dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Podcięcia w drzwiach, a hałas/dźwięki z pomieszczenia

    Cześć,

    Pytanie do osób które mają Rekuperację, jak rozwiązali tematy akustyczne w swoich domach. Może są już jakieś nowoczesne techniki na to w 2022. Dziura pod drzwiami na włożenie ręki mi się nie widzi, bo to tak jakby tych drzwi nie było... to po co one?

    Ktoś będzie ogladał telewizor w 1 pokoju a w 2 pokoju nie będzie dało się spać?

    Proszę o jakieś porady

  2. #2

    Domyślnie

    Nawiew i wywiew w tym samym pomieszczeniu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoomclub Zobacz post
    Pytanie do osób które mają Rekuperację, jak rozwiązali tematy akustyczne w swoich domach.
    W domach z WG też potrzebne są podcięcia, żeby przy zamkniętych drzwiach wentylacja działała.

    Cytat Napisał zoomclub Zobacz post
    Może są już jakieś nowoczesne techniki na to w 2022. Dziura pod drzwiami na włożenie ręki mi się nie widzi, bo to tak jakby tych drzwi nie było... to po co one?
    Dlaczego na włożenie ręki? Zalecana jest szczelina o powierzchni przekroju 80cm2 do pokoi (czyli jak drzwi 80cm szerokości to szczelina 1cm). Może być to takie nacięcie w kształcie odwróconego V - ani dźwięki, ani światło przez to praktycznie nie przechodzą. Do tego w pokojach masz nawiewy - więc dźwięk ma "pod prąd" żeby dostać się do sypialni, więc ta szczelina nie ma praktycznie znaczenia nawet, jak masz porządne, ciężkie drzwi (o wypełnieniu "plaster miodu" nie wspominając).

    Nawiew i wywiew w każdym pomieszczeniu oznaczają przepływy x2 - niepotrzebne przewentylowanie i straty ciepła. Nawet przy ERV grozi przesuszenie (a bez ERV będzie masakrycznie sucho). Do tego problemy z dogrzaniem łazienek w których i tak jest zazwyczaj deficyt mocy grzewczej jak wpada do nich powietrze ogrzane do 22* w innych pomieszczeniach, a z nawiewu będzie w mrozy jeszcze kilka stopni chłodniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-07-2022 o 14:34

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W domach z WG też potrzebne są podcięcia, żeby przy zamkniętych drzwiach wentylacja działała.



    Dlaczego na włożenie ręki? Zalecana jest szczelina o powierzchni przekroju 80cm2 do pokoi (czyli jak drzwi 80cm szerokości to szczelina 1cm). Może być to takie nacięcie w kształcie odwróconego V - ani dźwięki, ani światło przez to praktycznie nie przechodzą. Do tego w pokojach masz nawiewy - więc dźwięk ma "pod prąd" żeby dostać się do sypialni, więc ta szczelina nie ma praktycznie znaczenia nawet, jak masz porządne, ciężkie drzwi (o wypełnieniu "plaster miodu" nie wspominając).
    Mówi Pan o tego typu podcięciu?

    https://drzwioknabramy.eu/odwrocona-...premium-v.html

    A czym to się różni od prosto podciętych drzwi na całej szerokości równe 1cm?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoomclub Zobacz post
    A czym to się różni od prosto podciętych drzwi na całej szerokości równe 1cm?


    Ta linia na dole to nacięcia z obydwu stron pod skosem, do góry, spotykające się po środku drzwi.

    Można i/lub zostawić z 1-1,5cm szczeliny pod drzwiami (do zwiększenia można użyć podkładek w zawiasach jak nie mają wystarczającej regulacji).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post


    Ta linia na dole to nacięcia z obydwu stron pod skosem, do góry, spotykające się po środku drzwi.

    Można i/lub zostawić z 1-1,5cm szczeliny pod drzwiami (do zwiększenia można użyć podkładek w zawiasach jak nie mają wystarczającej regulacji).

    Przepraszam, nie widzę na zdjęciu tego podcięcia, także nie widzę szczeliny poniważ nie da się powiekszyć zdjęcia, natomiast chyba mniej więcej wiem o co Panu chodzi, tylko zastanawiam się jak to będzie wyglądać

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoomclub Zobacz post
    Przepraszam, nie widzę na zdjęciu tego podcięcia, także nie widzę szczeliny poniważ nie da się powiekszyć zdjęcia, natomiast chyba mniej więcej wiem o co Panu chodzi, tylko zastanawiam się jak to będzie wyglądać
    Prawoklik --> otwórz grafikę w nowej karcie i tam albo lupką, albo ctrl+kółko w myszce albo ctrl+ "+" w klawiaturze numerycznej.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczelina.jpg
Wyświetleń:	855
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	460103  

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Prawoklik --> otwórz grafikę w nowej karcie i tam albo lupką, albo ctrl+kółko w myszce albo ctrl+ "+" w klawiaturze numerycznej.


    W środku drzwi jest taka centymetrowa dziura? Dalej tego sobie nie umiem wyobrazic hehe przepraszam ale dziekuje za odpowiedzi

  9. #9

    Domyślnie

    I takie rozwiązanie jest oferowane tylko przez firmę Kornik? Bo nie mogłem znaleźć nawet na ich stronie takiego rozwiązania

  10. #10

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie pomocnicze, to ma jakas specjalna nazwe to wyciecie w drzwiach zamiast pod drzwiami?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie wiem czy te obawy są rzeczywiście uzasadnione. Żeby było naprawdę cicho, to trzeba zrobić opadający próg oraz nawiew i wywiew wentylacji. Czy tam będzie 0.5 czy 2cm to różnica w tłumieniu jest już kosmetyczna. Na całość ciszy ma znaczenie strop, materiał ścian itd.
    U nas są dość spore podcięcia, a w nocy na dole śmiga odkurzacz w trybie turbo

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoomclub Zobacz post
    W środku drzwi jest taka centymetrowa dziura? Dalej tego sobie nie umiem wyobrazic hehe przepraszam ale dziekuje za odpowiedzi
    To jest normalny wywietrznik, najczęściej w drzwiach łazienkowych, tzw. szczelina wentylacyjna. Kiedyś nie było takich fikuśnych szczelin tylko wywiercone okrągłe otwory. Nie ma problemu żeby zamówić taki to każdych drzwi w domu, w zasadzie u każdego producenta.

    Tu masz rozpiskę rozwiązań razem z powierzchnią wentylacyjną:
    https://www.drzwivasco.pl/informacje...zne/wentylacja
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoomclub Zobacz post
    I jeszcze jedno pytanie pomocnicze, to ma jakas specjalna nazwe to wyciecie w drzwiach zamiast pod drzwiami?
    Dla reku nie będzie to za mało?
    U siebie dałem wszystkie drzwi z podcięciem (2-3 cm) i ciężko mi wyobrazić sobie by taka mała zapewniła odpowiednią wymianę.
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 28-07-2022 o 10:00
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Dla reku nie będzie to za mało?
    U siebie dałem wszystkie drzwi z podcięciem (2-3 cm) i ciężko mi wyobrazić sobie by taka mała zapewniła odpowiednią wymianę.
    Jaką masz powierzchnię szczeliny w anemostacie?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką masz powierzchnię szczeliny w anemostacie?
    Hah, no tak. Ciekawe porównanie

    jakieś 2 cm btw
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  16. #16

    Domyślnie

    A słyszeliście o czymś takim jak listwa wentylacyjna?

    https://flopsystem.pl/sklep/spiderve...opadajaca.html

  17. #17

    Domyślnie

    Nie ryzykowałbym. Może się okazać, że po roku będą w tym kanaliku kłęby kurzu.

  18. #18

    Domyślnie

    A słyszeliście ile taka listewka kosztuje?))

  19. #19

    Domyślnie

    A jak nie słyszeliście to Was uswiadomie.Slownie jeden tysiąc zł do jednych drzwi.Dodajac do tego wątpliwa skuteczność takiej listwy to przerost formy

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony