dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Projekt szafranowy C374c wariant 3

    Witam. Jestem na etapie adaptacji projektu szafranowy c374c. Projekt oczywiście dosyć kosztowny ale niestety mpzp wymaga 37 stopni nachylenia dachu więc chcą mieć parterowke z garażem wyjdzie potężny dach i poddasze które bedzie nie użytkowe. Pytanie jest na czym tutaj można zaoszczędzić abym nie wydał na to miliona?
    link do projektu:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...nt-iii-WAJ3981
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek06666 ; 30-07-2022 o 15:37

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    obniż poddasze - bez ściany kolankowej

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    obniż poddasze - bez ściany kolankowej
    Tylko czy to nie popsuje wizualnie bryły domu? W sensie że dach będzie zbyt duży w stosunku do elewacji?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek06666 Zobacz post
    Tylko czy to nie popsuje wizualnie bryły domu? W sensie że dach będzie zbyt duży w stosunku do elewacji?
    tak jest po obiżeniu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	source.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	460183  

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba jednak nie zdecyduje się na rezygnację ze ściany kolankowej... Pozbawię się wtedy możliwości ewentualnej adaptacji. A nigdy nie wiadomo co dzieci w przyszłości wymyśla...

  6. #6

    Domyślnie

    A tutaj zamieszczam rzut parteru. Co myslicie o tym układzie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	460187  

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jedna łazienka? Drzwi do małych pomieszczeń otwierane do środka?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jedna łazienka? Drzwi do małych pomieszczeń otwierane do środka?
    No cóż chcemy zaoszczędzić na wykończeniu. A wiadomo łazienka generuje spore koszta. A co do drzwi to pewnie mój architekt wyrysowal jak chciał a ja zrobię już po swojemu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Planujesz budowę ogromnego poddasza, bo może dzieci, kiedyś, w przyszłości....
    Ale oszczędzasz na zwykłej toalecie? Nigdy nie zrozumiem tego sposobu myślenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Do małego pomieszczenia naprzeciwko łazienki podciagniemy kanalize żeby w przyszłości moc zrobić toaletę w razie potrzeby. Właściwie wszystko zależy ile kasy zostanie na końcu... Z tym poddaszem był trochę dylemat no ale gdyby jednak kiedyś trzeba było coś tam robić to trochę lipa gdyby nie było ściany kolankowej. Ale z takich rzeczy na przyszłość to robimy tylko to. Żadnych okien dachowych, w szczytach okna raczej mniejsze, dachu też nie bedziemy ocieplac tylko strop. Mamy takie założenie żeby zmieścić się w 600 tys za sam dom więc nie możemy robić wszystkiego co nam się zamarzy. Ceny są kosmos teraz. Za SSO za sama robotę wyjdzie 120 tysi. Murarze 80 i dekarze 40. Tak więc niestety nie ma lekko...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek06666 Zobacz post
    Do małego pomieszczenia naprzeciwko łazienki podciagniemy kanalize żeby w przyszłości moc zrobić toaletę w razie potrzeby. Właściwie wszystko zależy ile kasy zostanie na końcu... Z tym poddaszem był trochę dylemat no ale gdyby jednak kiedyś trzeba było coś tam robić to trochę lipa gdyby nie było ściany kolankowej. Ale z takich rzeczy na przyszłość to robimy tylko to. Żadnych okien dachowych, w szczytach okna raczej mniejsze, dachu też nie bedziemy ocieplac tylko strop. Mamy takie założenie żeby zmieścić się w 600 tys za sam dom więc nie możemy robić wszystkiego co nam się zamarzy. Ceny są kosmos teraz. Za SSO za sama robotę wyjdzie 120 tysi. Murarze 80 i dekarze 40. Tak więc niestety nie ma lekko...
    Nie kombinuj. Druga łazienka to podstawa komfortu. Nie wiem ile osób będzie mieszkać w tym domu, ale już sama opcja mieszkania z kobietą obliguję do zrobienia drugiej łazienki Garderobę zrobiłbym w miejscu pralni, a pralnie i wc umieścił w garderobie. Po co to wycięcie w salonie ? Zrób ogromny salon w kwadracie. Będziesz miał wiele opcji aranżacji.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek06666 Zobacz post
    Do małego pomieszczenia naprzeciwko łazienki podciagniemy kanalize żeby w przyszłości moc zrobić toaletę w razie potrzeby. Właściwie wszystko zależy ile kasy zostanie na końcu... Z tym poddaszem był trochę dylemat no ale gdyby jednak kiedyś trzeba było coś tam robić to trochę lipa gdyby nie było ściany kolankowej. Ale z takich rzeczy na przyszłość to robimy tylko to. Żadnych okien dachowych, w szczytach okna raczej mniejsze, dachu też nie bedziemy ocieplac tylko strop. Mamy takie założenie żeby zmieścić się w 600 tys za sam dom więc nie możemy robić wszystkiego co nam się zamarzy. Ceny są kosmos teraz. Za SSO za sama robotę wyjdzie 120 tysi. Murarze 80 i dekarze 40. Tak więc niestety nie ma lekko...
    A i jeszcze coś. Jeśli nie planujesz adaptacji poddasza od razu, z normalnymi schodami, oknami i ociepleniem dachu, to prawdopodobnie nigdy go nie zrobisz. Z tym budżetem szukałbym innego projektu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    A i jeszcze coś. Jeśli nie planujesz adaptacji poddasza od razu, z normalnymi schodami, oknami i ociepleniem dachu, to prawdopodobnie nigdy go nie zrobisz. Z tym budżetem szukałbym innego projektu.
    Wiesz jeśli mpzp wymaga nachylenia dachu 37 stopni to inny projekt niewiele tu zmieni. Dach i tak wyjdzie potężny. Musiałbym wybrać projekt z poddaszem użytkowym a nam się podobają parterowymi

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    sama opcja mieszkania z kobietą obliguję do zrobienia drugiej łazienki
    święta prawda.

    Moje uwagi:
    # zgadzam się - salon w kwadracie
    # IMO garderoba to pomyłka per se - tylko szafy w zabudowie do sufitu
    # druga łazienka must have

    600 tys. zł planowałbym na budowę prostego domu max 120m2 albo przygotować się że znaczną część prac zrobię sam / masz dojścia do materiałów lub usług.
    Garaż w bryle (pod dachem) też znacznie wpłynie na koszt. Zamiast niego masz dwa pokoje w tej samej cenie, a bez (tańszy dach).
    Są prostsze projekty, szczególnie parterowe - może jeszcze masz czas na zmianę?
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 05-08-2022 o 12:55
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    święta prawda.

    Moje uwagi:
    # zgadzam się - salon w kwadracie
    # IMO garderoba to pomyłka per se - tylko szafy w zabudowie do sufitu
    # druga łazienka must have

    600 tys. zł planowałbym na budowę prostego domu max 120m2 albo przygotować się że znaczną część prac zrobię sam / masz dojścia do materiałów lub usług.
    Garaż w bryle (pod dachem) też znacznie wpłynie na koszt. Zamiast niego masz dwa pokoje w tej samej cenie, a bez (tańszy dach).
    Są prostsze projekty, szczególnie parterowe - może jeszcze masz czas na zmianę?
    Salon w kwadracie spoko ale musiałbym zrezygnować z podcienia tarasowego:/
    Garderoba to pomyłka... Wytłumacz to mojej żonie
    Za pozno juz na zmiane. Będziemy robic sporo rzeczy sami. ile się da.
    Robie cały czas wyceny na składach i na OLX. i różnice są naprawde duże, nieraz jestem zaskoczony że aż tyle mogą sie rożnic.
    Kiedyś policzyłem że na wkrętach i gwozdziach zamawiając z allegro zaoszczedze ponad 1tys a to ten sam towar przecież...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek06666 Zobacz post
    Salon w kwadracie spoko ale musiałbym zrezygnować z podcienia tarasowego:/
    Garderoba to pomyłka... Wytłumacz to mojej żonie
    Za pozno juz na zmiane. Będziemy robic sporo rzeczy sami. ile się da.
    Robie cały czas wyceny na składach i na OLX. i różnice są naprawde duże, nieraz jestem zaskoczony że aż tyle mogą sie rożnic.
    Kiedyś policzyłem że na wkrętach i gwozdziach zamawiając z allegro zaoszczedze ponad 1tys a to ten sam towar przecież...
    Dwie porady:
    1) szukajcie alternatyw / wielu potencjalnych wykonawców, bo różnice są ogromne.
    2) oszczędna budowa, to taka, gdzie kontrolujesz wszystkie wydatki. Budowa to 10.000 wydatków, tylko wybierając rozsądnie / oszczędzając na większości jest się w stanie spinać budżet.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Dwie porady:
    1) szukajcie alternatyw / wielu potencjalnych wykonawców, bo różnice są ogromne.
    2) oszczędna budowa, to taka, gdzie kontrolujesz wszystkie wydatki. Budowa to 10.000 wydatków, tylko wybierając rozsądnie / oszczędzając na większości jest się w stanie spinać budżet.
    No tak musimy robic nie ma innej drogi a pamiętam w zeszłym roku kiedy planowaliśmy budowe... Co może pojść nie tak, mamy działke, mamy 300 tys na start. Przecież to kupa kasy, dobierze sie troche kredytu i bedzie ok. I niestety ceny zaczeły rosnąc i kupa kasy stała sie kupką

  18. #18

    Domyślnie

    Cześć. My budujemy C374C z antresolą i użytkowym poddaszem + sypialnia zamiast garażu. Mamy SSO na ten moment. Prowadzę dokładny kosztorys prac, jak chcesz to na priv mogę przekazać co i jak. Tak tylko napomnę że sam dach kryty dachówką przy więźbie w cenie z lutego 2021, dachówce z listopada 2021 oraz robocizną więźba+dachówka na poziomie 81 zł m2 to koszt 100-105 tys zł. Odpytywałem z ciekawości dostawcę dachówki jak prezentują się ceny teraz to dachówka podstawowa +2zł, a skrajne +18 zł sztuka w stosunku do cen które ja płaciłem w listopadzie. Dodatkowo fundamenty praktycznie robiliśmy sami, dopiero mury i dach ekipa. Strop zamieniony na Ackerman. Nie jest to tani dom w budowie nawet jeśli sporo rzeczy zrobisz sam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_parteru.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	460287

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_poddasza.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	460288
    Ostatnio edytowane przez reperandt ; 11-08-2022 o 10:25

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał reperandt Zobacz post
    Cześć. My budujemy C374C z antresolą i użytkowym poddaszem + sypialnia zamiast garażu. Mamy SSO na ten moment. Prowadzę dokładny kosztorys prac, jak chcesz to na priv mogę przekazać co i jak. Tak tylko napomnę że sam dach kryty dachówką przy więźbie w cenie z lutego 2021, dachówce z listopada 2021 oraz robocizną więźba+dachówka na poziomie 81 zł m2 to koszt 100-105 tys zł. Odpytywałem z ciekawości dostawcę dachówki jak prezentują się ceny teraz to dachówka podstawowa +2zł, a skrajne +18 zł sztuka w stosunku do cen które ja płaciłem w listopadzie. Dodatkowo fundamenty praktycznie robiliśmy sami, dopiero mury i dach ekipa. Strop zamieniony na Ackerman. Nie jest to tani dom w budowie nawet jeśli sporo rzeczy zrobisz sam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_parteru.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	460287

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_poddasza.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	460288
    Hej. Nawet przez chwile nie pomyślałem że jest to tani dom ale uważam że na kilku rzeczach da sie zaoszczedzic. U mnie poddasze będzie nieużytkowe a na dachu- blachodachówka. Jeśli mogłbys podesłać swoj kosztorys byłoby super. Napisze na priv

  20. #20

    Domyślnie

    Witajcie. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, podjelismy z zona trudna decyzje o zmianie projektu na duzo prostszy i mniejszy. Bedzie to parterówka ale bez garazu do ok 100m2. Zastanawiamy się nad tym:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mad62419ad0eaa
    albo https://www.extradom.pl/projekt-domu...modern-WOF1116
    Napiszcie co sądzicie o tych projektach a może macie jakieś inne propozycje?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony