dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 188 z 188

Temat: Budowa w 2022

  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Niedoczytałeś. Różnica między łąką a trawnikiem (z czegokolwiek by nie był) polega przede wszystkim na sposobie koszenia właśnie.
    Słowniki języka polskiego:
    trawnik
    1. «teren zasiany trawą»
    2. «teren, na którym ułożono sztuczne pokrycie przypominające trawę; też: samo takie pokrycie»


    łąka «teren gęsto porośnięty roślinami, głównie trawami, używanymi na paszę lub do wypasu; też: rośliny porastające ten teren»


    Różnica jest nie w koszeniu, a w roślinach.

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Słowniki języka polskiego:
    trawnik
    1. «teren zasiany trawą»
    2. «teren, na którym ułożono sztuczne pokrycie przypominające trawę; też: samo takie pokrycie»


    łąka «teren gęsto porośnięty roślinami, głównie trawami, używanymi na paszę lub do wypasu; też: rośliny porastające ten teren»


    Różnica jest nie w koszeniu, a w roślinach.
    Łąkę kosisz 1-2 razy w roku czasem 3. Trawnik kosisz 1-2 razy w tygodniu może raz na dwa tygodnie. TO determinuje jakie gatunki rosną na tym terenie. Chyba, że uporczywie wysiewasz co innego, ale działasz wbrew naturze, ergo szkoda kasy i wysiłku. O tym pisaliśmy a nie o sztywnych "rolniczych" definicjach.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Łąkę kosisz 1-2 razy w roku czasem 3. Trawnik kosisz 1-2 razy w tygodniu może raz na dwa tygodnie. TO determinuje jakie gatunki rosną na tym terenie.
    Jakoś robot jeżdżący codziennie nie uchronił mnie od chwastów. To niesamowite, jak potrafią się przytulać do ziemi.

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Ja zapłaciłem 68 000 PLN za robociznę. 5km od Warszawy, z dachem dwuspadowym (powierzchnia dachu 210m2). Powierzchnia zabudowy 126m^2, metrażu nie podaję bo w zależności od tego, czy wykończyłbym poddasze, czy nie byłby inny, a bryła w obu wypadkach taka sama

    120k trochę kosnos.
    Zgadzam się.
    Zebrałem dużo wycen w 2020 r. Całość - bez dachu - średnio 30-100 tys. Wziąłem ekipę na fundament 18k + reszta 50-60k + dach. Wykonawca dosyć duży z kilkoma brygadami po kilka osób + brygadzista.
    powierzchnia zabudowy +150m2, 90mb fundamentu, wys. +90 cm, pow. scian zewn. ok. 300m2, pow budynku +240m2, miejsce - k/Poznania.
    Wydaje mi się, że można dużo taniej wybrać niż za 120k. Chyba że to jakiś wymagający projekt...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zgadzam się.
    Zebrałem dużo wycen w 2020 r. Całość - bez dachu - średnio 30-100 tys. Wziąłem ekipę na fundament 18k + reszta 50-60k + dach. Wykonawca dosyć duży z kilkoma brygadami po kilka osób + brygadzista.
    powierzchnia zabudowy +150m2, 90mb fundamentu, wys. +90 cm, pow. scian zewn. ok. 300m2, pow budynku +240m2, miejsce - k/Poznania.
    Wydaje mi się, że można dużo taniej wybrać niż za 120k. Chyba że to jakiś wymagający projekt...
    Dalem się oskubać trochę świadomie można powiedzieć po prostu wiem ze to dobrzy fachowcy bo miałem już trochę z nimi do czynienia i wiem ze nie trzeba ich na każdym kroku pilnowac. Spokój w głowie też jest cenny. No i wyceny z 2020 a 2022 to jednak inna bajka...

  6. #186
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    topilo

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Oczywiście to Twój wybór, ale czy ta ekipa miała terminy na rok do przodu ??? Retoryczne pytanie...

  7. #187

    Domyślnie

    Skończyły się terminy rok do przodu. Pytałem koparkowego który robił mi wykop, czy ma robote, czy ludzie budują domy, to mi powiedział że teraz jest cienko a co będzie w przyszłym roku to nawet nie chce myśleć.

  8. #188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    topilo

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie płacę ceny giełdowej. Choćbym chciał.



    Przeczytaj ze zrozumieniem. Wiesz, kiedy operatorzy składają wnioski o zatwierdzenie taryfy na kolejny rok?
    Kliknij, zobacz datę artykułu i resztę treści.
    Widzę, że bardzo wierzysz w to co mówi tow.morawiecki i reszta ...

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony