dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Warunki przyłączenia PGE

    Witam,

    We wniosku przyłączenia PGE mam takie 2 pozycje do wypełnienia:
    - Oczekiwany termin rozpoczęcia poboru:
    - Szacowane roczne zużycie energii kwH

    Czy te pozycje są jakoś wiążące? Co to znaczy oczekiwany termin rozpoczęcia poboru? To takie trochę bez sensu bo wiadomo że składam to chce jak najszybciej, czyli co wpisać nawet datę za miesiąc? Czy tu o coś innego chodzi? Czy może będą mnie rozliczać żebym do tego czasu podpiął od skrzynki do budynku?

    I tak samo to szacowane roczne zużycie, to jakoś wpłynie na moje opłaty to co teraz wpisze? Czy to też takie jest żeby było, ale to nic wiążącego?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Występujesz o warunki przyłączenia do sieci?

    Wpisujesz teoretycznie .......tam jest wyszczególnione czy chodzi o plac budowy czy o finalne zakończenie.
    Jeśli potrzebujesz prądu podczas budowy to wpisz termin startu czyli za jakiś miesiąc lub dwa, natomiast jeśli o docelowy to jest uzależnione od planów, posiadanych środków finansowych, uzgodnionych terminów ekipy budowlanej itp.

    Ilość energii jeśli nie planujesz pompy ciepła i ogrzewania elektrycznego można wpisać w okolicach 700 - 900kWh na jednego domownika

    Obie wielkości wpływają na warunki przyłączenia tzn. termin wykonania przez ZE przyłącza i skrzynki lub jej rozbudowy na granicy działki oraz zakres prac, ale nie są wiążące bo to nie jest jeszcze umowa.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    A jak to zazwyczaj jest, czy taki PGE czy inny dostawca, rozlicza mnie jakoś z tego kiedy podepnę prąd do budynku? Czy mogę mieć tą skrzynkę pod płotem nigdzie nie podłączoną przez parę lat i ich to nic nie obchodzi?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mówie cały czas o prądzie zwykłym nie budowalnym.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Ich to nic nie obchodzi ponieważ to Ty płacisz opłaty związane z dostępnością sieci itp. nawet jeśli nic nie zużywasz.. Zauważ jednak że opłata za przyłączenie którą ponosisz jest niejako na preferencyjnych warunkach ponieważ ZE liczy na przyszłe zyski z przyłączenia i zużycia energii przez dodatkowego użytkownika.

    Na etapie warunków wszelkie zobowiązania jeszcze nie są wiążące natomiast na etapie umowy stajesz się zobowiązany do poboru energii w określonym czasie i wielkości.
    Raczej nie istnieje pojęcie prądu i taryfy nie budowlanej zwykłej typu G jeśli nie rozpocząłeś budowy.

    Oczywiście jeśli z poborem energii spóźnisz się przez np. pół roku lub Twoje zużycie jest mniejsze aniżeli określone w umowie to nikt nie przewiduje aż takiego skrupulatnego rozliczania wielkości istniejących w umowie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    To wychodzi na to że dla bezpieczeństwa zadeklarować że się mniej będzie zużywało prądu żeby nikt się nie czepiał.
    Czyli normalnie można umowę podpisać jak mi już skrzynkę pod płotem założą i płacić za sam licznik bez zużycia?

    A oni potem nie wymagają jakiegoś zaświadczenia od elektryka że zainstalował instalację w budynku/miejscu docelowym?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Niestety zawsze jest odwrotnie, najpierw podpisujesz umowę opłacasz stawkę za zadeklarowaną moc przyłączeniową a następnie w miarę funduszy ilości klientów i zakresu prac stawiają skrzynkę. Po postawieniu skrzynki korzystasz z taryfy budowlanej lub zgłaszasz ZE gotowość instalacji wewnętrznej do przyłączenia do sieci. To na tym etapie elektryk wystawia odpowiednie pismo, jest schemat tzw. jednokreskowy instalacji są protokoły z pomiarów tejże instalacji.

    Po krótce wygląda to właśnie tak, natomiast ze względu na np. odległość działki budowlanej od sieci może się trafić że najpierw wybudujesz a dopiero potem Cię podłączą bo np. budujesz się na nowym nieuzbrojonym terenie zanim dociągną tam sieć i postawią transformator to musi się znaleźć kilkudziesięciu odbiorców gotowych do poboru energii .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony