dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 136
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brylak

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-003
    Posty
    2

    Domyślnie gdzie ten tani węgiel

    Cudowna wiadomość o dostawach węgla gruchnęła, ale gdzie ten węgiel można kupić? Cos wydaje mi się że pojechał do elektrowni i elektrociepłowni, bo zapotrzebowanie jest duże. A co zawyły człowiek ma zrobić? Pewnie kolejki, zapisy i czatowanie tydzień pod skupem mnie czeka? Jakie są wasze przewidywania?

  2. #2

    Domyślnie

    Tani?
    W Mongolii i gdzieś w Ameryce łacińskiej.
    A w portach EU, drożej niż na naszych składach.
    A nasz Pinokio, to nawet się nie interesuję tematem. Tylko podpisuje zakazy, co jest oczywistością, od kiedy stał się premierem.
    Sam powiedział, że mamy zarabiać na miskę ryżu, kiedy był prezesem banku.
    Także pinokio, prezes, długopis, to w to samo. Wszyscy grają do bramki byłego premiera, który się ewakuował z tonącego okrętu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marat35

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-042
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brylak Zobacz post
    Cudowna wiadomość o dostawach węgla gruchnęła, ale gdzie ten węgiel można kupić? Cos wydaje mi się że pojechał do elektrowni i elektrociepłowni, bo zapotrzebowanie jest duże. A co zawyły człowiek ma zrobić? Pewnie kolejki, zapisy i czatowanie tydzień pod skupem mnie czeka? Jakie są wasze przewidywania?
    Większość z nas nie ma szans na tak zwany tani węgiel, sprowadzony z innych krajów z dopłatą. Dlaczego?
    Dopłata do tańszego węgla w tym roku – bo zadeklarowane pieniądze są podzielone na 2 lata – wystarczy na ok. 1,4 mln ton a przypominam, że w każdym roku indywidualne gospodarstwa domowe potrzebują około 6-7 mln ton. Więc to co tak szumnie zapowiadali to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb.
    Dodatkowy problem to niejasne warunki dla współpracujących firm, otóż prywatne przedsiębiorstwa musiałyby same kredytować tani węgiel dla klientów bo możliwa dopłata dopiero w marcu przyszłego roku. Tak na marginesie zdaje sobie sprawę, że aktualnie żyjemy w trudnym, około wojennym czasie i jestem w stanie zapłacić więcej za węgiel – jak mus to mus. Za wszystko płacimy więcej – inflacja realna to 20% a ta związana z żywnością to pewnie i ze 30%. Czasy taniej energii ciepła też już bezpowrotnie za nami. Tym bardziej że jak widać aktualnie oznaczała ona krew niewinnych. Jestem w stanie zapłacić więcej, nawet jeśli będą wspomagał się kredytem. Właśnie zrobiłem mniejsze co prawda ale jednak zakupy ekogroszku /moderowano/ dla rodziców i szwagra – jest dostępny w sklepie internetowym i można go kupić bez kolejek bez problemów. Cena jest wysoka jednak kupiłem teraz bo podejrzewam, że od września będzie jeszcze drożej nawet w okolicach 4,5 za tonę. /moderowano/ mam sprawdzonego ma wysoką moc i splam go mniej.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-07-2022 o 14:27 Powód: Regulamin pkt 2.4

  4. #4

    Domyślnie

    Tani węgiel będzie wycofany, teraz dają 3000PLN i róbta z tym co chceta. Np. można rozmienić na niskie nominały i na rozpałkę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cała prawda o kryzysie węglowym jest taka:
    W 2019 rząd PiS nakazał ograniczyć wydobycie o 9 mln ton.
    Lukę zapełnił tani węgiel z Rosji.
    Od lutego nie zrobili nic, a w zasadzie spowodowali dramatyczną sytuację działając na niekorzyść obywateli.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brylak Zobacz post
    Jakie są wasze przewidywania?
    Nie nakręcajmy spirali strachu. Pani Minister Moskwa powiedziała że Polacy mają pełne piwnice węgla który kupili wcześniej.
    Regulamin forum

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Cała prawda o kryzysie węglowym jest taka:
    W 2019 rząd PiS nakazał ograniczyć wydobycie o 9 mln ton.
    Lukę zapełnił tani węgiel z Rosji.
    Od lutego nie zrobili nic, a w zasadzie spowodowali dramatyczną sytuację działając na niekorzyść obywateli.
    Krótko, rzetelnie i na temat - cała prawda o aktualnej sytuacji.
    Regulamin forum

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    A może by tak Polacy nauczyli się wreszcie palić węglem? Jak widzę te kłęby żółtego dymu z kominów, to wiem, że można tam zmniejszyć zużycie węgla o połowę prawidłowo paląc. Jak by wszyscy tak zrobili, to węgla by starczyło. Pomarzyć można.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    A może by tak Polacy nauczyli się wreszcie palić węglem? Jak widzę te kłęby żółtego dymu z kominów, to wiem, że można tam zmniejszyć zużycie węgla o połowę prawidłowo paląc. Jak by wszyscy tak zrobili, to węgla by starczyło. Pomarzyć można.
    Wujkowi tłumaczyłem, jak palić oszczędnie i mnie zwyzywał (wie lepiej, bo tak pali od 40 lat!). Potem zaczął palić oszczędnie, bo ... ksiądz na kazaniu mówił jak palić w piecu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    "gdzie ten tani węgiel"
    Podczas szczytu klimatycznego w Katowicach prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska zapasy węgla ma na 200 lat. To samo mówił w kampanii prezydenckiej w 2015 roku.
    W maju 2015 roku w czasie kampanii prezydenckiej ówczesny europoseł Andrzej Duda odwiedził Śląsk. Przed kopalnią "Halemba-Wirek" górnikom udającym się na szychtę rozdawał kawę i bułki. Przekonywał wtedy, że "nie ma zgody na zamykanie polskich kopalń". Stwierdził, że węgiel to "jest nasz narodowy skarb i gwarancja suwerenności energetycznej".
    Zwrócił wtedy uwagę, że Polska posiada 90 procent europejskich złóż węgla, i że możemy go wydobywać ponad 200 lat. - Śląsk jest bardzo ważnym miejscem, dla Polaków jest symbolem ciężkiej pracy ludzi, którzy są bardzo zaangażowani. Praca górnika jest pracą szczególną, ci ludzie zasługują na wielki szacunek - powiedział wtedy europoseł Duda.

    Podobnie prezydent Andrzej Duda mówił o polskim węglu podczas katowickiego szczytu klimatycznego. - Węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Jak podają eksperci, mamy jeszcze zapasy węgla na 200 lat i trudno, żebyśmy z naszego surowca, dzięki któremu mamy suwerenność energetyczną zapewnioną i zagwarantowaną, całkowicie zrezygnowali - powiedział w poniedziałek. Potem podczas konferencji prasowej oświadczył, że nie ma dzisiaj strategii całkowitej rezygnacji z węgla w Polsce.

    https://konkret24.tvn24.pl/polska,10...la,889365.html

    Chyba miał rację.
    Węgla mamy pod dostatkiem ale głęboko pod ziemią.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Czyli trzyma chłop fason, tylko "czasami" wypsnie mu sie cóś głupiego nie po linii i bazie. Nasz pieseł też tak miał, czasem mu sie wypsło ciche "pssss". Wystarczyło głosno pociagnać nosem albo spytać "Kto to?" Wrrrr, hau, hau to przecież nie ja! To było z tyłu.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brylak Zobacz post
    Cudowna wiadomość o dostawach węgla gruchnęła, ale gdzie ten węgiel można kupić? Cos wydaje mi się że pojechał do elektrowni i elektrociepłowni, bo zapotrzebowanie jest duże. A co zawyły człowiek ma zrobić? Pewnie kolejki, zapisy i czatowanie tydzień pod skupem mnie czeka? Jakie są wasze przewidywania?
    Można kupić za 3-3,5 tyś za tonę . Za miesiąc dwa będzie dużo węgla właśnie w tych cenach. Dla szczęśliwców jest węgiel ze sklepu PGG i Taurona

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    A może by tak Polacy nauczyli się wreszcie palić węglem? Jak widzę te kłęby żółtego dymu z kominów, to wiem, że można tam zmniejszyć zużycie węgla o połowę prawidłowo paląc. Jak by wszyscy tak zrobili, to węgla by starczyło. Pomarzyć można.
    Czyli jak? Jak należy palić?

  14. #14

    Domyślnie

    Gdyby dziś rządził Donald Tusk, nie byłoby problemu z węglem. Polska energetyka wiatrowa i fotowoltaika byłyby na takim poziomie rozwoju, że trochę węgla na uzupełnienie potrzeb energetycznych, znalazłoby się bez problemu.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Gdyby dziś rządził Donald Tusk, nie byłoby problemu z węglem. Polska energetyka wiatrowa i fotowoltaika byłyby na takim poziomie rozwoju, że trochę węgla na uzupełnienie potrzeb energetycznych, znalazłoby się bez problemu.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Też oczy przetarłem ze zdumienia
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #17

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że kiedyś wyjaśni się dlaczego Szydło tak bardzo nie lubiła wiatraków, a Morawiecki teraz paneli słonecznych. A przy okazji okazało się też że nie lubią węgla. Ile i kto zarobił na takiej gospodarce energetycznej?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Gdyby dziś rządził Donald Tusk, nie byłoby problemu z węglem. Polska energetyka wiatrowa i fotowoltaika byłyby na takim poziomie rozwoju, że trochę węgla na uzupełnienie potrzeb energetycznych, znalazłoby się bez problemu.
    Co ty gadasz?. Tylko nasz węgiel daje nam pewne i niezależne źródło energii.
    Regulamin forum

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Czyli jak? Jak należy palić?
    Od góry lub w odpowiednim do tego kotle zgazowującym z buforem ciepła, co by nie kisić opału bo w domu gorąco.
    Regulamin forum

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Co ty gadasz?. Tylko nasz węgiel daje nam pewne i niezależne źródło energii.
    A w gratisie to:
    https://www.youtube.com/watch?v=E4qYP4FyIf0
    https://www.youtube.com/watch?v=zG7E...=PST-Pstrokaty
    https://www.youtube.com/watch?v=eP25EVbn6zM
    i np to:
    https://www.youtube.com/watch?v=TFhMiJvSBEg
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-07-2022 o 23:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony