dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sylwesterdym

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Kolonia Górna Grabowo
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    2

    Domyślnie budowa szamba - wykończenie

    Witam wszystkich.firma która buduje mój dom szkieletowy, robi wszystko od a do z. Pytanie mam związane z szambem. Czy szambo powinno być wykończone przez budującego a dokładniej komin szamba,czy powinien być wykończony tak by można było korzystać z niego. U mnie wykonawca wstawił zbiornik betonowy, zasypał ale komin jest poniżej gruntu. Po zasypaniu stwierdził że muszę sobie dokupić przedłużenie żeby wystawał ponad grunt. Czy on powinien zrobić tak by można było korzystać z niego? Czy jest to prawidłowe wykończenie? Wstawiam link do filmu gdzie widać o co mi chodzi.
    https://youtube.com/shorts/HexmSPi8X24?feature=share

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.293

    Domyślnie

    Jeżeli umowa z wykonawcą mówi o wykonaniu prac budowlanych i wykończenia do momentu swobodnego korzystania ze wszystkich elementów to jasne jest że poziom dekla studni powinien znaleźć się na poziomie "0" budynku.
    Jest to jasne nawet wtedy gdy umowa nie przewiduje zagospodarowania terenu zewnętrznego.
    W tym wypadku poziom pokrywy szamba koliduje ze sformułowaniem swobodnego korzystania a jego funkcjonalność jest ograniczona ze względu na ciągłe zasypywanie pokrywy oraz możliwe zamulenie podczas obfitych opadów rodzimym gruntem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sylwesterdym

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Kolonia Górna Grabowo
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za opinie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony