dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Jak kupić taniej pompę ciepła - dofinansowania

    Zapraszamy do lektury artykułu i dyskusji. Temat: Jak uzyskać dopłatę do zakupu pompy ciepła

    https://muratordom.pl/instalacje/pom...sEUq-wcNF.html
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2

    Domyślnie

    A tak w dwóch żołnierskich słowach:
    - do nowobudujących rozumiem że tylko "Moje ciepło"? Ulga od podatku tylko dla wymieniających stare piece na pompę?
    - kto może wyliczyć i podpisać się pod Ep? i na jakim etapie budowy powinno być to wyliczenie? po zakończeniu budowy ale przed oddaniem do użytku?
    - czy jeśli mam SSZ i fakturę na pompę to mogę już składać wniosek? (przy założeniu, że przebrnąłem przez Ep)

    A na marginesie: szczucie dużymi dotacjami i robienie wody z mózgu starszym osobom, właścicielom starych nieocieplonych domów z grzejnikami, że PC jest dla nich alternatywą dla drogiego gazu i węgla jest trochę nie fair. Pompa ciepła i grzejniki to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie. I dołożenie styropianu na elewacji kamienicy czy wymiana okien niewiele tu pomogą.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 27-07-2022 o 12:10

  3. #3

    Domyślnie

    A czy jest jakieś dofinansowanie do PC CWU dla nowobudowanych budynków?

  4. #4
    Banned
    Helen21

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-687
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sprawdź na stronach rządowych

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Osobiście bym się wstrzymał. Poczekał czy przypadkiem te rewelacje rządowe wejdą i w jakiej formie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    A na marginesie: szczucie dużymi dotacjami i robienie wody z mózgu starszym osobom, właścicielom starych nieocieplonych domów z grzejnikami, że PC jest dla nich alternatywą dla drogiego gazu i węgla jest trochę nie fair. Pompa ciepła i grzejniki to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie. I dołożenie styropianu na elewacji kamienicy czy wymiana okien niewiele tu pomogą.
    Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem o szczuciu, bo jak powiedział kiedyś poseł Kurski: "głupi lud wszystko kupi". Jednak z drugą częścią już nie do końca. Nie jestem pewien, czy PC nie wygeneruje mniejszych kosztów ogrzewania w starych, nie ocieplonych domach w porównaniu do np węgla. Oczywiście pompa w takim wypadku "pociągnie" sporo prądu, ale chyba i węgla pójdzie sporo by ogrzać taki dom. Jeśli ktoś spalał powiedzmy 5 ton groszku, co przy dzisiejszych cenach w Radomiu daje 17500pln(!), to pompa musiałaby zużyć 22 MWh. Oczywiście biorę pod uwagę tylko ceny mediów tu i teraz, oraz pomijam koszty instalacji.
    Stiebel HPA 8kW

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Pompa ciepła i grzejniki to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie. I dołożenie styropianu na elewacji kamienicy czy wymiana okien niewiele tu pomogą.
    Mylisz się i to bardzo kolego
    Wystarczy przewymiarować grzejniki
    u mnie przy temperaturach w dzień okolice 0 noc do -8 stopni puszczam wodę na grzejniki 32 -34 stopnie
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce liczyc że kupi pompe i później przez pół roku albo wiecej będzie się modlił o przyznanie dotacji to ja bym się wstrzymał.
    Jezdza po wsiach przyglupy i wciskają tym biednym ludziom pompy, przedstawiają jakieś szemrany formy finansowania po to tylko żeby tego biednego chłopa urobic na pompę netsu!!! (bo to przecież rynkowy hit i spółka akcyjna-takiej używają narracji) za 31tys już po wszelkich dotacjach i zwrotach podatku. Rysują z palca wykresy i punkty biwalentne nie pytając o zużycie węglem, drewna i śmieci.
    Znam przypadki że ludzie sprzedawali po 2ha pola żeby skorzystac z promocji bo w przyszłym roku nic nie będzie a jak będzie to droższe.
    Czy ktoś pomyślał zakładając taki temat?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jak już klient założy pompę i uda mu się cudem przebrnąć przez wnioski o wypłate z pierdylionem kopii wszystkiego to jeszcze dostanie po paru miesiącach meila że ma teraz sfotografować to co zrobił z położeniem chałupy z gps , opisać wszystkie prace. Już widzę starszą osobę jak to ogarnia. Właśnie dostałem taką wiadomość.
    Ostatnio edytowane przez rrrrrrr ; 19-12-2022 o 16:09

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    DO REDAKCJI. Dopiszcie pod artykułem że jak już klient założy pompę i uda mu się cudem przebrnąć przez debilne wnioski o wypłate z pierdylionem kopii wszystkiego to jeszcze dostanie po paru miesiącach meila że ma teraz sfotografować to co zrobił z położeniem chałupy z gps , opisać wszystkie prace , bo szanowni państwo traktują nas jak złodziei a przyjechać im się nie chce. Już widzę starszą osobę jak to ogarnia. Właśnie dostałem taką wiadomość.
    Już w 20r. skorzystałem z dopłat do PC ( czyste powietrze ) 13,5k + 23% z faktury. ok 20k
    I nikt nie musiał mnie odwiedzać a tym bardziej bez GPS. No ale jak się nie chce ruszyc 4 liter to lepiej narzekać. Listonosz ci nie przyniesie. Potrzebne min wysiłku przy kompie i tyle.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie rozumiem twego wpisu , jesteś zatrudniony i bronisz papierkowego systemu ludzi zatrudnionych do przekładania papierków . Faktura zakupu PC i całej inwestycji , dokumenty firmy która to instalowała z odbiorem i to jest im mało trzeba im zdjęć z gps . Mają ponoć pięć lat na sprawdzenie. To jest szukanie pretekstu do odwlekania lub odmowy wypłaty. Widać dwa lata temu pis kasy miał więcej a teraz szukają gdzie się da.
    Ostatnio edytowane przez rrrrrrr ; 19-12-2022 o 16:11
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Nie rozumiem twego wpisu , jesteś zatrudniony w WFOŚ i bronisz papierkowego systemu ludzi zatrudnionych do przekładania papierków i szukania dziury. Faktura zakupu PC i całej inwestycji , dokumenty firmy która to instalowała z odbiorem i to jest im mało trzeba im zdjęć z gps i położeniem domu . Mają ponoć pięć lat na sprawdzenie. To jest szukanie pretekstu do odwlekania lub odmowy wypłaty. Widać dwa lata temu pis kasy miał więcej a teraz szukają gdzie się da.
    TA -Zapewne było więcej ha ha bo było 100mld. a teraz 95
    Każda firma (producent) wystawi kartę charakterystyki urządzenia.
    Cholera szkoda że mi się już nie da nic wziąć bo wykorzystałem na max.
    Żal mi takich jak TY. Wybacz-nieudaczników.
    PS. skorzystałem Ja jak i rodzina oczywiście na inne gosp. dom.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie pisałem nic o producencie który wystawi kartę charakterystyki tylko o firmie wykonująca instalacje która się z tego też rozlicza . Jeśli twój pisi rząd ma tyle kasy to dlaczego wypłata trwa pół roku i mają takie zaległości z płatnościami . Ja sobie z tym poradziłem i napisałem wyrażnie że problem mogą mieć ludzie starsi i że fundusz dokłada zbędnych formalności. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem wybacz-bucu przemądrzały. Bez odbioru.
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Nie pisałem nic o producencie który wystawi kartę charakterystyki tylko o firmie wykonująca instalacje która się z tego też rozlicza . Jeśli twój pisi rząd ma tyle kasy to dlaczego wypłata trwa pół roku i mają takie zaległości z płatnościami . Ja sobie z tym poradziłem i napisałem wyrażnie że problem mogą mieć ludzie starsi i że fundusz dokłada zbędnych formalności. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem wybacz-bucu przemądrzały. Bez odbioru.
    Najlepiej napisać BEZ ODBIORU - jak się jest tępym i nie ma się nic do powiedzenia.
    -Skoro wszystko ci poszło jak należy -to nie zniechęcaj innych
    - zapewniam cię że starsza osoba zapewne nie mieszka sama i ktoś tam jej pomoże
    -A TY --- skoro skorzystałeś z dopłat to ten PIS zapewne i twój rząd - bo te programy są za ich rządów. To akurat mnie nie obchodzi. Ale warczenie na FM i pisanie o polityce świadczy o jednym.
    PS. po za tym jak się korzysta z programów to jakieś obowiązki trzeba spełnić . Żaden pracownik WFOŚ nie musi znać parametrów danego urządzenia . A TY jak chcesz dopłaty to twój zasrany obowiązek jest aby to udowodnić stosownymi papierami.
    KUŹWA dali mu kasę i jeszcze szczeka --bo dali po 1/2roku !!!!!!!!!
    A JAK BY TAK NIC NIE DALI---- To co? na kogo bys szczekał -też na rząd. No przecie bo niby na kogo.
    PAJAC I TYLE.
    ____ Tys już PC kupił na innym forum widać twe zadowolenie z PC
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 18-12-2022 o 22:26
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z dopłatami do Czystego Powietrza nie ma problemów jeśli wszystko jest montowane przez firmę i ta wystawia protokół montażu.Korzystałem z dopłaty do pompy i wszystko przeszło w miarę problemowo.

    Natomiast jeśli robimy coś sami to wymagania są absurdalne i na dodatek bezsensowne. Występowałem też o dotację do rekuperatora a instalację montowałem samodzielnie. Oczywiście były wszystkie faktury za materiał, zdjęcia instalacji, odbiór wentylacji przez uprawnioną osobę itp. Zażądali ode mnie kosztorysu wykonanego przez osobę z uprawnieniami.
    Na pytanie po co, robić "wstecz" kosztorys do instalacji która już jest wykonana i są wszystkie faktury nie potrafili odpowiedzieć. Ma być i już. Żebym jeszcze jakoś ceny zawyżał, ale 10 tyś za gotową instalację z rekuperatorem to chyba nie jest dużo. Za taki "profesjonalny" kosztorys zawołali mi 1500 zł, dopłaty do reku miałem mieć 3 tyś więc sobie odpuściłem

    Korzystałem też z Mojej Wody i tu też były kolejne absurdy. Nie wystarczyło że dostarczyłem faktury, jeśli faktura była opłacana kartą to żądali potwierdzenia zapłaty z konta. Problem w tym, że takie potwierdzenie można w moim banku internetowo wygenerować do 2 lat i udało się rzutem na taśmę. Dosłownie kilka dni później musiałbym jeździć po bankach i załatwiać zaświadczenia o zapłaceniu kartą - i po co? Nie mówiąc o tym że termin wypłaty przesunął się o ponad rok, takie mają opóźnienia.


    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Najlepiej napisać BEZ ODBIORU - jak się jest tępym i nie ma się nic do powiedzenia.
    -Skoro wszystko ci poszło jak należy -to nie zniechęcaj innych
    To nie tyle kwestia zniechęcania co ostrzeżenie. Bo może się okazać że nie dopatrzyłeś jakiejś głupoty i dotacji nie dostaniesz. I ktoś może np. wziąć droższą pompę z myślę o dotacji a potem zostać z ręką w nocniku.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    PS. po za tym jak się korzysta z programów to jakieś obowiązki trzeba spełnić
    Tylko niech te obowiązki mają sens. Pisałem powyżej jakie są absurdy.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    KUŹWA dali mu kasę i jeszcze szczeka --bo dali po 1/2roku !!!!!!!!!
    Mi z Mojej Wody mieli dać po pół roku a dali po półtora. Też mam zamknąć dziób i się cieszyć? Jak przez ten rok, przy takiej inflacji straciłem 20% dotacji?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Z dopłatami do Czystego Powietrza nie ma problemów jeśli wszystko jest montowane przez firmę i ta wystawia protokół montażu.Korzystałem z dopłaty do pompy i wszystko przeszło w miarę problemowo.

    Natomiast jeśli robimy coś sami to wymagania są absurdalne i na dodatek bezsensowne. Występowałem też o dotację do rekuperatora a instalację montowałem samodzielnie. Oczywiście były wszystkie faktury za materiał, zdjęcia instalacji, odbiór wentylacji przez uprawnioną osobę itp. Zażądali ode mnie kosztorysu wykonanego przez osobę z uprawnieniami.
    Na pytanie po co, robić "wstecz" kosztorys do instalacji która już jest wykonana i są wszystkie faktury nie potrafili odpowiedzieć. Ma być i już. Żebym jeszcze jakoś ceny zawyżał, ale 10 tyś za gotową instalację z rekuperatorem to chyba nie jest dużo. Za taki "profesjonalny" kosztorys zawołali mi 1500 zł, dopłaty do reku miałem mieć 3 tyś więc sobie odpuściłem

    Korzystałem też z Mojej Wody i tu też były kolejne absurdy. Nie wystarczyło że dostarczyłem faktury, jeśli faktura była opłacana kartą to żądali potwierdzenia zapłaty z konta. Problem w tym, że takie potwierdzenie można w moim banku internetowo wygenerować do 2 lat i udało się rzutem na taśmę. Dosłownie kilka dni później musiałbym jeździć po bankach i załatwiać zaświadczenia o zapłaceniu kartą - i po co? Nie mówiąc o tym że termin wypłaty przesunął się o ponad rok, takie mają opóźnienia.



    To nie tyle kwestia zniechęcania co ostrzeżenie. Bo może się okazać że nie dopatrzyłeś jakiejś głupoty i dotacji nie dostaniesz. I ktoś może np. wziąć droższą pompę z myślę o dotacji a potem zostać z ręką w nocniku.


    Tylko niech te obowiązki mają sens. Pisałem powyżej jakie są absurdy.


    Mi z Mojej Wody mieli dać po pół roku a dali po półtora. Też mam zamknąć dziób i się cieszyć? Jak przez ten rok, przy takiej inflacji straciłem 20% dotacji?
    Skoro się coś robi samemu to sie kalkuluje czy mi się to opłaca czy nie. Skoro zrobiłeś a dali po 1,5roku to w czym problem. Jak robiłeś to też za matriały zapłaciłeś mniej.
    Moja Woda to już jak dla mnie porażka dawali 5k nie wiem czy tak jest dalej A sam zbiornik 2m3 kosztował już nie wiem ile ale pewnie więcej niż 3k I co to niby za oszczędność te 2m3 wody Jak ja tygodniowo puszczam na działkę 200---300m3 TAK 300m3 wody.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 19-12-2022 o 15:06
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Skoro się coś robi samemu to sie kalkuluje czy mi się to opłaca czy nie. Skoro zrobiłeś a dali po 1,5roku to w czym problem. Jak robiłeś to też za matriały zapłaciłeś mniej.
    Problem w tym, że mieli dać po pół roku. Planowałem za kasę z Mojej Wody kupić materiał na ogrodzenie, po półtorej roku cena stali była x2.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Moja Woda to już jak dla mnie porażka dawali 5k nie wiem czy tak jest dalej A sam zbiornik 2m3 kosztował już nie wiem ile ale pewnie więcej niż 3k I co to niby za oszczędność te 2m3 wody Jak ja tygodniowo puszczam na działkę 200---300m3 TAK 300m3 wody.
    Jeśli potrzebujesz 300 m3 to wiadomo, że to nie to nie program dla Ciebie. Ale tu nie jest mowa o tym czy się program opłaca, tylko jak kombinują i żeby nie wypłacić kasy, albo wypłacić jak najpóźniej.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Sam sobie zrobiłem pompę ciepła za 1/5 ceny oryginalnej i działa tak samo a dofinansowania nie biorę bo rzygać mi się chce od tych dofinansować one zepsuły cały rynek.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Sam sobie zrobiłem pompę ciepła za 1/5 ceny oryginalnej i działa tak samo a dofinansowania nie biorę bo rzygać mi się chce od tych dofinansować one zepsuły cały rynek.
    No to Super- Brawo TY
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony