dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Question Markowa rura PEX 32x3 na metry - gdzie kupić? Przewymiarowana?

    Cześć,
    czy wiecie może gdzie kupić dobrą / markową rurę PEX 32x3 na metry (zasilanie i powrót z rozdzielacza podłogówki na poddaszu, kolektor zimnej wody i ciepłej wody użytkowej przed rozdzielaczami)?
    Próbowałem z Wavinem (ale znalazłem tylko krótkie sztangi), Kan-them'a znalazłem tylko w pełnych szpulach po 50 m - podobnie z Herz, czy Kisan. Zauważyłem, że do średnicy 25 nie ma problemu z dostępnością, ale powyżej tej średnicy zaczynają się schody.
    Zastanawiałem się, czy nie przejść z PEX 32 na PEX 25, bo widziałem, że niektórzy piony CWU robią z PEX 25, a prędkość przepływu do rozdzielacza na poddaszu przy PEX 25 wychodzi mi około 0,4 m/s, tyle, że projekt mówi, o rurze miedzianej 28 mm (czy średnica wewn. 26 mm, czyli to samo co PEX 32).
    Udało mi się znaleźć na metry produkty takich producentów jak Diamond, Hydroland, Pipelife, czy polskiego producenta Sigma-Li, które jednak nie są polecane na forum.
    Czy macie może jakiś namiar na sprzedawcę oferującego markowe rury (najlepiej Wavin w systemie Tigris lub Kan-therm w systemie press) na metry?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 24-07-2022 o 14:26 Powód: Zmiana tytułu

  2. #2

    Domyślnie

    Nie napisałeś ile potrzebujesz, ale bez problemu można np. TECE kupić tylko że ścianka ma 4mm

    Z TECE sprzedają odcinki 5m:
    https://produktdaten.tece.de/web/tece_PL/pl/tece/KAT03VERBUNDRFLEX/TECEflex%20rura%20wielowarstwowa%20PE-Xc-Al-PE-RT%2C%20rozmiar%2032%2C%20odcinek%205%20m/$catalogue/teceData/PR/732232/index.xhtml

    lub 25m
    https://produktdaten.tece.de/web/tece_PL/pl/tece/KAT03VERBUNDRFLEX/TECEflex%20rura%20wielowarstwowa%20PE-Xc-Al-PE-RT%2C%20rozmiar%2032%2C%20zw%C3%B3j%2025%20m/$catalogue/teceData/PR/732032/index.xhtml


    A tutaj na metry bieżące: https://allegro.pl/oferta/tece-rura-...rt-10816658833

    Tylko, że z TECE to trzeba mieć zaciskarkę specjalną, ale spokojnie rury renomowanej marki można kupić. Tylko te z TECE 32x4mm bardzo ciężko się wygina, jednak grubość ścianki robi swoje.
    Ostatnio edytowane przez jambos ; 24-07-2022 o 19:06
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    .... Zauważyłem, że do średnicy 25 nie ma problemu z dostępnością, ale powyżej tej średnicy zaczynają się schody.
    ....
    Czy macie może jakiś namiar na sprzedawcę oferującego markowe rury (najlepiej Wavin w systemie Tigris lub Kan-therm w systemie press) na metry?
    Ile mb chcesz Kan-therm 32 i na kiedy?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odzew!

    jambos, ciekawa opcja z TECE, ale nie chciałbym mieszać systemów - na razie mam część materiałów zakupionych i zakładałem złącza zaciskane w ścianach (np. przy bateriach) i skręcane w szafkach rozdzielaczy.

    asolt wyszło mi w sumie 39 m rury:
    12 m zasilania rozdzielacza na poddaszu
    12 m powrotu z rozdzielacza na poddaszu
    7 m pionu zimnej wody (do rozgałęzienia pomiędzy rozdzielacz na parter i poddasze)
    7 m pionu CWU (do rozgałęzienia pomiędzy rozdzielacz na parter i poddasze)
    Potrzebował bym rurę do soboty (wtedy będę walczył na budowie).

    W projekcie od Ciebie mam Cu28 jako zasilanie i powrót na rozdzielacz o przepływie projektowym 7.26 l/min (12 obwodów), czy PEX 25 by wystarczył na taki przepływ (wychodzi mi prędkość przepływu 0.4 m/s)?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Wielkie dzięki za odzew!

    [


    asolt wyszło mi w sumie 39 m rury:
    12 m zasilania rozdzielacza na poddaszu
    12 m powrotu z rozdzielacza na poddaszu
    7 m pionu zimnej wody (do rozgałęzienia pomiędzy rozdzielacz na parter i poddasze)
    7 m pionu CWU (do rozgałęzienia pomiędzy rozdzielacz na parter i poddasze)
    Potrzebował bym rurę do soboty (wtedy będę walczył na budowie).

    W projekcie od Ciebie mam Cu28 jako zasilanie i powrót na rozdzielacz o przepływie projektowym 7.26 l/min (12 obwodów), czy PEX 25 by wystarczył na taki przepływ (wychodzi mi prędkość przepływu 0.4 m/s)?
    To pasuje krązek 50 m, ja reszt mogę przyjąc tylko do soboty sie nie wyrobię. Nie polecam 25 z powodu duzych przewezen na złaczkach.
    Ja uzywam złaczek Kan-therm Ultraline, gdzie te przewezenia są duzo mniejsze, powyzej 6 obw zawsze daje 32
    Jak masz pytania zadzwon
    Do CWU a raczej do rozdzielaczy ZWU daje 25

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc i za propozycję załatwienie PEXa na metry (rzadko się zdarza, żeby ktoś na forum oferował pomoc w takim zakresie). Niestety musiałem mieć rury na sobotę, więc kupiłem zwój 25 m Teceflex (CWU poszło w średnicy 25 mm), więc na zasilanie i powrót do CO potrzebuję tylko 24 m rury. Mam nadzieję, że nie będzie przysparzał wielu kłopotów przy gięciu (chcę zrobić jeden odcinek bez łączeń od maszynowni do rozdzielacza). Jedyny większy minus, to 2 różne systemy i potrzeba wypożyczenia 2 zaciskarek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony