dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wełna ze stropu na dach

    Cześć, mam szybkie pytanko. Mam ułożoną na stropie wełnę przez dewelopera, ale przerabiam poddasze na użytkowe, czy w związku z tym mogę bez problemu użyć tej wełny która leży na stropie do ocieplenia dachu? Chodzi mi o to, że pewnie jest trochę przykurzona i nie wiem czy wpływa to na parametry. Wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu, ale wolę spytać doświadczonych osób

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Kurz welnie nie szkodzi, najwyżej Tobie może.

    Deweloper pewnie uzył najtańszej wełny, takie "szmaty" co się rozwarstwiają w rękach. Raczej cięzko ją będzie ułożyć pod połaciami i tak zabezpieczyć, aby nie "spłynęła" pod wpływem grawitacji i czasu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Nie ma problemu. Jeśli dach jest dwuspadowy to wełny może nie wystarczyć.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Postaram się dowiedzieć od dewelopera co to za wełna

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Przecież to nie potrzeba wielkiej wiedzy aby pomacać, pomierzyć grubość zrobić fotkę i podejść do sklepu za identyczną.
    Poza tym umieść wełny tyle jakie są wymiary krokwii.
    Następnie aby to się trzymało należy do krokwii przymocować dość gęsto sznurki przytrzymujące wełnę.
    Jeśli poddasze będziesz wykańczał płytami to rozmieszczając stelaż na wieszakach np grzybkowych odsuń je na 5 lub 10 cm tak aby pomiędzy stelażami umieścić drugą warstwę wełny, tym razem najlepiej w twardszych płytach np ROCKMIN firmy Rockwool.
    Na stelaże oczywiście folia paroszczelna przyklejana na taśmę dwustronnie klejącą.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Przecież to nie potrzeba wielkiej wiedzy aby pomacać, pomierzyć grubość zrobić fotkę i podejść do sklepu za identyczną.
    Poza tym umieść wełny tyle jakie są wymiary krokwii.
    Następnie aby to się trzymało należy do krokwii przymocować dość gęsto sznurki przytrzymujące wełnę.
    Jeśli poddasze będziesz wykańczał płytami to rozmieszczając stelaż na wieszakach np grzybkowych odsuń je na 5 lub 10 cm tak aby pomiędzy stelażami umieścić drugą warstwę wełny, tym razem najlepiej w twardszych płytach np ROCKMIN firmy Rockwool.
    Na stelaże oczywiście folia paroszczelna przyklejana na taśmę dwustronnie klejącą.
    Dopiero teraz zobaczyłem odpowiedź. Pewnie nie trzeba wielkiej wiedzy, ale zdecydowanie szybciej było dowiedzieć się od dewelopera jaką lambdę ma wełna, wyszło na to że 0,039 także bez szału. Ma 15 cm, także jeśli dobrze patrzę to żeby zachować standardy aktualne to musiałbym dać 10 cm wełny 0,033 prawda? To mi nie do końca odpowiada, bo zależy mi na wysokości i pomimo różnicy teoretycznie kilku cm to dość mnie to ogranicza w kilku kwestiach. 5 cm to w takim przypadku może być za mało prawda?

    Przez to zacząłem myśleć o tym czy nie wywalić tej wełny i nie zrobić ocieplenia pianką PUR...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał 22Maciek22 Zobacz post
    Dopiero teraz zobaczyłem odpowiedź. Pewnie nie trzeba wielkiej wiedzy, ale zdecydowanie szybciej było dowiedzieć się od dewelopera jaką lambdę ma wełna, wyszło na to że 0,039 także bez szału. Ma 15 cm, także jeśli dobrze patrzę to żeby zachować standardy aktualne to musiałbym dać 10 cm wełny 0,033 prawda? To mi nie do końca odpowiada, bo zależy mi na wysokości i pomimo różnicy teoretycznie kilku cm to dość mnie to ogranicza w kilku kwestiach. 5 cm to w takim przypadku może być za mało prawda?

    Przez to zacząłem myśleć o tym czy nie wywalić tej wełny i nie zrobić ocieplenia pianką PUR...
    Pianka da ci te same parametry termiczne co wełna. Chyba ze zrobisz zamkniętokomórkową ale tutaj szykuj się na wydatek conajmniej dwukrotnie wyższy. Sugerowałbym zastosowanie 25cm wełny albo dac 15cm węłnę o lambdzie 0,035 i rozważenie dołożenia płyt pir od spodu o dużo niższej lambdzie.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał 22Maciek22 Zobacz post
    Przez to zacząłem myśleć o tym czy nie wywalić tej wełny i nie zrobić ocieplenia pianką PUR...
    Sprawdź, jakie są wymogi technologiczne do natrysku piany zarówno w czasie samego natrysku, w tym temperatura beczek, jak i przez określony czas po natrysku (inaczej deklarowana lambda nie ma szans zostać osiągnięta). Wyjdzie na to, że nie da się osiągnąć takich warunków i nie osiągniesz nawet lambdy podobnej do wełny.
    Jak zależy Ci na miejscu, to pozostają płyty PIR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony