dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Sam buduję swój dom. Miałem kilka pytań.

    Jak mówi tytuł, zamierzam zbudować własny dom w Ottawie w Kanadzie. Pracuję jako stolarz i zbudowałem sporo, między innymi, i jestem pewien, że 90% pracy mogę wykonać sam. Natknąłem się na koncepcję domu pasywnego podczas badania nowoczesnych technik budowlanych i od tego czasu prawie przekształciłem swój pierwotny plan w dom pasywny.

    Pytania:

    Czytałem, że powinienem spodziewać się około 10-13% wzrostu kosztów budowy, czy to prawda? Czy odnosi się to tylko do materiału, czy też do zwiększonej pracy? Blogi, które czytałem, są na ten temat nieco niejasne.

    Ile czasu zajmuje budowa? Upraszczam swój projekt tak bardzo, jak tylko mogę, nie rezygnując z dobrego zmodernizowanego stylu, z którego będziemy zadowoleni, aby upewnić się, że mam wystarczająco dużo czasu, aby go zamknąć, zanim znowu zrobi się zimno.

    Czy ktoś może wyjaśnić duży koszt uzyskania certyfikatu? Przeczytałem jego w górę o około 10 tys. Można by to wytłumaczyć, gdyby obejmowało to wykorzystanie architekta do planowania i bilansowania zużycia/systemów energii, ale poza tym nie rozumiem tego. Rozważam po prostu wybudowanie w standardzie domu pasywnego i pominięcie "tablicy".
    10.0.0.0.1 192.168.1.254
    Czy panele słoneczne są wysoce zalecane? Czy powinienem poświęcić trochę czasu na kurs instalacji paneli słonecznych? Jakieś zalecenia?

    Ile drzwi jest zwykle dozwolonych dla PH? Mój obecny plan obejmuje 4, co wydaje się dużo jak na PH i jestem pewien, że będę musiał wprowadzić zmiany, ale wolałbym też nie.

    Czy wszystkie okna muszą być zamocowane, czy dozwolone są skrzydła/markizy?

    Mam jeszcze kilka pytań, ale mój telefon umiera. Zaktualizuję później.
    Ostatnio edytowane przez mahiragil ; 18-08-2022 o 15:07

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dobre są te boty...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony