dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zbiornik na deszczówkę -czyszczenie

    Dzień dobry. Od roku posiadam podziemny zbiornik na deszczówkę. Zbiornik nie jest duży, a jego dno jest jakieś 1,8 metra pod poziomem gruntu. Wszystko działa ok, ale mam problem z różnymi śmieciami, które się w nim gromadzą. Mam osadniki, ale jakieś liście, czy zwłaszcza nasiona z brzozy wpadają. Jak to wybrać? Wejść tam nie wejdę a pompy szkoda. Macie jakieś pomysły/doświadczenia?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ja przed zbiornikiem mam wkopaną studzienkę z filtrem,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	460159

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepexy Zobacz post
    Dzień dobry. Od roku posiadam podziemny zbiornik na deszczówkę. Zbiornik nie jest duży, a jego dno jest jakieś 1,8 metra pod poziomem gruntu. Wszystko działa ok, ale mam problem z różnymi śmieciami, które się w nim gromadzą. Mam osadniki, ale jakieś liście, czy zwłaszcza nasiona z brzozy wpadają. Jak to wybrać? Wejść tam nie wejdę a pompy szkoda. Macie jakieś pomysły/doświadczenia?
    Opróżniasz niemal cały zbiornik, zostawiasz jakieś 10, 15% wody w środku.
    wrzucasz tam pompą zatapialną do brudnej wody, a wodą, którą wypompowuje obmywasz ścianki zbiornika i dno, aby podnieść z niego resztę paprochów. Jak wszystko już w tej wodzie ładnie wiruje kierujesz wodę do rowu melioracyjnego, na trawnik (czeka cię wtedy trochę sprzątania) czy, hmm... do kanalizacji
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    1. Separator liści na wszystkich rurach spustowych z dachu; samoczyszczący.
    2. Filtr do deszczówki taki sam jak napisał Adam1982.
    3. Napowietrzacz do oczek wodnych. Zapuszczam na kilka godzin, gdy przez dłuższy okres nie było dopływu nowej wody do zbiornika.
    4. Zgrubny filtr poza zbiornikiem, a przed hydroforem, aby nie trzeba było wchodzić do zbiornika, aby go łatwo wyczyścić.
    5. Filtr dokładniejszy po hydroforze wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego. Przepłukuję go co ok. 1 m³ pobranej wody.

    Dodatkowo przed filtrem z punktu nr 2 powyżej mam rozgałęzienie, które jak otworzę to woda nie wpada do filtru tylko ucieka wcześniej. Jeżeli to boczne odejście jest zatkane deklem, to woda wpływa do filtru i dalej do zbiornika. Jeżeli to boczne odejście jest otwarte to woda ucieka nim i nie napełnia zbiornika. Jak deszcz się zaczyna to najpierw woda powinna iść na boczne odejście. Po kilku minutach jak dach i rynny są już wymyte, zamykam boczne odejście i woda idzie do filtra i dalej do zbiornika. Należałoby to przerobić na automat, który otwiera napełnianie zbiornika po kilku minutach deszczu, ale to koszty dużo większe...
    Miesiąc temu czyściłem zbiornik i był tam tylko takie coś jak muł/ziemia/piasek. Nie było żadnych widocznych substancji organicznych. Wobec tego nic tam nie gnije i nic nie śmierdzi. Woda teoretycznie nie nadaje się do picia, ale wizualnie jest czysta i nie ma żadnego zapachu. Podlewam nią pole, myję samochód i inne rzeczy np. kosze na śmieci.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony