dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 136
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zamiast wygaszać kopalnie należałoby wypłacać wielkie odszkodowania. Chiny potrafiły zalać 2000 wiosek, żeby postawić tamę i produkować prąd. Podczas budowania dróg szybkiego ruchu wykupuje się ziemię, na której stoją czasem nowe domy, czasem całe osiedla. Czy Ślązacy protestowali przeciw budowie drogi S6?

    Swoją drogą drugi i czwarty link to jakaś żenada i manipulacja.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlaczego manipulacja ?
    Tu tez dopatrzysz się manipulacji ?
    https://www.youtube.com/watch?v=TLJJ...ILESIAFLESZTVS
    Wiesz ile takich podpieranych (nie piszę już nawet o sklamrowanych) budynkach jest w centrach śląskich miast
    Sam podpisywałem się pod wnioskiem o nieudzielenie koncesji kopalni "Paruszowiec" w Rybniku, bo wiem, jak potrafią zostać zdewastowane tereny pod którymi się fedruje.

    A "wielkie" odszkodowania oznacza droższy węgiel.
    I kółko się zamyka

    Ile domów zburzono przy budowie S6 ?
    I dlaczego Ślązacy mieliby protestować ?
    Ja tez nie zbierałem podpisów przeciwko "Paruszowcowi" w Rzeszowie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-07-2022 o 09:04
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlaczego manipulacja ?
    Bo w jednym filmie są jedynie zdjęcia pól i stawów, a na drugim gość przechylił kamerę o 10 stopni (co widać po kierunku wzrastania drzew) i powiedział, że budynek stoi pod takim kątem. Albo że naturalnie wyprofilowane wzgórze powstało wskutek zapadnięcia się terenu. Całe Kaszuby tak wyglądają. To film dla naiwnych.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tu tez dopatrzysz się manipulacji ?
    https://www.youtube.com/watch?v=TLJJ...ILESIAFLESZTVS
    Wiesz ile takich podpieranych (nie piszę już nawet o sklamrowanych) budynkach jest w centrach śląskich miast
    A gdzie ja napisałem, że nie istnieje coś takiego jak szkody górnicze? Z tego co wiem, na szkodach górniczych można nawet budować nowe budynki. Najczęściej na filmach widać stare domy, kamienice czy bloki z PRLu.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A "wielkie" odszkodowania oznacza droższy węgiel.
    A kasa na wygaszanie kopalń oznacza tańszy węgiel?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ile domów zburzono przy budowie S6 ?
    Dziesiątki albo i setki, bo jeszcze nie skończono. A to tylko jedna droga. Do tego np rodzice mojego kolegi mieszkają tuż za ekranem dźwiękochłonnym przy samym węźle. Kilkaset innych mieszkań jest w tej samej sytuacji. Spaliny i hałas non-stop. Dwie inne rodziny z mojej rodziny to samo. Domy się wręcz rozpadają od drgań. A to tylko krótkie odcinki jednej trasy. I co ciekawe, oni rozumieją wyższą konieczność, bo sami skorzystają z lepszej komunikacji, tylko zamiast wynieść się woleli zgarnąć kasę z odszkodowania i zacisnąć zęby.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I dlaczego Ślązacy mieliby protestować ?
    Jak to czemu? Bo się krzywda dzieje, bo mieszkać się nie da, bo zagrożenie zdrowia, bo majątek życia idzie w ruinę...
    Tak można w nieskończoność, ale jak był tani węgiel, deputaty czy specjalne sklepy dla górników, to nikt nie protestował. A każdy chce jednocześnie mieć tanią energię!

    Pierwszy z brzegu link http://28,8 mld zł na wygaszanie kop...afił do Sejmu
    Kuźwa, prawie 30 mld, żeby się uzależnić od obcego węgla! No geniusze normalnie. Pewnie od tego wygaszania ludzie z tych rozpadających się chałupek od razu poczują się bezpieczniej. I dostaną tani węgiel. Widać jak na dłoni co dostali: węgiel po 3 tysiące za tonę, jeśli w ogóle go kupią i jednorazowy ochłap w postaci 3000 zł.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #24

    Domyślnie

    A dom Ci się nie zawali?
    Tyle kasy, a za 20 lat na śmietnik przez szkody górnicze.
    Nawet kredytu nie zdążysz spłacić.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #25

    Domyślnie

    Tani brunatny był jeszcze początkiem lutego z Czech po 450zł/t.
    Było trzeba brać.

    Jakość pomijam. Teraz, to każde wno jest na miarę złota.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    A dom Ci się nie zawali?
    Tyle kasy, a za 20 lat na śmietnik przez szkody górnicze.
    Nawet kredytu nie zdążysz spłacić.
    To jest świadoma decyzja inwestora. Ludzie potrafią budować na terenach zalewowych i też nie wiem na co liczą.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #27

    Domyślnie

    Nie.
    Budujesz, a nagle kopalnia występuje o koncesję.
    A mieszkańcy nie mają nic do gadania.
    Mieszkasz w rejonie, gdzie to nie grozi.
    Tak samo jak z autostradami, czy obwodnicami.
    Stawiają cię przed faktami dokonanymi.
    Nie masz wpływu na to.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Raptaw , ja Ci odpowiem .

    Jestem Zabrzaninem od urodzenia, mój nieżyjący ojciec przepracował na kopalni 35 lat . Ja nie poszedłem w jego ślady , bo on sam zawsze mi powtarzał ze kopalnia to piekło, ostateczna ostateczność jeśli chodzi o pracę .

    Ale do meritum, mieszkałem w Zabrzu przez 30 lat w bloku pod którym było fedrowane. Nie działo sie kompletnie nic i dalej nic sie nie dzieje a kopalnia jest zamknięta ponad 20 lat . W 2012 kupiliśmy mieszkanie w sąsiedniej Rudzie Śląskiej , w prostej linii 5km od bloku w Zabrzu. Też nad kopalnią.... Mimo ze jest to praktycznie centrum wszystko jest krzywe, zapada sie cała dzielnia , nie pojedyncze budynki.... Nasz blok jest aktualnie prostowany , tak PROSTOWANY . Blok to zwykły kwadraciak , jedna klatka . wymiary 20m x 20m , 4 piętra. Wiesz ile trzeba podnieść jeden narożnik żeby był prosty ? 86cm.... Sąsiedni blok prostowali 3 lata temu , 113cm . Dobrze ze jest taka technologia, Wyprostowanych bloków, budynków, kościołów a nawet szkół ( z salą gimnastyczną ) jest juz kilkaset a kilka tysięcy czeka w kolejce, niektóre trzeba było rozebrać. Koszt prostowania naszego bloku to jakieś 800 tys PLN a to mały blok. Trwa to juz pół roku, trzeba rozebrać wszystkie piwnice, zostawić tylko ściany zewnętrzne, w środku zrobić kratownicę która trzyma cały budynek, potem odcina sie ściany pod którymi co 2m jest podnośnik hydrauliczny. Same podnoszenie trwało 2 dni, po 8h w każdym, przy odciętych mediach ( był tylko prąd ) . Cała dzielnica jest krzywa, nie ma nigdzie prostego chodnika, idziesz albo z górki albo pod górkę. Jak znajdę czas to wrzucę tutaj fotki z całej operacji. Wstawie tez fotkę z naszego prostego juz bloku i zobaczysz bloki sąsiednie....

    W Zabrzu nie było szkód bo ojciec opowiadał ze oni zabezpieczali wyrobiska. A teraz nikt tego nie robi... Poczytaj sobie o szkodach w Rudzie, Bytomiu....

    My decyzję o budowie domu podjęliśmy właśnie przez kopalnie, szkody, krzywy blok i syf który nas otacza . A kopalnia juz 5 lat jest zamknięta....
    Warunek jaki postawiłem, to jak najdalej od Śląska, mimo ze zawsze mówiłem że to moja ziemia. Działkę kupiliśmy dopiero jak mieliśmy pewność że nie podlega ona żadnemu wydobyciu, 30km od mojego rodzinnego Zabrza, które za 50 lat może będzie juz tylko noclegownią....
    Ostatnio edytowane przez sito ; 31-07-2022 o 10:58

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Bo w jednym filmie są jedynie zdjęcia pól i stawów, a na drugim gość przechylił kamerę o 10 stopni (co widać po kierunku wzrastania drzew) i powiedział, że budynek stoi pod takim kątem. Albo że naturalnie wyprofilowane wzgórze powstało wskutek zapadnięcia się terenu. Całe Kaszuby tak wyglądają. To film dla naiwnych
    Ale zdajesz sobie sprawę•, że tych stawów jescze parę lat temu tam nie było ?
    Widziałeś film ze słupami energetycznymi sterczącymi ze stawu ?
    Też go tam kiedyś nie było.
    To nie Kaszuby

    Co do domu - mógł podejść z poziomicą i zmierzyć, może byś uwierzył

    Zresztą pokazałem ci kolejny film Też widzisz ram manipulację ?


    A gdzie ja napisałem, że nie istnieje coś takiego jak szkody górnicze? Z tego co wiem, na szkodach górniczych można nawet budować nowe budynki. Najczęściej na filmach widać stare domy, kamienice czy bloki z PRLu.
    Ha, ha ha... A to gorsi ludzie ?
    Interesują nas tylko właściciele nowych domów ? Cała dzielnica Paruszowiec to familoki, bloki i domy jednorodzinne.
    Oczywiście, że wybudować się na szkodach da, tylko jak teren zacznie się pochylać, to co ci pomoże płyta fundamentowa i rdzenie ?
    Sprzedasz taki dom ?

    Dziesiątki albo i setki, bo jeszcze nie skończono.
    No właśnie, kilkadziesiąt domów za które zapłacono.
    A to masz kilka tysięcy domów (bloków) pękających, krzywych, gdzie zupy do talerza na raz nie wlejesz. I za te niedogodności jedorazowe odszkodowania (śmieszne)



    Pierwszy z brzegu link http://28,8 mld zł na wygaszanie kop...afił do Sejmu
    Kuźwa, prawie 30 mld, żeby się uzależnić od obcego węgla! No geniusze normalnie. Pewnie od tego wygaszania ludzie z tych rozpadających się chałupek od razu poczują się bezpieczniej. I dostaną tani węgiel. Widać jak na dłoni co dostali: węgiel po 3 tysiące za tonę, jeśli w ogóle go kupią i jednorazowy ochłap w postaci 3000 zł.

    A to niby polski węgiel jest tańszy ?i ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-07-2022 o 11:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Ja to się martwię o naszych sąsiadów zza miedzy. Odeszli , co szumnie i często podkreślali, od węgla, a jednak potrzebują kamiennego 30-35mln ton w zależności od temperatur w zimie. Zaraz jaki minister ich wyjdzie i powie, że Polska przecież ma i trzeba się dzielić będzie, bo Unia to jedność!
    Hipokryzja i kłamstwa mają krótkie nogi, jak się okazuje. Ciekawe tylko, czy do niemiaszków to dotrze, że utopijne wizje czerwonozielonej koalicji ich sporo kosztują.
    A przypomnę obiecanki z połowy lat 90tych - ZERO atomówek do 2010r!!!
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    My decyzję o budowie domu podjęliśmy właśnie przez kopalnie, szkody, krzywy blok i syf który nas otacza . A kopalnia juz 5 lat jest zamknięta....
    Warunek jaki postawiłem, to jak najdalej od Śląska, mimo ze zawsze mówiłem że to moja ziemia. Działkę kupiliśmy dopiero jak mieliśmy pewność że nie podlega ona żadnemu wydobyciu, 30km od mojego rodzinnego Zabrza, które za 50 lat może będzie juz tylko noclegownią....
    Tylko potwierdzasz moje słowa. Za szkody płacić powinna kopalnia, np prostowanie domów. Za osiedlanie się nowych mieszkańców odpowiada mieszkaniec, chyba, ze zatajono przed nim plany wydobycia i możliwych szkód. I od tego są sądy.

    Trzeba było budować magazyny ciepła przy węzłach ciepłowniczych, co było możliwe od naprawdę dawna. Budownictwo mieszkaniowo powinno podlegać o wiele surowszym warunkom technicznym, np dopuszczać tylko domy max. "3 litrowe". Iluż inwestorów ma nowe domy na węgiel (przypominam: nowy dom to taki max 10-letni)???

    A co mamy teraz? Uzależnienie się od polityki państwa, które od przynamniej 20-tu lat ma w swojej doktrynie wojennej wpisaną Polskę jako głównego wroga w rejonie i dlatego ćwiczy co roku atak nuklearny na naszą stolicę No ale co się dziwić, skoro w listopadzie 2021 premier ogłasza, że będzie wojna z głównym dostawcą węgla, a miesiąc później przedstawia plan wygaszania krajowych kopalń tego węgla. Kraina absurdu
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    To jest świadoma decyzja inwestora. Ludzie potrafią budować na terenach zalewowych i też nie wiem na co liczą.
    Nie rozumiesz sedna sprawy.
    Teren zalewowy jest określony i budowanie się tam to przyjęcie do wiadomości zagrożenia
    A ja na przykład budowałem dom na terenie na któym nie przewidziano już eksploatacji górniczej
    Wiec nie stosowałem zabezpieczenia przeciw szkodom
    Aż nagle pojawił się pomysł, aby 5km od mojego domu postawili szyby nowej kopalni.
    Wg rzeczoznawczy teren miał się obniżyć i 1-2m, oczywiście jak to bywa nierównomiernie. Dodatkowo przez dzielnice pobliskich familoków, bloków i domów jednorodzinnych miała biec droga, krórą ciężarówki "wanny" miały wyjeżdząc w kierunku autostrady A1.

    Też mnie zapytasz "na co liczyłem" budując dom w tym miejscu ?

    Za osiedlanie się nowych mieszkańców odpowiada mieszkaniec, chyba, ze zatajono przed nim plany wydobycia i możliwych szkód. I od tego są sądy
    Święta naiwności !!
    W 2012 niie było planów, bo KWK Chwałowice stwiedziła, że tego pasa eksploatować na nie będzie. I dotrzymała słowa.
    A w 2020 pojawiła się polsko-chińska spółka BAPRO, która stwierdziła, że jak postawi szyby bliżej, niż KWK Chwałowice, to się opłaci.
    I wystąpiła o koncesję.
    I co zrobisz w sądzie ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-07-2022 o 11:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Raptaw, czesto nie ma sie z kim sądzić bo kopalnia juz "X" lat jest zamknięta, a teren sie zapada cały czas. Nasz blok jest wyprostowany, ale bedzie dalej sie zapadał. Dlatego mieszkanie sprzedaliśmy . Nie chcemy sie kiedyś znowu z tym użerać.

    A pomyśl ile jest prywatnych domów krzywych . I nie licz Śląska tylko tam gdzie jest Zabrze , Bytom, Chorzów czy Ruda Śląska czyli aglomeracja. Węgiel jest aż do granicy z Czechami....

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-07-2022 o 11:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale zdajesz sobie sprawę•, że tych stawów jescze parę lat temu tam nie było ?
    Widziałeś film ze słupami energetycznymi sterczącymi ze stawu ?
    Też go tam kiedyś nie było.
    Nie bardzo rozumiem: jak deweloper zmelioruje pola i postawi bloki obok utworzonego akwenu, to nie ma problemu, a jak kopalnia spowoduje powstanie jeziorka, to problem jest. Gdzie jest właściciel tych terenów i czemu nie idzie z tym do sądu? Wybacz, ale ja dostrzegam w ofiarach szkód górniczych wrodzoną bezradność. Kopalnie robią co chcą, ludzie podkładają pod ściany jakieś belki i wzywają telewizję, żeby cały Świat dowiedział się o ich krzywdzie. Ja sobie ktoś pozwoli, to tak ma. Ale jak nie pozwala, to niech się później nie skarży na brak węgla i jego wysokie ceny. Nic tylko zjeść ciastko i mieć ciastko.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zresztą pokazałem ci kolejny film Też widzisz ram manipulację ?
    Ha, ha ha... A to gorsi ludzie ?
    Interesują nas tylko właściciele nowych domów ? Cała dzielnica Paruszowiec to familoki, bloki i domy jednorodzinne.
    Oczywiście, że wybudować się na szkodach da, tylko jak teren zacznie się pochylać, to co ci pomoże płyta fundamentowa i rdzenie ?
    Sprzedasz taki dom ?
    Przecież napisałem, że nie. Czemu w kółko o to pytasz?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No właśnie, kilkadziesiąt domów za które zapłacono.
    A to masz kilka tysięcy domów (bloków) pękających, krzywych, gdzie zupy do talerza na raz nie wlejesz. I za te niedogodności jedorazowe odszkodowania (śmieszne)
    A czemu śmieszne? Nie widzisz, że coś tu nie gra? Rozpoczęcie budowy S6 blokowały dosłownie trzy osoby, które nie chciały się zgodzić na warunki wykupu ziemi. Samą trasę przesunięto przynamniej w dwóch miejscach, bo ludzie potrafili się dogadać między sobą i zablokować trasę nie jako całość, tylko jej szczegołową realizację.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A to niby polski węgiel jest tańszy ?i ?
    Najdroższy jest węgiel, którego nie ma.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    fotohobby , krzywa zupa w talerzu albo drink to była nasz codzienność

    Do tego jak remontować takie mieszkanie ? Troszkę poprostujesz to potem jak podniosą blok to masz zaś krzywo w drugą strone.... Nie zrobisz nic to żyjesz z krzywymi meblami, zlatujesz z łóżka.... Lodówki nie dało sie wypoziomować na orginalnych nóżkach . do tego same sie zamykają albo otwierają drzwi lecąc w kierunku spadu . Okna to samo.... Część ludzi przy wymianie okien montowała je w poziomie, teraz jak podnieśli blok mają krzywo.... A to tylko jeden mały blok, w miejscu gdzie mieszka kilka milionów ludzi....

  17. #37

    Domyślnie

    Coraz większe szkody górnicze i coraz bardziej uciążliwy smog - przywiązanie do węgla powoli kończy się nawet na Śląsku.
    Mieszkam w poludniowej Wielkopolsce, mieszkam na węglu kamiennym, tak słyszeli rodzice od geologów, którzy badali jakość gruntu pod budowę bloków... oby nie drugi Śląsk.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 31-07-2022 o 13:27

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem: jak deweloper zmelioruje pola i postawi bloki obok utworzonego akwenu, to nie ma problemu, a jak kopalnia spowoduje powstanie jeziorka, to problem jest. Gdzie jest właściciel tych terenów i czemu nie idzie z tym do sądu? Wybacz, ale ja dostrzegam w ofiarach szkód górniczych wrodzoną bezradność. Kopalnie robią co chcą, ludzie podkładają pod ściany jakieś belki i wzywają telewizję, żeby cały Świat dowiedział się o ich krzywdzie. Ja sobie ktoś pozwoli, to tak ma. Ale jak nie pozwala, to niech się później nie skarży na brak węgla i jego wysokie ceny. Nic tylko zjeść ciastko i mieć ciastko.
    .
    Podaj link, że deweloper zrobił podobne jeziorka, co te szkody górnicze.
    Poza tym - usiłujemy ci powiedzieć, ze dochodzenie odszkodowania od podmiotu, który kilkanaście (kilkadziesiąt) lat nie istnieje nie nie jest łatwe.
    Trochę taka naiwność od ciebie bije, tak jak z propozycję pójścia do sądu, bo nowa firma chce uruchomić nowa koncesję.

    I mnie wiem, skąd wziąłeś te bzdurne pomówienia o "bezradności"
    Znowy naiwność z Twojej strony jęsli sądzisz, że da się w rok, wywalczy c odszkodowania i wyprostowac blok.

    Wiesz, ile to trwa, ile firm to robi, a ile budynków czeka w kolejce ?
    Nie wiesz - a ci ludzie muszą mieszkać w takich warunkach przez kilkanaście lat, a naprawa daje często tylko czasowy efekt

    Ty chcesz tylko dostac prąd do swojego domu.
    Z węgla, oby daleko od Ciebie wykopanego i spalonego.

    Najdroższy jest węgiel, którego nie ma.
    Dlatego trzeba go sprowadzić. To to, że rząd nie ogarnia - to już pretensje do tych, co ich wybierali
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    fotohobby , krzywa zupa w talerzu albo drink to była nasz codzienność

    Do tego jak remontować takie mieszkanie ? Troszkę poprostujesz to potem jak podniosą blok to masz zaś krzywo w drugą strone.... Nie zrobisz nic to żyjesz z krzywymi meblami, zlatujesz z łóżka.... .
    Wiem, w Rudzie śląskiej jest taka przychodnia lekarska, gdzie jak wchodzisz, to masz wrażenie, że co szwankuje błędnik - niby idziesz prosto, a ściąga cię w prawo
    Kto tu nie mieszka, nie ma pojęcia...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Tak jak pisze fotohobby , walka trwa latami . Nasz blok został wyprostowany bo mieszka w nim ktoś kto pracuje w tej "dziedzinie" . To było 10 lat walki.
    Bloki obok, które nie zdążyły prawdopodobnie bedą krzywe , bo minął już czas na sądzenie się. A miasto i spółdzielnia pewnie powie ze nie ma kasy...
    Ale znam przypadki , ze prywatny dom nie doczekał sie prostowania, bo tyle to trwało że pekł przez lata na pół

    W Bytomi po jednym tąpnięciu wyeksmitowano z kilku kamienic kilkadziesiąt rodzin, w tym mojego kumpla z rodziną. Budynki trzeba było rozebrać, nawet nowy budynek McDonalda rozebrano . Blisko centrum miasta. Kumpel ma fotki jak z okna ma widok na kościół, i z tego samego okna po 15 latach kościoła którego wieża ma kilkadziesiąt metrów nie widać, zapadło sie o skromne 25 metrów

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony