dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Gdzie dopłaty do innych paliw ???

    Gdzie dopłaty do innych paliw i nośników energii ?
    Też chce dostać !!!! Dawać mi tu 3 tysiące dopłaty.
    Inne paliwa i nośniki też zdrożały.
    Dlaczego rząd nie traktuje wszystkich jednakowo ?
    Dlaczego z moich podatków jest finansowany węgiel dla sąsiada ?
    500+ dla każdego a dodatek węglowy dla wybranych ?
    Dlaczego mam finansować błędy tego rządu ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    To jest dodatek dla palących węglem, czyli do biedaków* (tak słyszałem w telewizorze). A ty jak jesteś burżuj i palisz czymś innym, to płać na biedaków.

    * Jeżeli węglem palą najbiedniejsi, no to mamy bogatych biedaków w tym kraju, bo węgiel nawet po starych cenach się nie opłacał. Teraz to jest towar luksusowy dla najbogatszych
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    To jest dodatek dla palących węglem, czyli do biedaków
    Sam jesteś biedak w aktualnym czasie. Co do dopłat to fakt że to kolejny niewypał dzielący Polaków. Trza było nikomu nic nie dawać skoro i tak wiadomo że węgla nie ma i nie będzie.
    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Zauważyłem, że sąsiad, który od marca ogrzewa dom pompą ciepła wyciągnął z garażu piec węglowy i go czyści... 3000 zł przytuli
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 31-07-2022 o 09:41

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Zauważyłem, że sąsiad, który od marca ogrzewa dom pompą ciepła wyciągnął z garażu piec węglowy i go czyści... 3000 zł przytuli
    Po co będzie wynosił piec za dużo roboty można poprawić wniosek w gminie i dopisać wungiel jako główne źródło ciepła. Tym sposobem nie namęczy się a 3000+ przytuli.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Te dopłaty już są. Zarówno taryfa gazowa, jak i prąd dla klienta indywidualnego są w sumie na razie zamrożone. Cena gazu na rynku jest wyższa, od ceny taryfowej. Polecam www.tge.pl/otf To, że klienci płacą za gaz i za prąd mniej, niż wynika to z aktualnych cen rynkowych, oznacza że te ceny są dotowane.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Sam jesteś biedak w aktualnym czasie. Co do dopłat to fakt że to kolejny niewypał dzielący Polaków. Trza było nikomu nic nie dawać skoro i tak wiadomo że węgla nie ma i nie będzie.
    Nie, ja to już podchodzę pod burżuja, bo wyszedłem z węgla 3 lata temu i patrząc na to co się dzieje to był dobry ruch. Teraz mam fotowoltaikę, która zaspokaja moje potrzeby, więc należę do tych, którzy będą się zrzucać na te 3 koła dla każdego kto ma piec i kto nie ma, ale na szybko zmienia deklarację
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Nie, ja to już podchodzę pod burżuja, bo wyszedłem z węgla 3 lata temu i patrząc na to co się dzieje to był dobry ruch. Teraz mam fotowoltaikę, która zaspokaja moje potrzeby, więc należę do tych, którzy będą się zrzucać na te 3 koła dla każdego kto ma piec i kto nie ma, ale na szybko zmienia deklarację
    O to może @Alessandro wytłumaczysz, by się swego kotła pozbył - ma PV i bufory z grzałkami, to na cholerę ciężką mu kocioł bezklasowy na węgiel a nóż widelec jeszcze go zgłosi, że go właśnie uruchomił i do tych 3K też jemu dołożysz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Po co będzie wynosił piec za dużo roboty można poprawić wniosek w gminie i dopisać wungiel jako główne źródło ciepła. Tym sposobem nie namęczy się a 3000+ przytuli.
    Racja mam kocioł na węgiel, muszę zmienić wniosek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Tatusiu, pisz za siebie malkontencie
    A no bo pewnie, że ty to se o „po” i „tuseku” pisać będziesz albo, że niemieckie a jak nie niemieckie to szwedzkie – no i o tych „krzyżakach”, że jakby tu jeszcze rządzili, to dopiero by ci było dobrze.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Racja mam kocioł na węgiel, muszę zmienić wniosek
    Flamastrem mu tabliczkę znamionową wymaluj wtedy na co chcieć będziesz na to on będzie - rzecz jasna 5 klasa ecodesing i jeszcze w CEEB zeznaniu korektę sobie zrobisz - co i tak nie zmieni tego, coś się tym PV tak ciskał a swego śmieciucha jak kochanki bronisz - no po co - tyle hajsu w PV i bufory z grzałkami - skoro w kopciuchu dalej będziesz palił.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A no bo pewnie, że ty to se o „po” i „tuseku” pisać będziesz albo, że niemieckie a jak nie niemieckie to szwedzkie – no i o tych „krzyżakach”, że jakby tu jeszcze rządzili, to dopiero by ci było dobrze.
    Zabór rosyjski w akcji

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Zabór rosyjski w akcji
    https://magazynkaszuby.pl/2017/09/ka...zym-nie-wiemy/

  14. #14

    Domyślnie

    Tak, Kaszubi to bohaterowie ale niedouczony rozbiór ruski tego nie pojmie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Tak, Kaszubi to bohaterowie ale niedouczony rozbiór ruski tego nie pojmie
    Czyżbyś chciał do tego dodać, że w szeregach Wehrmachtu i co jeszcze dopiszesz do tego – może coś o rzezi na Wołyniu lub Katyniu itd. itp.
    Po tym coś na FM-ie napisał do tej pory - widać jaki jesteś wyuczony a raczej wytresowany.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Czyżbyś chciał do tego dodać, że w szeregach Wehrmachtu i co jeszcze dopiszesz do tego – może coś o rzezi na Wołyniu lub Katyniu itd. itp.
    Po tym coś na FM-ie napisał do tej pory - widać jaki jesteś wyuczony a raczej wytresowany.
    Czytaj ze zrozumieniem, a o wcieleniach do Wermachtu mało wiesz, doczytaj sobie o tych "ochotnikach" jak i o jednej z najlepszych partyzantek na tym terenie.Dla Twojej wiadomości Kaszubem nie jestem ale zajmuję historią mniejszości etnicznych. O Wołyniu mógłbym długo opowiadać bo część mojej rodziny pochodzi z Małej Hołoby i nie wszyscy zdążyli uciec......
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 02-08-2022 o 08:25

  17. #17

    Domyślnie

    NIe ważne co byś napisał, dla tego naziola jesteś "be" i koniec.

    Tak, pisałem to ja, Mazur.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    NIe ważne co byś napisał, dla tego naziola jesteś "be" i koniec.

    Tak, pisałem to ja, Mazur.
    Taka smutna prawda...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Taka smutna prawda...
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Kim jestem? 45-letnim dobrze wykształconym specjalistą w w branży HiTec o zarobkach znacznie większych niż twój prezydent , znającym trzy języki obce, otwartym na świat i ludzi, odwiedziłem większość krajów europy, mam znajomych wśród gejów i lesbijek, głosuję na liberałów, jestem euroentuzjastą, mam w głębokim poważaniu pisowski rząd, nazistów, foliarzy, kołtunów i innych oszołomów. Aktualnie wdrażam w życie plan, wskutek którego być może wyemigruję na stałe do normalnego kraju, z dala od tego bagna, pełnego takich ludzi jak ty.
    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Rozumiem że powód w tym postępowaniu nazywa się "szumowina z Kaliningradu" ?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Nie pisałem, że wszyscy są faszystami, ale skoro w tej grupie znajdował się zaskakująco duży procent faszystów, to wniosek nasuwa się sam.
    Co również znamienne, występowanie faszystów, fundamentalistów religijnych i rasistów jakoś zawsze pojawia się razem. A i jeszcze grupa socjalistów głosująca na pis.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jesteś dumny z bycia naziolem?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jednak z trolem nie ma sensu dyskutować.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Art 216 par.1 w zb. z art.216 par.2
    Klasyka nad klasykami.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    U mnie 349PLN za 105m3. Czyli jakieś 3.32PLN/M3.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro mowa o infekcji przedstaw wiarygodne wyniki badan na obecnosc grzybów i innych biologicznych sladów w domach ocieplonych styropianem ze sprawną wentylacją mechaniczną z rekuperacją z odpowiednimi filtrami i wymienianymi w odpowiednim czasie.
    Styknie ???
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    NIe ważne co byś napisał, dla tego naziola jesteś "be" i koniec.
    Tak, pisałem to ja, Mazur.
    Zadowolony.
    To ile FM ci płaci za tak bezsensowne marnowanie czasu?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Z osobnikami z zaburzeniami psychicznymi nie dyskutuję.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Z każdym dniem przekonuję się coraz bardziej, że może i dobrze byłoby oddać tereny opanowane przez ludzi z gatunku homosovieticus, o pardon, homopisus im samym do rządzenia. Zrobilibyśmy taki rezerwat świrów.
    Wtedy zarówno dunia żyłby szczęśliwie w swoim średniowiecznym zacofanym, zabobonnym skansenie, jak i reszta kraju by odetchnęła z ulgą.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dokładnie tak!
    Ale po co tu protestować? Dla kogo? Jak tu 30% głosującego społeczeństwa to kołtun?
    30% kołtunów o losach kraju w wyborach tak zdecydowało? - no i co - jest jak mamy? - ciekawe – ciekawe – tylko jak tu nazwać takie zaburzenie acz raczej może chorobę mając na uwadze powyższe i działalność jaką tu prowadzisz przez wzgląd na w powyższym jak się opisałeś?
    Kruk krukowi oka nie wykole – swój na swoim zawsze sie pozna i to nie prawda smutna ale rzeczywistość taka.
    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem, a o wcieleniach do Wermachtu mało wiesz, doczytaj sobie o tych "ochotnikach" jak i o jednej z najlepszych partyzantek na tym terenie.Dla Twojej wiadomości Kaszubem nie jestem ale zajmuję historią mniejszości etnicznych. O Wołyniu mógłbym długo opowiadać bo część mojej rodziny pochodzi z Małej Hołoby i nie wszyscy zdążyli uciec......

  20. #20

    Domyślnie

    Myślał, myślał i wymyślał...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony