dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Fen82, Id8000 czy Bluevolution

    Czy pomoze ktoś dokonać wyboru, Mam 3 bardzo podobne oferty na okna:
    * Ideal8000 z Plastbud Bochnia
    * Fen82 w wersji 3 uszczelkowej z Krispol Koło
    * Bluevolution82 z MM Aluminium Chojne

    Z tego co się dowiadywałem to są bardzo podobne profile. Nie wiem jak z wymienną uszczelką, czy nadal to jeszcze robią. Ukryte zawiasy i okucia Winkhaus ActivePilot. Poniżej przedstawienie tego samego lub podobnego okna ze wszystkich ofert:







    Ponadto jest tu taras z drzwiami przesuwnymi. Chcemy SmartSlide lub cos podobnego. Nie chcemy PSK a HST wyjdzie raczej znacznie drożej.
    Mamy jeszcze jedno okno narozne w kuchni gdzie nie ma słupka i zastanawiamy się nad glasscorner a to robi tylko Plastbud Bochnia w Aluproof



    Są tu poszerzenia systemowe pod rolety, Plastbud oferuje Puroterm, reszta z tego co pamiętam PCV + stal. Ciepłe parapety z XPS o wysokości 6cm
    W oknach piwnicznych nie chciałbym ciepłych parapetów z uwagi na małą ich wysokość. Okna mają 150x50 cm więc nie chciałbym dodatkowo zabierać światła. Czy jest coś ciepłego nie zabierającego 6 cm? Słyszałem o jakiejś masie izolacyjnej Illbruck PR005 o wspólczynniku < 0,15 W/mK. Może by wyrównać pod oknami na 2 cm i wtedy nie trzeba by montować parapetów? Czy to dobry pomysł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Krispol jest mi tu znaną marką. Cenię sobie firmę za całokształt, ich okien dopiero się uczę. Czasem wychodzą mi zacznie taniej niż (moja) firma nr1, innym razem drożej.
    Wrażenia z montażu mojego majstra: "zajebiście proste". Tyle że on zwraca uwagę na to czego inni w ogóle nie dostrzegają i być może z perspektywy użytkownika jest nieistotne. Ten sam człowiek gdy pierwszy raz zobaczył zamontowanego smartslida skwitował 'HS dla ubogich" czyli jedynie substytut.

    Z Twoich założeń nie podzielam priorytetów: glasscorner za parę tys. robi wrażenie wizualne. Ok, jak kogoś stać. Ale okno tarasowe ma ma być niezawodne i nie rozumiem żałowania kasy na pewne rozwiązanie..

    Z ofert:
    - nie wiem dlaczego Krispol pokazuje większą wagę tego okna o blisko 10% - może uwzględnia wzmocnienie w poszerzeniach ?
    - oferta na bluEvo z klamką w kolorze złoty./karmel oznacza mierny dobór ważnych użytkowo akcesoriów - to najpewniej "chińczyk" z Medosu (połamie się po 2 latach mimo iż metalowy).
    - oferta nr 3 - klamka Hoppe - droższa o 10 zł od wspomnianej, ale przeżyje okna. Jest klasą samą w sobie.

    Może to nie jest rozsądne kierować się takimi szczegółami (łatwo można się oszukać), ale każdy z nas ma swoje priorytety...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    W Krispolu jakiś podejrzanie niski wsp. prom. g = 38%, jakby jakiś pakiet przeciwsłoneczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Z Twoich założeń nie podzielam priorytetów: glasscorner za parę tys. robi wrażenie wizualne. Ok, jak kogoś stać. Ale okno tarasowe ma ma być niezawodne i nie rozumiem żałowania kasy na pewne rozwiązanie..
    Masz na myśli SmartSlide zamiast HST? W niektórych wycenach wychodziło to drożej o ok 6tyś więc jak dla mnie to spora różnica. A smartSlide chyba nie są aż tak złe? Z tym że w Krispolu jak juś chyba pisałem nie przewidują rozwiązania łączenia łącznikiem 90st w tarasie narożnym ich FenSlide ale po rozmowie telefonicznej gdy powiedziałem że nie chcemy PSK to pan stwierdził że może uda się porozmawiać z technologami żeby czegoś takiego dokonali. Ale mnie osobiście trochę przeraża fakt ze skoro tego nie robili to będą się dopiero uczyć na mojej budowie? Pozostałe firmy nie widziały problemu.
    Kolejna kwestia SmartSlide pochodzi od Aluplasta, zgadza się? A Krispol ma FenSlide, czy będzie to jakościowo porównywalne? Z tego co widzę to jakis nowy profil i mało informacji. Dodatkowo zależy mi na jak najwęższym słupku narożnym (łączniku90st) w oknie tarasowym i z tego co kiedyś się orientowałem będzie on najwęższy przy SmartSlidzie bo w HST będzie zabierał ok 20x20 cm światła. W smartslidzie chyba 16x16.

    Dostałem też wycenę na Gealan S9000 z Ekookna Gniezno i tutaj robi wrażenie dość niska cena oraz zastosowanie HST za raptem 11 tyś. gdzie w innych było to 16-20 tyś (aczkolwiek nie wiem czy jest sens się tym sugerować bo na końcu dodawali do wszystkiego "okazyjny" rabat 45% co widzę jest standardem przy wycenach). Z tym że informacje o Gaelan są bardzo okrojone. Jedyne co wiem to "Okna na profilu Gealan S9000 (z dodatkową 3 uszczelką) w pakiecie 48mm (3 szyby z ciepła ramką)." Czy dobrze pamiętam że Gaelan nie ma wymiennych uszczelek tylko zgrzewane? Czy mam to uznawać za problem w przyszłości? Wymienne są chyba uszczelki EPDM zgadza się?





Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony