dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matcb

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-950
    Posty
    1

    Domyślnie wymiana kominka powietrznego na kominek z płaszczem wodnym

    Witajcie.
    Obecnie posiadam kominek powietrzny Arysto A11 (800x510)H. Chcialbym go wymienić na ten sam model tylko że z płaszczem wodnym. Mam zrobiony front ze spieków pod wymiar tego kominka i dlatego taki sam również rozważam.
    Na stronie producenta i w sklepach internetowych w opisie wkładu wodnego są zapisy o mocy nominalnej wkładu 24 kW natomiast mocy do płaszcza wodnego 21 kW. Czy możliwa jest taki duży udział płaszcza w oddawaniu ciepła. Wynika z tego że 87,5% idzie w wodę. Takich parametrów nie mają najlepsze kominki a tu taki wynik.
    Czy jest ktoś na forum kto posiadam kominek Arysto z płaszczem wodnym i może to potwierdzić?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał matcb Zobacz post
    Witajcie.
    Obecnie posiadam kominek powietrzny Arysto A11 (800x510)H. Chcialbym go wymienić na ten sam model tylko że z płaszczem wodnym. Mam zrobiony front ze spieków pod wymiar tego kominka i dlatego taki sam również rozważam.
    Na stronie producenta i w sklepach internetowych w opisie wkładu wodnego są zapisy o mocy nominalnej wkładu 24 kW natomiast mocy do płaszcza wodnego 21 kW. Czy możliwa jest taki duży udział płaszcza w oddawaniu ciepła. Wynika z tego że 87,5% idzie w wodę. Takich parametrów nie mają najlepsze kominki a tu taki wynik.
    Czy jest ktoś na forum kto posiadam kominek Arysto z płaszczem wodnym i może to potwierdzić?
    Mam dokładnie taki kominek i co prawda stosunku mocy "płaszcz/powietrze" potwierdzić nie mogę, bo trzeba by jakieś pomiary porobić, ale subiektywnie jest OK i kominek nie robi sauny w pomieszczeniu, w którym stoi. Pomieszczenie ma ok. 40m2 i jest w nim również podłogówka zasilana z tego kominka.

    Żeby wydłużyć przyjemny czas spędzany przy kominku , u siebie zmniejszyłem palenisko za pomocą trzech cegieł szamotowych (znalazłem taką podpowiedź chyba nawet na tym forum ), co zmniejszyło moc kominka i pewnie proporcjonalnie zmniejszyło również emisję przez szybę.

    Generalnie... - polecam ten model kominka

  3. #3
    Banned
    Jagnst

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jakbym miała grzanie wysokotemperaturowe (kaloryfery) to bym pewnie robiła przy podłogówce sporo trzeba kasy dołożyć żeby to poprawnie działało. Ostatnio palimy na budowie kozą 7kw która stoi w salonie przy braku prądu to wstarczy naprawdę żeby w komforcie kilka dni przesiedzieć przy pootwieranych drzwiach do pokoi. PAmiętaj że jak nie ma prądu to sterowniki i cała automatyka i tak nie działa więc szczególnie przy podłogówce słabo z tym zastąpieniem centralnego. Ogólnie będziemy mieli kominek ale w wersji tradycyjnej.
    Przekalkulowaliśmy sobie wszystko i jednak nie zdecydujemy się na płaszcz wodny.
    Ostatnio edytowane przez Jagnst ; 26-08-2022 o 12:39

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagnst Zobacz post
    Jakbym miała grzanie wysokotemperaturowe (kaloryfery) to bym pewnie robiła przy podłogówce sporo trzeba kasy dołożyć żeby to poprawnie działało.
    Jak ma poprawnie działać, to różnicy praktycznie nie ma. Jak ma działać niepoprawnie, to faktycznie przy kaloryferach kocioł ma nieco łatwiej...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Przy odpowiednio dużej ilości betonu i pętli da się grzać bez bufora ale z odpowiednio dobraną mocą wkładu

    btw. jaki głowny powód zmiany na PW?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony