dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Klejenie cokołu z XPS

    Mam dom posadowiony na płycie fundamentowej, burty są wykonane ze styropianu Aqua.

    W projekcie była izolacja ścian do wysokości cokołu od zewnątrz z papy - po konsultacjach m.in. z projektantem i kierbudem zastąpiłem to Izohanem WM.
    No i teraz pojawia się pytanie - jak najlepiej przykleić XPS na cokół do równego?
    Cokół ma być grubszy oraz wyższy niż te same burty. Drugą sprawą jest to, że burty są krzywe - budowlańcom przy zalewaniu betonu w niektórych miejsach się to przechyliło.

    Po przeczytaniu postów z muratora, m.in. fightera doszedłem do wniosku, że najlepiej to zrobić XPSem, zwłascza, że mam dość wysoko wody gruntowe, a XPS wody nie chłonie, dodatkowo muszę zrobić drenaż.

    Czym ten XPS kleić? Piana Tytan EOS (również omawiana w innych miejscach) wg producenta nie nadaje sie do łączenia z materiałami hydrofobowymi (czym jest Izohan WM). Mogę wykorzystać tego Izohana, jednak z tego co czytałem na tym forum jest więcej z tym roboty bo masa nie łapie od razu. Kolejne pytanie - czym wypełnić ewentualne szpary pomiędzy płytami?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cokół powyżej powierzchni planowanej gruntu pokrywa się hydroizolacją cementową, wówczas ocieplenie cokołu klei się typowo klejem do syropianu czy pianoklejem. Natomiast pod powierzchnią gruntu fundament izolowany jest KMB, wówczas płyty klei się albo pinaką PU albo tą samą masą KMB - nie ma większego problemu z klejeniem, bo klei się tylko tylko delikatnie byle się trzymało, bo grunt i tak dociśnie.
    KMB ma za słabe siły wiązania, żeby kleić do niego ocieplenie powyżej gruntu - wówczas styropian i tak bardziej trzyma się na kołkach (o ile w ogóle są) niż na kleju takim czy innym.
    Dlaczego drenaż jest konieczny przy Twojej płycie fundamentowej? Masz piwnicę?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony