dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Instalacja elektryczna w bloku z wielkiej płyty.

    Witam,
    mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - 3 pokoje (około 60 m2). Chcę się zabrać za remont kuchni i salonu, natomiast problem polega na tym, że przedpokój, łazienka i wc jest już niestety po remoncie.
    Czy jest możliwość położenia nowej instalacji elektrycznej w mieszkaniu bez większego rozwalania na nowo tych pomieszczeń, o których wyżej pisałem, że są już "odremontowane"?

    Z góry dzięki za odpowiedź

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Czy jesteś świeżym lokatorem tego mieszkania, czy jednak przy poprzednim remoncie "zapomniałeś " o elektryce ?
    Czy teraz sam będzie robił elektroinstalację ?
    Sugeruję wezwać fachowca i on rozwiąże problem = zaproponuje jakieś rozwiązanie, ale musi mieć trochę wyobraźni.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek1011 Zobacz post
    Witam,
    mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - 3 pokoje (około 60 m2). Chcę się zabrać za remont kuchni i salonu, natomiast problem polega na tym, że przedpokój, łazienka i wc jest już niestety po remoncie.
    Czy jest możliwość położenia nowej instalacji elektrycznej w mieszkaniu bez większego rozwalania na nowo tych pomieszczeń, o których wyżej pisałem, że są już "odremontowane"?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Punktem wyjścia jest położenie rozdzielnicy elektrycznej. Zastanów się, którędy poprowadzisz nowe trasy kablowe od rozdzielnicy do Twoich pomieszczeń. Zgaduję, że wejście instalacji jest gdzieś w przedpokoju, a przedpokój jak piszesz już wyremontowałeś. To może da się osłonić przewody w jakichś korytkach/rurkach, ukryć i pomalować, aby się nie rzucały w oczy.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek1011 Zobacz post
    Witam,
    mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - 3 pokoje (około 60 m2). Chcę się zabrać za remont kuchni i salonu, natomiast problem polega na tym, że przedpokój, łazienka i wc jest już niestety po remoncie.
    Czy jest możliwość położenia nowej instalacji elektrycznej w mieszkaniu bez większego rozwalania na nowo tych pomieszczeń, o których wyżej pisałem, że są już "odremontowane"?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Baz jakiejs tam demolki przedpokoju się nie obejdzie, wiele zależy od układu mieszkania. Pytanie czy instalacja w łazience została wymieniona. Rozdzielnica w wielkiej płycie jeśli jest to w przedpokoju. Jeśli remont instalacji to też wymiana WLZ czyli tego odcinka między licznikiem a rozdzielnicą.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    Panowie dzięki za wszystkie podpowiedzi.

    Nie chcę samemu robić instalacji, chcę wziąść fachowca bo się po prostu nie znam na tyle, a tym bardziej nie mam żadnych uprawnień w tym fachu - zbyt poważna sprawa.
    Chciałem po prostu dopytać czy jest taka możliwość pociągnąć nową instalację bez całkowitego rozwalania niektórych pomieszczeń wcześniej już wyremontowanych (głównie przedpokoju i łazienki).
    Rozdzielnica jest w przedpokoju, właściwie w centralnym punkcie mieszkania, bo do niego są połączone wszystkie inne pomieszczenia - kuchnia, wc, łazienka i wszystkie pokoje. Zdaję sobie sprawę, że coś będzie trzeba rozwalić - mam na przedpokoju położony kamień na wszystkich ścianach (coś mi jeszcze zostało z niego) + sufity podwieszane. Myślałem że od nowej rozdzielnicy na przedpokoju dałoby się poprowadzić przewody rozwalając jeden czy dwa rzędy tego kamienia lub wyprowadzić na sufit i sufitem przeciągnąć dalej na inne pomieszczenia ale nie wiem czy tak da radę, czy to zgodne ze sztuką dlatego dopytuję Was.
    Jak już wspomniałem w pierwszym poście planuję za niedługo zabrać się za remont reszty mieszkania, a więc pokojów i (przede wszystkim) kuchni i nie chciałbym mieć mieszkania całego "zrobionego", a instalację elektryczną starą aluminiową.

    Dzięki za udzielane podpowiedzi...

  6. #6

    Domyślnie

    Zrób nową instalcję w remontowanych pomieszczeniach w taki sposób, aby kiedyś łatwo połączyć ją z resztą mieszkania. Inaczej się nie da niestety.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony