dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie Obniżenie wysokości otworu bramy garażowej

    Podpowiecie mi jak najlepiej i czym obniżyć otwór garażowy? wysokość jaką mam to 220cm a brama ma 2125
    Zastanawiałem się czy podklejenie gazobetonu ma sens <--- czy nie odpadnie poczasie. Widziałem też specialne kątowniki i przykręcić je do górnej belki i do nadproża a od spodu dać 8cm styropianu.
    Pomocy

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.442
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Już masz tę bramę? Jeśli nie, to kup na wymiar i po problemie. Jeśli tak, to mi sprzedawca Wiśniowskiego radził, abym przykleił styropian
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Już masz tę bramę? Jeśli nie, to kup na wymiar i po problemie. Jeśli tak, to mi sprzedawca Wiśniowskiego radził, abym przykleił styropian
    Aktualnie wyceniałem: typowa wysokość 8400. 5m wyższa - 1200zł więcej.. Za 30-50 zł będą systemowe uchwyty do listwy nadprożowej. Resztę trzeba będzie obniżyć styropianem (zamiast 2 cm dać 5), tylko trzeba dopilnować "elewatorów" bo spotkałem takich, co dali 2... i zostawili niezakrytą listwę
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Aktualnie wyceniałem: typowa wysokość 8400. 5m wyższa - 1200zł więcej.. Za 30-50 zł będą systemowe uchwyty do listwy nadprożowej. Resztę trzeba będzie obniżyć styropianem (zamiast 2 cm dać 5), tylko trzeba dopilnować "elewatorów" bo spotkałem takich, co dali 2... i zostawili niezakrytą listwę
    Ty chyba jesteś wszędzie na tym forum ^^ No właśnie trochę jest dopłaty ;/ masz może nazwę albo linka do tych uchwytów? widziałem fotki jak to właśnie tak montują bramy "z luką u góry".

    A jeszcze powiedz mi w markecie widziałem bramę Wiśniowskiego tańszą prawie o 2k tam jest oszczędność na wszystkim czy na automacie ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie mam zdjęcia uchwytu - zwykły kawałek odpowiednio wyprofilowanej blachy dopasowanej do kształtu listwy.. (aktualna cena to 14zł / szt ! a potrzeba ich 8 na bramę 2,5m). Jak ich nie było, to stosowałem zwykłe kątowniki stolarskie, ciesielskie (coś na czym można stabilnie zawiesić listwę z uszczelką (waga ok 10kg) do której dolegają panele po zamknięciu).

    Nie wiem czym się różni brama w markecie. Okaże się po kilku latach. Widzę wysyp fot z bramami 5-10lat na których schodzi okleina
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    Dzięki zamawiam normalną pod wymiar

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony