dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Opłacalność Panasonica - split -39tys zl

    Panowie i Panie, w Polsce większość firm moim zdaniem wciska a nie doradza bo liczy się zysk. Ile firm tyle "podpowiedzi"

    Jedna firma zaproponowała KIT-ADC7JE5-SM ALL-IN-ONE Panasonic High Performance COP 5.33 za 39tys zł.

    Jakie macie opinie na temat tej pompy i opłacalności jej za tą kwotę?

    PS: Mam nadzieję że nie ma dużo takich postów xd

  2. #2

    Domyślnie

    Sama pompa w 23% VAT to koszt 27k zł więc firma na montażu zgarnie około 14k zł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    O ile zrealizują zamówienie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-08-02 124046.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	460182

  4. #4

    Domyślnie

    Pomp praktycznie nie ma zdarzają się monobloki, jednak nie ma tego co się chce lepsze marki dawno wyprzedane nawet w VAT 23%. Nawet Rotenso Aquami w splicie kosztuje 38k zł. i ile jest dostępna.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #5

    Domyślnie

    Przecież to ściema jest... Poczytaj i sam się dowiedz

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    O ile zrealizują zamówienie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-08-02 124046.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	460182
    To ściema jest

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Ten allinone to z automatu sprzedają z 10 tysięcy zł wiecej. Kurcze też czekam na splita 5kw. Sprzedawca mi mówi że nie powinno być problemu. Ale co jeśli do listopada nie będę miał zamontowanej pompy? Jak mam wygrzać posadzki a potem zimą utrzymać te 15 stopni w domu aby zimą wykańczać dom.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    czekam na splita 5kw. Sprzedawca mi mówi że nie powinno być problemu.
    A jakie są dostępne???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Nie lepiej wam kupić monobloka za około 15 tys z hakiem samemu podłączyć i dupcyć wszystkich ??? tak tylko pytam.

  10. #10

    Domyślnie

    Gdzie Ty monobloka za 15k zł widziałeś? Chyba u ruskich z Konfederacji
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Gdzie Ty monobloka za 15k zł widziałeś? Chyba u ruskich z Konfederacji
    Można narazie tańszego haiera dostać ,można też dostać gree versati więc nie mów że nie ma .

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Sporo firm ściąga PC panasonica np z Norwegii czy Finlandii. Niestety w razie problemu polski serwis nie bardzo chce to naprawiać wiec proszę sobie sprawdzać z jakiej dystrybucji pochodzi urządzenie.

  13. #13

    Domyślnie

    Na razie my "pompiarze" nie wiemy co będzie, bo węgla nie ma, jak będzie palone śmieciami chałupy nie ogrzejesz zacznie się wtykanie grzałki od cwu. do gniazdka a i farelką się podgrzejemy. Będzie BlackOut i daleko nie zajedziemy. Węgiel już ponad 3500zł, i nawet ta pomoc 3000zł (która pochłonie 3% PKB Polski) nie starczy nawet na 1 t. opału. A co to jest 1t opału moja 78l ciotka potrzebuje na zimę 5t...
    Ciekawe kiedy/i czy ludzie kiedyś powiedzą STOP i wyjdą na ulicę? Myślę że to się nie stanie bo paliwo było po 5zł skoczyło do 8zł - nic się nie wydarzyło, cukier kosztował 3 zł skoczył do 7 zł - tylko nagłówki gazet o tym informowały, teraz to samo robią z olejem i mlekiem. Bym napisał kiedy narody nie miały jedzenia ale nie chcę znów mieć bana za pisanie prawdy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #14

    Domyślnie

    Każde rozdawanie kasy przez państwo kończy się na dwa sposoby - > jeszcze większym rozdawaniem kasy dla coraz bardziej agresywnego i leniwego społeczeństwa po czym następuje upadek państwa i niewypłacalność (koncówka PRL) Sposób drugi - bardzo mocne zaciśnięcie pasa. W PL niemożliwe do wykonania nawet jak się zmieni władza. Druga będzie robić to samo bojąc się rozpuszczonego rozdawnictwem ludu. Dlatego wszystko zmierza do nieuchronnego końca a upadek będzie bardzo bolał.
    Inflacja chwilowo zatrzyma się na tych 16% po czym wybuchnie w zimę z ogromnym hukiem (drastyczny wzrost kosztów energii i paliw).
    Ludzie jeszcze długo nie wyjdą na ulicę bo ci którzy są najbiedniejsi i najbardziej chętni o "bitki" co chwilę dostają jakieś prezenty typu 500+, dopłąty do węgla itp. Jak zacznie brakować w połowie zimy opału to rząd zrobi drugą dopłatę za kolejne kiladziesiąt mld, węgiel zdrożeje do 5k a ludzie będą i tak palić oponami i starymi meblami.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 11-08-2022 o 06:16

  15. #15

    Domyślnie

    Pół biedy jak starymi - w starych meblach był spory udział prawdziwego drewna. Niestety może tak być że z powodu mrozu w kotłowniach pojawią się nowsze wersje a w tych udział plastiku i melaminy jest kilkakrotnie większy. Co do dostepności pomp to jest jak z węglem - niby go nie ma ale jak masz dwukrotność ceny w portfelu dowiozą na miejsce w tydzień.
    Chociaż np poniższy link mówi że w góra dwa tygodnie i cena jakas nie z kosmosu. Pamiętajmy jednak że all in one to dodatkowo zbiornik CWU
    dla tych co budują od zera i tak rzecz konieczna a w linku jest po prostu maszyna do grzania .

    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...e5-12274624241
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 11-08-2022 o 12:36

  16. #16

    Domyślnie

    Faktycznie dostępność oszałamiająca 1 z 2... Moim zdaniem dostępność danego towaru oznacza że dzwonię do firmy pytam o termin i otrzymuję go w realnym czasie w zależności od mocy przerobowych. A nie sytuację że jestem zapisywany na listę i jak produkt będzie w magazynie to do mnie dzwonią że mogą mi sprzedać produkt wraz z usługą montażu. I jeśli chce kupić produkt A to nie będzie mi proponowany produkt B w cenie A. Albo "substytut A" bo to nie jest dostępność.

    @cactus
    Ładnie to ująłeś nie rozumiem tylko jednego dlaczego ogrzewający węglem, gazem, olejem, gazem dostaną po 3k dukatów. A Ci co grzeją prądem COP=1 czy COP=3 nie dostaną? Im się nie należy bo...? Oczywiście że ludzie będą palili czym popadnie będzie smród i to potężny Kraków który zawsze ma z tym problem utonie w smogu.
    Szkoda że większość inteligentnego społeczeństwa doskonale o tym wie a "panowie" u władzy udają że problem nie istnieje.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony