dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GrzegorzK71

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Jaworzno
    Posty
    14

    Domyślnie Po raz drugi zeszła żywica z tarasu...

    Witajcie, po raz druga zeszła mi żywica z tarasu. Taras betonowy na gruncie,40mkw, bardzo dobrze nasłoneczniony, kilka warstw piasku kwarcowego, co roku w lecie podczas mycia wodą z łagodnym płynem do mycia garnków schodzi z niego żywica. Szukam jakiejś alternatywy, nie chcę trzeci raz kłaść żywicy bo i tak zejdzie, czym mam go pomalować? Macie jakieś sprawdzone farby całoroczne do tego typu podłoża? W necie jest ogrom propozycji i nie wiem, co wybrać.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Taras betonowy na gruncie. Jest jakaś izolacja pozioma pod płytą. Na taką zwykłą płytę bez izolacji powinna pójść papa a na nią zwykły jastrych. Dopiero wtedy żywicy nic nie ruszy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GrzegorzK71

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Jaworzno
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ona schodzi przez zbyt intensywne nasłonecznienie i tylko w czasie mycia tarasu w upalny dzień. W zimie, na wiosnę i jesień nic się z nią nie działo. Myślę, że fachowcy użyli taniej, lub nieodpowiedniej żywicy. To samo stało się z posadzką żywiczną na balkonie nad tarasem, najpierw zżółkła, a zaraz po tym zeszła... Jakieś dziadostwo położyli na piasek kwarcowy i tyle. Chciałbym to lekko szlifnąć, aby usunąć resztki żywicy, następnie zagruntować i pomalować jakąś dobrą farbą do zewnętrznych betonów. I tu prośba do Was o polecenie dobrego gruntu i farby do betonu na zewnątrz.

  4. #4

    Domyślnie

    spróbuj wykorzystać produkty tej firmy - nie używałem więc się nie wypowiem. Może ktoś z forumowiczów miał styczność z tą firmą.

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro zżółkła to bardzo prawdopodbne że użyli taniej żywicy epoksydowej, która ma taką tendencję. Na zewnątrz (ablkony/tarasy) to tylko poliuretan.
    Dobrze położona żywica nie powinna się łuszczyć, możliwę zę wilgoć ciągnie kapilarnie od gruntu i żywica odspaja się od wylewki. Tak jak piszesz - dzieje się to najwczęściej na wiosnę i w lecie, kiedy ta wigloć zbyt szybko ciągnie do góry do nagrzanej wierzchniej warstwy - natury nie oszukasz..
    Z farbą do betonu też będziesz miał problemy
    Zrób albo porządnie od początku dobrą żywicę (obyś miał izolację poziomą pod płytą tarasową) albo odpuść sobie i zrób membranę epdm lub pvc i na to np taras wentylowany

  6. #6

    Domyślnie

    Żywica poliuretanowa np Sikafloor położona na powierzchni która jest zabezpieczona przed wilgocią np preparatem Mapelastic jest nie do ruszenia. Jedynie mechanicznie możesz ją potem ruszyć np. ostrym przedmiotem jak gwóźdź, nóż.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony