dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie izolacja przejścia rury wentylacyjnej

    Cześć,
    mam problem z izolacją rury wentylacyjnej w kuchni, przechodzącej przez sufit.
    Deweloper wykonał instalację na elsatycznej rurze, która się rozciągnęła, zrobił się syfon i zbierała się woda...
    Wywaliłem to w przeszłości i zastąpiłem sztywną rurą owiniętą wełną.
    Niestety przy przejściu przez sufit w zimie skrapla się woda, wełna namięka i woda zalewa sufit z płyty g-k.
    Na zdjęciu kolano jest owinięte srebrną taśmą, ale to dlatego że próbowałem już wszystkiego. To stan po 5 poprawce...
    Jak wykonać to przejście prawidłowo żeby nie skraplała się woda? Problem występuje tylko na kolanie przechodzącym przez sufit, reszta izolacji rury jest sucha.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rura went.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	460143

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz taką możliwość, to wymień rurę na taką o mniejszej średnicy, a różnicę średnicy, gdzie rura przechodzi przez sufit owiń wełną, albo wypełnij pianką niskorozprężną.

  3. #3

    Domyślnie

    Z wełną wydaje mi się, że będzie to samo co teraz.
    Ale pianka to może dobry pomysł.
    Pytanie jak to połączyć w miejscu przejścia przez sufit - rura wewnętrzna-pianka-rura zewnętrzna - folia przyklejona taśmą?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Jeśli problem istnieje tylko zimą a na kominku jest daszek to można spróbować całą rurę a najlepiej przestrzeń w suficie dookoła rury należy ocieplić wełną. Dać dosyć grubą otulinę i owinąć folią.
    Natomiast jeśli wykraplanie występuje prawdopodobnie nie w powietrzu - tylko na wychłodzonych powierzchniach nawiewnika i samej rury który ma z jednej strony kontakt z zimnym powietrzem a z drugiej z ciepłym.
    Jeśli ocieplenie nie pomoże to należy rurę metalową wymienić na PCV.

    https://allegro.pl/oferta/waz-wentyl...owy-7009973645
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tak ze 3cm szczeliny dookoła to minimum - lepiej więcej. Jak jest mniej, to rozkuj albo daj cieńszą rurę i psiknij pianę Polynor (nie inną).

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdź poprawność pracy zaworu zwrotnego w okapie.
    Jeśli ten się nie domyka, to minimalny ciąg grawitacyjny sprawia, że w kanale skrapla się woda.

    Rurę zaizoluj w całości izolacją szczelną:
    https://sklep.centrumizolacji.com.pl/maty-kauczukowe

    Albo wymień całą rurę na:
    https://peflex.cennik24.pl/system-ro...e-flex-eps-582

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony