dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 124 z 124

Temat: Budowa w 2022

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sito

Kod pocztowy
    42-625

Domyślnie

Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Rozumiem założenia. Ma być tanio, dlatego tak trudno porównywać koszty budowy. U mnie w salonie jest 20 żarówek led, do tego lampa wisząca led. W jadalni 6 lamp wiszących nad stołem, każda na jedną żarówkę led. W kuchni mamy 4 żarówki. Do tego można tym oświetleniem sterować głosowo, regulować poziom oświetlenia (w zależności czy ma być możliwie jasno do sprzątania, czy nastrojowo). Ale wbrew pozorom to nie są rzeczy za miliony monet. Sterowanie głosowe ogarnia mi taka kosteczka firmy sonoff za jakieś 30zł. Możliwość przyciemniania też coś co kosztowało z 30zł już razem z pilotem.
    W przyszłości jeszcze do kuchni, salonu i jadalni dojdą paski led od xiaomi (też sterowane przez system inteligentnego domu/głosowo i zmieniające kolory) To już w ogóle nie ma wymiaru praktycznego, ale lubię mieć w domu "nastrój"
    No właśnie problem jest taki ze nie lubimy świecidełek i robienia z domu choinki , a gadanie do żarówki to już jakiś kosmos . No ale co kto lubi

Nasz domek to bedzie takie "lepsze" mieszkanie na kąsku trawy, z tarasem i widokiem na lotnisko.

Domyślnie

Cytat Napisał sito Zobacz post
    a gadanie do żarówki to już jakiś kosmos . No ale co kto lubi
    Dlaczego kosmos? Jeśli wszystko masz wpięte w jeden system (asystent Google) a telefon masz zawsze przy sobie to jest to fajna opcja, z której ja często korzystam. Wchodzę do domu i mówię np. otwórz rolety w salonie, odkurz wiatrołap. Rolety się otwierają, odkurzacz jedzie do wiatrołapu odkurzyć piach, który się naniosło. Ja sobie np. coś czytam leżąc w salonie, zbliża się zachód słońca, rolety automatycznie się zamykają, to wydaje komendę "zapal światło w salonie". I nadal sobie czytam. Czym więcej sprzętu jest podpięte w systemie to sterowanie głosowe staje się coraz bardziej naturalne. Zdarzyło mi się też kilka razy, że umówiłem się ze znajomymi i chwilę się spóźniłem (korki czy coś). Wówczas wydaje polecenie otwarcia bramy garażowej, otwarcia rolet, jeśli jest gorąco włączenia klimatyzacji, włączenia TV i goście mogą parę minut sobie wygodnie na mnie poczekać w salonie a nie stojąc pod drzwiami. Kwestia wygody.
    Kiedyś to człowiek musiałby mieć z 20 pilotów gdzie połowa by się zgubiła. A tak naciskasz przycisk, wydajesz komendę i o ile się do tego przyzwyczaisz to jest to najlepszy sposób sterowania domem. Oczywiście światło najczęściej zapalam kontaktem, natomiast głosowo też się zdarza sterować. Czasami np. się zapomni zgasić a już jest się na górze itp.

Wbrew pozorom to już nie jest takie drogie jak kiedyś, dom jest bardziej komfortowy, bezpieczny (mam też np. czujniki, które jak wykryją wyciek wody to włącza się alarm, wysyłana jest wiadomość na telefon a w przyszłości będę miał jeszcze mechanizm, który automatycznie odetnie wodę w budynku).

Ja lubię takie bajery, mi się przydają i się sprawdzają (raz już miałem wyciek wody i dzięki tym czujnikom zaoszczędziłem na remoncie, kilka razy zapomniałem klucza wychodząc -> wszedłem sobie bramą garażową otwierając ją głosowo). Co kto lubi.

No ale co kto lubi
    Nasz domek to bedzie takie "lepsze" mieszkanie na kąsku trawy, z tarasem i widokiem na lotnisko.
    No właśnie, dobrze powiedziane - co kto lubi. Dla mnie bez sensu byłoby mieszkać w domu, który byłby jak większe mieszkanie z kawałkiem ogródka. Zależało mi aby ten dom miał systemy, które zapewniają wyższy komfort i bezpieczeństwo życia, był dużo przestronniejszy od mieszkania, duży taras itd.
    Gdybym miał do wyboru większe mieszkanie czy dom jak większe mieszkanie raczej wolałbym jednak to pierwsze bo w tej pierwszej opcji nic mnie nie interesuje. Dom abym się na niego zdecydował po prostu miał być komfortowy. I aby było jasne, za ten komfort wcale jakiś wielkich pieniędzy się nie zapłaciło, może 5% wartości inwestycji? Przy czym duża część tego budżetu to rolety zewnętrzne i rekuperacja.

Znam ludzi, którzy budują dom i montują w nim piece na paliwo stałe... co kto lubi
    U mnie docelowo kosiarka nawet będzie automatyczna bo chcę mieć komfort mieszkania w domu jednorodzinnym przy niedużym zaangażowaniu w robienie rzeczy wokół domu.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; Dzisiaj o 18:23

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sito

Kod pocztowy
    42-625

Domyślnie

Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Dlaczego kosmos? Jeśli wszystko masz wpięte w jeden system (asystent Google) a telefon masz zawsze przy sobie to jest to fajna opcja, z której ja często korzystam. Wchodzę do domu i mówię np. otwórz rolety w salonie, odkurz wiatrołap. Rolety się otwierają, odkurzacz jedzie do wiatrołapu odkurzyć piach, który się naniosło. Ja sobie np. coś czytam leżąc w salonie, zbliża się zachód słońca, rolety automatycznie się zamykają, to wydaje komendę "zapal światło w salonie". I nadal sobie czytam. Czym więcej sprzętu jest podpięte w systemie to sterowanie głosowe staje się coraz bardziej naturalne. Zdarzyło mi się też kilka razy, że umówiłem się ze znajomymi i chwilę się spóźniłem (korki czy coś). Wówczas wydaje polecenie otwarcia bramy garażowej, otwarcia rolet, jeśli jest gorąco włączenia klimatyzacji, włączenia TV i goście mogą parę minut sobie wygodnie na mnie poczekać w salonie a nie stojąc pod drzwiami. Kwestia wygody.
    Kiedyś to człowiek musiałby mieć z 20 pilotów gdzie połowa by się zgubiła. A tak naciskasz przycisk, wydajesz komendę i o ile się do tego przyzwyczaisz to jest to najlepszy sposób sterowania domem. Oczywiście światło najczęściej zapalam kontaktem, natomiast głosowo też się zdarza sterować. Czasami np. się zapomni zgasić a już jest się na górze itp.

Wbrew pozorom to już nie jest takie drogie jak kiedyś, dom jest bardziej komfortowy, bezpieczny (mam też np. czujniki, które jak wykryją wyciek wody to włącza się alarm, wysyłana jest wiadomość na telefon a w przyszłości będę miał jeszcze mechanizm, który automatycznie odetnie wodę w budynku).

Ja lubię takie bajery, mi się przydają i się sprawdzają (raz już miałem wyciek wody i dzięki tym czujnikom zaoszczędziłem na remoncie, kilka razy zapomniałem klucza wychodząc -> wszedłem sobie bramą garażową otwierając ją głosowo). Co kto lubi.

No właśnie, dobrze powiedziane - co kto lubi. Dla mnie bez sensu byłoby mieszkać w domu, który byłby jak większe mieszkanie z kawałkiem ogródka. Zależało mi aby ten dom miał systemy, które zapewniają wyższy komfort i bezpieczeństwo życia, był dużo przestronniejszy od mieszkania, duży taras itd.
    Gdybym miał do wyboru większe mieszkanie czy dom jak większe mieszkanie raczej wolałbym jednak to pierwsze bo w tej pierwszej opcji nic mnie nie interesuje. Dom abym się na niego zdecydował po prostu miał być komfortowy. I aby było jasne, za ten komfort wcale jakiś wielkich pieniędzy się nie zapłaciło, może 5% wartości inwestycji? Przy czym duża część tego budżetu to rolety zewnętrzne i rekuperacja.

Znam ludzi, którzy budują dom i montują w nim piece na paliwo stałe... co kto lubi
    U mnie docelowo kosiarka nawet będzie automatyczna bo chcę mieć komfort mieszkania w domu jednorodzinnym przy niedużym zaangażowaniu w robienie rzeczy wokół domu.
    Z tych wszystkich wymienionych rzeczy 90% jest mi niepotrzebnych, jak zapraszam znajomych to jestem zawsze w domu

Rozważam kosiarkę automatyczną ale to ma mało wspólnego z wykończeniem domu

Domyślnie

Z tych wszystkich wymienionych rzeczy 90% jest mi niepotrzebnych, jak zapraszam znajomych to jestem zawsze w domu

Rozważam kosiarkę automatyczną ale to ma mało wspólnego z wykończeniem domu
    Ale już z wykończeniem ogrodu ma coś wspólnego. Przydałoby się aby trawnik był w miarę równy i podciągnięte zasilanie.

Otwieranie bramy garażowej zdalne przydaje się akurat dość często. Np. jeśli kurier coś przywiezie a mnie nie ma w domu (a większość rzeczy kupuje przez neta).

Powiem tak, jak ktoś nie ma to będzie uważać, że to nie jest przydatne. A jak ktoś ma, nauczy się z tego korzystać to będzie sobie to chwalić. O ile sterowanie głosowe światłami fakt, że nie jest to coś co sprawia, że czuję komfort. Ale już odkurzacz, rolety, brama -> to naprawdę się przydaje.

Część osób buduje nowe domy w standardzie tych sprzed 50 lat. Czyli piec na paliwo stałe i zero jakichkolwiek nowinek. No bo dziadek tak miał i był zadowolony Skoro dziadek był to on też będzie. Tak jak kiedyś ludzie nie mieli komputerów, internetu, samochodu i też przecież jakoś żyli, potrafili być szczęśliwi. Natomiast jak ktoś się przyzwyczai do komfortu (np. do automatycznej skrzyni biegów) to już do tego co było kiedyś nie wróci. Moim zdaniem na komfort użytkowania budynku w dużej mierze wpływają udogodnienia typu pompa ciepła zamiast pieca na paliwo stałe, klima, system inteligentnego domu, cyrkulacja CWU, kosiarka automatyczna, system automatycznych zraszaczy - tego typu rzeczy. I jasne, można mieć auto bez klimy a nawet bez radia i też przewiezie z punktu A do punktu B, ale jednak jeśli człowiek zmienia mieszkanie na dom to według mojej opinii robi to po to aby istotnie zwiększył się komfort.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia