dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zła wysokość wieszaka, co robić

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sudovia

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    5

    Domyślnie Zła wysokość wieszaka, co robić

    Witam. Zamontowałem wieszaki grzybkowe do krokwi. Jednak jarnąłem się z ich wysunięciem. Między krokwiami mam już położoną wełnę. Wieszaki do drugiej warstwy zamiast wysunąć na 10 cm wysunąłem na 12.Wyszło na to, że mam teraz szczelinę na grubość profila.
    Poradźcie co robić?
    Pozdrawiam Mariusz

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Przeszkadza to w czymś Tobie ?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sudovia

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    5

    Domyślnie

    W niczym oczywiście. Ale czy może być taka szczelina między wełną a folią?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jeśli druga warstwa wełny jest dobrze zamocowana to szczelina w niczym nie przeszkadza.
    Nie wiem dokładnie jak to wygląda u Ciebie bo albo druga warstwa licuje się ze stelażem i wtedy aby nie powstawały mostki cieplne musimy wkładać cienkie paski wełny w stelaże. albo druga warstwa i jej powierzchnia licuje się z wewnętrzną powierzchnią stelaża.
    Wtedy stelaże podtrzymują płyty wełny przy pierwszej warstwie i krokwiach,
    Jeśli byś dał za mało miejsca na wełnę to stelaż ściskał by ją powodując zmniejszenie grubości wełny oraz dodatkowo dociskając pierwszą warstwę do membrany na dachu co nie jest korzystne.
    Jeśli natomiast masz za duży luz i wewnętrzna powierzchnia profilu CD 60 nie styka się z płytami wełny to umieść dodatkowe paski wełny w profile tak aby to one stabilizowały drugą warstwę wełny nie pozwalając jej obsunąć się tworząc przerwy z mniejszą grubością izolacji.
    Dodatkowa przestrzeń na grubość profilu pomiędzy wełną a folią paroszczelną nie wpływa negatywnie na ogół.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sudovia

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    5

    Domyślnie

    To może od początku. Między krokwiami mam położoną przez Dewelopera wełnę 20 cm. Jest oczywiście przesznurowana. Ja chciałem dołożyć 10 cm wełny. Musiałem na szybko zamontować wieszaki grzybkowe. Jak pisałem wcześniej, odmierzyłem 10 cm od końca krokwi do miejsca na wieszaku gdzie wpinam profil. A powinienem tą odległość odmierzyć do końca wieszaka

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sudovia

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    5

    Domyślnie

    Upss coś urwało temat, a więc teraz jak ułożę wełnę to będzie ją zapewne delikatnie trzymał profil ale będzie leżała ona na wieszakach. Profile poprowadziłem co 40 cm. Wełnę też pokroję na 40 tki. Zastanawiam się czy nie kupić wełnę fasadową 2-3cm aby ją włożyć w profile i między nie? Wtedy by było 33cm ocieplenia i by nie było 3 cm szczeliny.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    zamieść zdjęcie sytuacji i wełny którą chcesz umieścić na drugiej warstwie. To rozwiąże temat tłumaczenia
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sudovia

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak to z grubsza wygląda
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220725_192406.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	460100   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220725_192459.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	460101  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony