jego rekordziści
    Liderzy zaniżają poziom.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony